Dodaj do ulubionych

medycyna pracy

29.06.18, 15:02
Cześć mam takie zagadnienie, dostaje rentę z tytułu całkowitej nie zdolności do pracy, przez chorobę psychiczną, w medycynie pracy muszę przedstawiać zaswiadczenie od psychiatry ze mogę wykonywać daną prace, czy kiedy na badaniach nie wspólne o chorobie i się zatrudnię wiadomość szybko trafi do ZUS'u? Jak to wyglada? Medycyna pracy wysyła papiery do ZUS'u? Czy to jest tylko dla pracodawcy?
Edytor zaawansowany
  • martyna2525 29.06.18, 18:36
    Bedzie kolidacja z kadrami i ZUSem musisz zglosic w zakladzie pracy ze pobierasz rente i tak sie wyda. . A papiery czyli zdolnosc do pracy idzie do kadr. Dlatwgo nie kombinuj bo narobi sie wiekszych problemow.

--
    Ci, których najtrudniej kochać najbardziej tego potrzebują.
  • prawo.murphyego 30.06.18, 12:17
    Pracodawca (nie lekarz med pracy, tylko pracodawca) ma obowiązek zgloszenia pracownika do zus. W przypadku rencisty-również do informowania zus o wysokości zarobków. W kadrach zglosisz, ze masz rentę-potrzebne jest m in do rozliczeń podatkowych, nie uwzglednia Ci z pensji kwoty wolnej od podatku, bo zus juz raz to robi i z kolejnego źródła dochodu juz nie można.
    Z kolejną komisja i ewentualnym uzdrowieniem to ryzyk fizyk, ale osobom, które w zyciu nie pracowały tez potrafią odebrać renty.
    Mam nadzieję że poradzisz sobie w tej pracy bo chaotycznie piszesz i chyba nie jesteś w najlepszej formie.
  • nebelowa 02.07.18, 23:35
    Nie znam sie na polskim systemie, wiem jedno, bedac na pierwszej wizycie u lekarza medycyny prac od razu postawilam sprawe jasno. Co mam, jakie leki itd. Dostalam zaswiadczenie, ze moge wykonywac dany zawod mimo funkcjonujacej choroby i teraz nikt mi niczego zarzucic nie moze. Pracuje ile moge, czuje, ze cos nie bardzo biore zwolnienie i tak to wyglada - otwarte karty. <nie mieszkam w Polsce, moze to ma znaczenie?
  • martyna2525 03.07.18, 12:58
    Polska to dziwny/inny świat tutaj nie da się szczerze bo zaściankowość od razu skreśla pracownika. Pracodawca woli zdrowego niż chorego, na rynku pracy nie ma sentymentu .

--
    Ci, których najtrudniej kochać najbardziej tego potrzebują.
  • prawo.murphyego 03.07.18, 14:25
    Kolega który założył wątek prawdopodobnie podejmuje się pracy "dla osoby niepelnosprawnej", tzn pracodawca dostanie w jego przypadku wysoka państwowa dopłatę do pensji. W praktyce to nawet jak ktoś się ogłasza, to jest napisane jak byk, że nie jest to praca dla os.niepelnosprawnej (faktycznie niepełnosprawnej) tylko dla kogoś "z orzeczeniem". Tak, kwitnie korupcja i taki papier można dostać za $$$, będąc zdrowym bykiem.

Medycyna pracy to akurat osobna kwestia. Do pracy typowo zdalnej raczej trudno nie uzyskać zgody.

Wiadomo że pracodawca woli kogoś kto nie chodzi na zwolnienia zbyt często, a najlepiej w ogóle.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.