Dodaj do ulubionych

Depakina a tycie

30.12.06, 11:37
Mój mąż bierze depakine chrono, zalastę, anatryptylinę od dłuższego czasu i wciąż tyje. Parę lat temu ważył 65 kg przy wzroście 190 cm. Kiedy choroba się nasiliła i zaczął brać leki, waga zaczęła
rosnąć. Przy 100 kg prosiłam lekarza o zmianę leków, ale on uważa, że nie ma innego odpowiednika depakine i jeśli mąż nie będzie tego brał znowu znajdzie się w szpitalu.
Ale mąż ma już dosyć tego tycia i uparcie mówi, że przestanie już brać leki.
Obecnie przy wzroście 190 cm waży 116 kg.
Naprawdę nie ma innego odpowiednika tego leku? Wizytę dopiero ma w połowie lutego. Średnio na miesiąc tyje 7 kg jak tak dalej pójdzie nie nadążymy z kupnem nowym większych rozmiarów ubrań.
Załamana M.
Edytor zaawansowany
  • lolinka2 30.12.06, 12:33
    co najmniej dwa z tych leków powodują wzrost wagi: zalasta i depakine. Nie wiem,
    czy to się kiedyś zatrzyma, u mnie (depakine w dużych dawkach) przystopowało po
    wzroście o 10 kg. Z drugiej strony Depakine jest istotnie środkiem o wysokiej
    skuteczności jako stabilizator i jako profilaktyka w okresie remisji,
    więc...hmmm, możnaby zaryzykować stosowanie karbamazepiny... ale nie ręczę,
    wiem, ze bywa stosowana zamiennie z kw. walpronowym, ale decyzja i tak należy do
    lekarza... Spróbuj pogadać jeszcze raz.
    --
    Chuderlawa Dziewczynka Tatiana

    Już-Nie-Chuderlawa Dziewczynka Tatiana
  • avoid 30.12.06, 12:40
    w zeszlym roku jak trafilam do szpitala dostalam zyprexe wymieniona pozniej na
    tanszy odpowiednik zalaste. Przytylam dzieki tej kuracji prawie 20 kg.
    Zalaste przestalam brac w lipcu bo waga nie chciala spasc (lekarz nie byl
    zachwycony ale wymoglam wylaczenie tego leku).
    Koniecznie chcial mi dac depakine ale jakos sie wybronilam i teraz biore
    tegretol.
    Z jedzeniem mam problem bo tegretol z lamitrinem skutecznie mnie do jedzenia
    zniechecily (jest mi po tych lekach nie dobrze jak zjem). Ale to oczywiscie
    moze byc tylko w moim przypadku.
    Biore 200 lamitrinu i 400 tegretolu.
    Apetyt sredni zatem nie tyje.
  • chaka1 03.01.07, 19:18
    AVOID napisz coś więcej o lamitrynie właśnie się do niego przymierzam.
    Wcześniej brałam tegretol i zero skuteczności. Przed depakiną i litem bronie
    się rękami i nogami właśnie z powodu tycia ale lekarze są coraz bardziej
    natarczywi i nie wiem czy dam radę się bronić.
  • avoid 04.01.07, 11:30
    hmm no coz ja moge o lamitrinie?
    Biore od maja. Na poczatku razem z zalasta (lub zolafrenem) ale ten lek
    spowodowal wlasnie nadmierne tycie.
    Wczesniej bralam lit ale jakos nie widzialam rewelacyjnych zmian. Pozniej byl
    ketrel ale czulam sie po nim fatalnie.
    Poczatki z lamitrinem byly fantastyczne. Zaczelam czuc sie lepiej nastroj
    wzrosl, mialam duzo energii. Nie zeby mania bo stopowala mnie zalasta.
    Lamitrin w monoterapii moze byc mniej skuteczny dlatego warto brac 2
    stabilizatory.
    Nie mam po nim zadnych skutkow ubocznych. Z opinii roznych ludzi wiem, ze na
    razie nikt go jeszcze nie skrytykowal i jest polecany.
    Ja jestem zadowolona ale teraz czekam na skutki polaczenia z tegretolem.
  • chaka1 04.01.07, 17:23
    Dzięki serdeczne
  • suchyxxx2 19.01.07, 12:51
    ja po depakinie 600mg nie mam żadnych objawów ubocznych-były przez pierwsze 2-3
    miesiące brania ale przeszły i już jest okismile To bardzo skuteczny
    stabilizator-polecam.
    --
    Taki ze mnie evil O.o
  • mileslaw 12.02.07, 00:56
    wszystkie te 3 leki, które wymieniłas, powodują tycie - jeśli nie zawsze to b.
    często.
    być może Twój mąż toleruje depakine najlepiej, dlatego nie chce zmieniać leków,
    ale są inne... ja np biorę lit, po którym wręcz chudnę (nie mam apetytu) - choć
    niektórzy też po licie tyją (to wszystko zależy od człowieka). ja jestem zdania,
    że po depakine bardziej się tyje niż po licie (własna statystyka).
    oprócz litu jest jeszcze tegretol, choć to chyba podobne działanie do depakine.
    ja jestem za walczeniem z lekarzem o zmianę leków (moja znajoma też tyła,
    walczyła i wyszła na swoje...), bo otyłość też zdrowa nie jest...
  • miriam11 12.02.07, 07:32
    ja mogę z własnego doświadczenia tylko: litu nie brałam więc nie wiem, po
    Depakinie tyłam, po Rispolepcie (który lekarz dał mi w charakterze
    stabilizatora) czułam się cudownie, ale tyłam jak prosiak, teraz biorę Tegretol
    i chyba nie tyję, ale za to efektów terapeutycznych również nie widzę sad
    Na lamotryginę jestem uczulona więc też nie wiem, nie zdążyłam sprawdzić
    działania smile.
    Marzę o Topamaxie, który podobno nieźle stabilizuje a przy okazji leci się z wagi.
    --
    Pomóż zwierzakom:
    www.theanimalrescuesite.com/cgi-bin/WebObjects/CTDSites.woa

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka