Dodaj do ulubionych

Czy jest tu ktos z CHAD typu 2 ?

22.06.18, 09:21
jak w tytule, podaje dodatkowo krotka definicje

typ II- mania występuje niezwykle rzadko, występuje natomiast hipomania,
problematyczna jest poprawna diagnoza CHAD typu II, gdyż pacjenci i otoczenie w wywiadzie, i bardzo często lekarze podczas obserwacji mylą epizody hipomanii z normalnym, produktywnym funkcjonowaniem. W takiej sytuacji stawiana diagnoza brzmi „nawracająca depresja” i podjęta farmakoterapia antydepresantami pogarsza tylko stan pacjenta: skracają się okresy przejścia depresja/hipomania, odpowiednio fazy pogłębiają się, oraz nierzadko pojawiają się bardzo silne fazy manii i stany mieszane. Przeciętny okres pomiędzy pojawieniem się pierwszych objawów CHAD, a postawieniem poprawnej diagnozy jest na całym świecie dość podobny: 10 lat.

Pierwszy atak choroby ma miejsce najczęściej między dwudziestym a trzydziestym rokiem życia, ale znacząca część dotkniętych tą chorobą pierwsze epizody ma już nawet w wieku 10 lat.

Długość epizodu waha się zazwyczaj od kilku dni do kilku miesięcy, przy czym epizod depresyjny ma zazwyczaj dłuższy przebieg (może trwać nawet kilka lat).
Edytor zaawansowany
  • klaudia1508 22.06.18, 11:59
    Ja miałam zawsze chad typ II, ale potem zmienił mi się przebieg w rapid cycling i to ekstremalny bo fazy potrafią trwać kilka godzin, lub dzień może dwa. Ma to swoje plusy bo wiem, że szybko minie, ale też wiem, że wróci i ciężko coś zaplanować. Zwłaszcza teraz kiedy mam malutkie dziecko. Jak u Ciebie z leczeniem? Leki stabilizujące zmieniły coś?
  • klaudia1508 22.06.18, 12:02
    Mi bardzo pomaga lamotrygina. A ogólnie biorę dwa leki właśnie lamotryginę i abilify. Czy jest dobrze? Odpowiem różnie, ale napewno jest o niebo lepiej na lekach niż bez nich. Także z mojej perspektywy warto się leczyć.
  • nebelowa 22.06.18, 13:21
    Mnie te, z jak ja dodano to niebo, a ziemia. Pozwolisz, e Cie zacytuje : " napewno jest o niebo lepiej na lekach niż bez nich", jak ciagnie w dol to zatrzymuje sie miedzy pietrami i nie trwa tak dlugo jak wczesniej. Roznie bedzie, tego nie zmienimy.
  • caray 26.06.18, 22:51
    Witam, mam ChAD II, szybkie zmiany fazy i częste stany mieszane - tak to wyglądało na początku, teraz wolniejsze zmiany i długie depresje. smile

--
    "I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying."
  • nebelowa 26.06.18, 23:42
    Moge zapytac, czym charakteryzuja sie u Ciebie stany mieszane?

• caray 29.06.18, 01:26
    Pobudzenie psychoruchowe + dół.

--
    "I am so clever that sometimes I don't understand a single word of what I am saying."
  • caray 29.06.18, 01:27
    I jeszcze często natłok myśli samobójczych czasami.

--
  • martyna2525 29.06.18, 06:51
    ja mam II

--
    Ci, których najtrudniej kochać najbardziej tego potrzebują.
  • prawo.murphyego 30.06.18, 12:25
    Nie pocieszę Cię, mam to samo, leczone z kiepskim skutkiem od kilkunastu lat, teraz tez depresje duzo dluzsze i cięższe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.