Dodaj do ulubionych

Czym jest remisja

07.05.18, 20:51
Czym dla was jes remisja? Czy to zenastroj mam ok, chodze do pracy i fubkcjonuje ale moglo by mi sie bardziej chciec i moglabym byc bardziej aktywniejsza to juz jest remisja? Czy moje wygorowane oczekiwania dot aktywnosci a co za tym idzie napedu =pragnienie hipo? Moze powinnam sie cieszyc tym co mam?

--
Ci, których najtrudniej kochać najbardziej tego potrzebują.
Edytor zaawansowany
  • dkmn 08.05.18, 16:27
    Jeżeli funkcjonowanie nie sprawia Ci większych trudności to całkiem możliwe że masz remisję. Ja względnie dobrze funkcjonowałem nawet mając głęboką depresję chociaż żeby się zmusić do tego trzeba było ogromnego wysiłku (takie zmuszanie się do postawienia każdego kolejnego kroku). W hipomanii natomiast wszystko przychodzi bez najmniejszego wysiłku. A w remisji tak pół na pół. Czasami ciężko wstać, czasami jest się zmęczonym ale generalnie wszystko jest względnie łatwe i nie trzeba się tak katować jak w depresji.
  • prawo.murphyego 08.05.18, 16:34
    W hipomanii mam problem z koncentracja, w remisji nie.
  • martyna2525 08.05.18, 19:11
    Czyli wychodzi ze mam remisje a chce tak bardzo hipo.

--
  • megan.k 08.05.18, 21:38
    Gdybyś tak naprawdę chciała mieć hipomanię a nie remisję, to byś ją miała, bo dobrze wiesz, jak to osiągnąć? smile
  • martyna2525 09.05.18, 05:36
    Boje sie eksperymentow by sie szpitalem nie skonczylo.

--
  • megan.k 09.05.18, 06:42
    I właśnie dlatego trzeba zacząć się cieszyć remisją i korzystać z życia. smile
  • caray 09.05.18, 15:10
    Zgadzam się. Ja bym oddał 10 lat życia za przeżycie reszty życia w remisji. Tylko że mój profil jest bardziej nerwicowo-depresyjny. Jak ci zazdroszczę tej remisji. Ja znowu w dole. Daje się funkcjonować, ale życie boli.

--
    "I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying."
  • 1st.world.problems 09.05.18, 16:24
    Ja nawet 15lat bym oddala.
  • prawo.murphyego 09.05.18, 08:33
    martyna2525 napisała:

> Czyli wychodzi ze mam remisje a chce tak bardzo hipo.
    >
    Ciekawy artykuł i blog (nie jestem autorką) chadonistka.pl/nie-boje-sie-nawrotu/
  • martyna2525 09.05.18, 21:32
    Nie piszcie mi tak bo mam poczucie winy ze wy nie macie remisji. Ja strasznie boje sie depresjo ostatnia w grudniu mnie sponiewierala, zle sie skonczylo. Rozumiem dlaczego tylu ludzi odbiera sobie zycie, ja kiedys tez tak skoncze jak ona bedzie wracac.

--
  • prawo.murphyego 10.05.18, 15:42
    To do mnie??? Na tym blogu tez jest parę wartościowych tekstów o remisji autorki

chadonistka.pl/remisja-choroby-psychicznej/
  • dkmn 10.05.18, 20:52
    Fajny ten blog chociaż nie we wszystkim się zgadzam z autorką. Widać że pisze przez pryzmat własnych doświadczeń chociaż widać że bardzo chciała tego uniknąć. Chociażby takie zdanie:
    "Człowiek w manii/hipomanii wcale nie jest szczęśliwy. Szczęście może się pojawić w innym kontekście: jeśli ktoś ma szczęście i trafi mu się akurat jakaś lekka hipomania wypełniona euforią z zachowaną dość dużą dozą świadomości to ok."
    U mnie akurat jest tak że w hipomanii a tym bardziej w manii zawsze byłem mega szczęśliwy pomimo, że czasami te epizody były wywołane bardzo ciężkimi sytuacjami życiowymi.
    Ale generalnie blog jest ok. To co można tam przeczytać odnośnie remisji też jest w miarę ok (chociaż ja się z paroma rzeczami znowu nie zgadzam).
  • prawo.murphyego 12.05.18, 09:53
    U mnie hipo kończy się depresją. Tak samo nigdy nie wiem jak długo potrwa. Muszę zmienić pracę i branze na mniej kreatywna niż teraz; tu mam sypać non stop jak z rękawa ciekawymi pomyslami. Niestety jak to brzydko nazwę synapsy się przepalaja.

Ja tez się nie ze wszystkim zgadzam, ta dziewczyna ma o wiele krótszy staż chorobowy niż ja sama i czasami brzmi jak jakaś nawiedzona neofitka

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.