Dodaj do ulubionych

Witam Wszystkich!

29.03.05, 10:54
Witam Wszystkich serdecznie.Znalazłam to forum i bardzo chciałabym móc brać w
nim udział jesli pozwolicie.Od wielu lat leczyłam depresję,ale ostatnio
dowiedziałam się,e to nie żadna przewlekła depresja tylko CHAD. To prawdziwy
chat. Nie podoba mi się, że ktos chce mnie pozbawić radosnych stanów
hipomaniakalnych. Czy nie zechcielibyscie podzielic sie ze mna Waszymi
spostrzeżeniami. Pozdrawiam.A.
Edytor zaawansowany
  • planasana 29.03.05, 13:49
    >bardzo chciałabym móc brać w nim udział jesli pozwolicie>

    A czemu mielibysmy nie pozwolic ? smile
    Witaj!

    >Nie podoba mi się, że ktos chce mnie pozbawić radosnych stanów hipomaniakalnych

    arleto, moze i one sa radosne, ale wyczerpujace.
    Dla otoczenia - tez.
    I chore - przede wszystkim.
    I niebezpieczne czasem.

    Bierzesz regularnie jakies leki ?

    pzdr

    p.
  • arleta33 29.03.05, 14:20
    Biorę,biore niestety Depakine Chrono. Tak sie chyba nazywają.Wiesz nie jestem
    pewna czy stany hipomanii sa męczące.Bardziej męczące wydaja mi się stany
    depresji no i to przechodzenie z jednego stanu w drugi, a także ten szalony
    nadmiar energii z która nie wiadomo co zrobić.A co Ty bierzesz? I dziekuje
    serdecznie za powitanie.
  • planasana 29.03.05, 14:31
    nie wiem, moje hipo mnie mecza - to ciagle wirowanie mysli, brak koncentracji,
    chwytanie 5-ciu srok za ogon...
    A jak dlugo trwaja twoje hipo ? U mnie srednio po 3 miesiace.

    Biore Anafranil i Tegretol, ale to sie zmienia, bo ciagle nie mam ustawionych
    lekow. Jedynym stalym elementem jest Tegretol, poki co.

    Tylko Depakine bierzesz ?
    Zadnego antydepresanta ?

    pzdr.
    p.
  • arleta33 29.03.05, 15:17
    Tez mam wirowanie mysli i brak koncentracji no i głupie pomysły. Dzisiaj
    zadzwoniłam do kadr i chciałam powiedzieć"Dzień dobry Arleta mówi..."A
    powiedziałam "Dzień dobry stara pielęgniarka z tej strony..." Nie wiem
    dlaczego tak powiedziałam, ale strasznie sie smiałam w przeciwienstwie do Pani
    kadrowej.Biore Depakine i do niedawna brałam bioxetin ale zle sie po nim czuję.
    Moje hipo trwaja kilka tygodni i przynajmniej dla mnie sa wesołe. Powiedz co
    może sie stać jak hipo jest nieleczone.Pozdrawiam.
  • planasana 29.03.05, 15:39
    Nieleczona hipo moze przejsc w manie.
    Nie chce Cie wprowadzic w blad, ale i w manii zdarzaja sie samobiojstwa.
    Sama wiesz - ryzykowne zachowania.
    Niektorzy trafiaja do szpitala w manii.

    Nieleczona hipo to przygrywka do kolejnej depresji...
    O tym, zdaje sie, pisala kiedys awanturka.
    Musialabys poczytac starsze watki.

    U mnie nieleczona hipo raz przeszla w stany maniakalne, a potem zaplacilam za
    to potworna samobojcza depresja.
    Inna sprawa, ze ja wowczas, w ogole nie chcialam sie leczyc.

  • awanturka 29.03.05, 19:11
    Hipomania sama w sobie nie jest choroba tylko objawem CHAD, masz hipomanię - znaczy zaostrzyły Ci się objawy choroby i musisz brac stabilizatorlub zwiekszyc dawkę jeżeli już bierzesz. Skoro wystapiły zaostrzenie się objawów choroby w postaci hipomanii mozna się spodzoewać, że ii drugi biegun tego schorzenia da znaco sobie. I przewaznie w ramach nasilenia objawów u danej osoby jest to tak - im wieksza "górka" tym "dołek"

    Na depakine nie narzekaj, ciesz się, że możesz go przyjmować, to podobno stabilizator o najsłabiej wyrażonych objawach ubocznych !

    Prośba do Ciebie. Czy mogłabys się wpisaćw wątku:

    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=15184&w=21733886
    Pozdrawiam serdecznie.
  • arleta33 30.03.05, 08:39
    Na depakine nie narzekam, bo rzeczywiscie jakoś przynajmniej narazie nie
    odczuwam działań ubocznych.No może troszeczkę przytyłam?Ale nie jestem pewna. W
    wolnej chwili wpiszę się do teo wątku. Pozdrawiam
  • colubra 30.03.05, 17:18
    Witaj Arletto,

    Ja przez 4 miesiace tez bralam tylko depakine chrono, bylo jako-tako, tzn.
    amplitudy w miare wyrownane. Po tym okresie zaczal sie dosc gleboki depresyjny
    zjazd i teraz biore dodatkowo effectin, czyli antydepresant.
    Czuje sie z dnia na dzien troszeczke lepiej, ale bez rewelacji.
    Piszesz, ze nie chcesz pozbawiac sie radosnych stanow hipo-wielu z nas tez nie
    chce, sa nawet na ten temat osobne watki, zwlaszcza na poczatku wydaje sie to
    super (szczerze mowiac mnie do tej pory tak sie wydajewink Ale mniej super jest
    faktycznie to co nastepuje potem-jak pisala planasana-wyczerpanie, depresja,
    albo wprost przeciwnie, mania, ktorej nie sposob opanowac i ktora prowadzi
    naprawde do przykrych konsekwencji (takze do poczytania w innych watkach).
    Trzymaj sie i pisz.
    M.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka