Dodaj do ulubionych

jak pomóc w manii

13.06.19, 23:09
Witajcie,
piszę tu, bo już nie mam innego pomysłu, wyczerpałam już chyba wszystkie możliwości.
2 lata temu rozstałam się z ojcem mojej córeczki a w zasadzie to on rozstał się ze mną. Zaczęło się od bardzo dziwnego zachowania, mój partner zaczął być nieprzyjemny i przemądrzały, nie można było go "przegadać" wszystko wiedział lepiej, cały czas mnie krytykował. Zaczęłam mieć podejrzenia, że bierze narkotyki, spał po 2 godziny dziennie i cały czas sprzątał. Cały czas. Wszystko. Potrafił wstać o 7 rano i sprzątać do 1 lub 2 w nocy, potem szedł się kąpać, zaczynał sprzątać łazienkę, kładł się spać o 4. Potrafił 3 razy dziennie jeździć na myjnię myć samochód. Wyrzucał mi rzeczy z szaf, cały czas wyzywał, że nie dbam o porządek, że wszędzie jest brudno. Zaczął mnie szczerze nienawidzić. Twierdził, że niszczę mu życie, że podcinam mu skrzydła, że jestem toksyczna i że jestem przyczyną wszystkich nieszczęść w jego życiu. Odciął się od naszych znajomych i zaczął spotykać się z innym, szemranym towarzystwem. W kulminacyjnym momencie wyrzucił mnie i dziecko z domu, wywiózł nasze rzeczy, powiedział, że gdybym była dobrym człowiekiem to byśmy byli rodziną. Chwilę później znalazł sobie 17 lat młodszą partnerkę, jego życie było wtedy jedną wielką imprezą.
Po KILKU MIESIĄCACH przyszła depresja. Jak mania zaczęła ustępować przyjeżdżał, płakał, że tak strasznie żałuje, że nie był sobą, że nie wie co się z nim działo. Nie potrafiłam wybaczyć, straciliśmy kontakt. Jego depresja trwała 1,5 roku - praktycznie nie wstawał z łóżka, nie chodził do pracy, nie odbierał telefonu od nikogo.
Teraz znowu jest masakra. Przebudzenie, objawienie religijne, nagła moc. Znowu jestem winna za wszystko co złe.
Piszę, bo czuję, że to nie jest on, to jest choroba. Znałam tego człowieka, to ojciec mojego dziecka, jest dobrą osobą i widzę, po prostu wiem, że jeżeli nikt nie nakłoni go do leczenia to stanie się jakaś tragedia. Ja nie mogę mu nic zasugerować, bo w przypływach jego "fazy" (tak to nazywam) jestem jego wrogiem nr 1.
Co robić???
Edytor zaawansowany
  • juliap1 15.06.19, 17:30
    Hej, są sposoby na leczenie osób bez ich zgody czy w ogóle próbę wpłynięcia na to, by zdecydowały się skorzystać z pomocy lekarskiej. Jeśli masz podejrzenia, że stoi za tym wszystkim choroba, lepiej działać jak najszybciej. Jeśli podasz swój adres mail, to możemy pogadać na priv.
    Trzymaj się...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.