Dodaj do ulubionych

Depakina a lamitrin-przejście

04.03.07, 16:54
przytyłem na depakinie jakieś 10kg razem w ciągu kilku miesięcy... biorę
aktualnie dawkę 1000mg na noc i taka już zostanie bo mam remisję choroby i
czuję się na takiej dawce dobrze od dłuższego czasu jednak z wagą jest coraz
gorzej...jem jak zawsze czyli średnio zdrowo-raz niezdrowo a raz zdrowo a cały
czas tyję,w dodatku jak stosuję dietę to nie chudnę i waga stoi w
miejscu.Niepokoi mnie fakt że mam pierwszy raz w życiu coś takiego jak wilczy
apetyt na noc! o 21 potrafię zjeść dużą,nieraz podwójną kolację a mało tego w
nocy jak zasypiam dajmy na to o 23:30 najczęściej to nie mogę zasnąć a to z
powodu okropnego ssania w żołądku i potrzeby jedzenia.Wtedy mam obrazy moich
ulubionych potraw przed oczami,najczęściej tłustych i nie sposób zasnąć przez
to a żołądek wariuje jakby kilka dni nic nie miał w środku.Muszę wtedy pójść
do lodówki i najczęściej zrobić sobie 2 kanapki z dużą warstwą majonezu babuni
i na to np. ser żółty a potem dopiero mogę iść spać.Jestem przerażony tym co
się dzieje i tyję w zastraszającym tempie a cholesterol rośnie a wątroba już
daje się we znakisad Mój cholesterol to na dzień dzisiejszy coś blisko 280sad

Inna sprawa-łysieję Po każdym myciu głowy lecą mi włosy garściami i żadne
minerały ani specjalny szampon nic nie dająsad Tragedia

Inna sprawa-wątroba i żołądek mi szalejąsad od kilku dni bolą i mam mdłości i
podrażnione wszystko w dodatku jak połykam tabletki depakiny na noc to
automatycznie za chwilę mam zgagęsad

Ostatni problem-idę do lekarza żeby mi dał inny lek bo na tym dzieją się
straszne rzeczy-lamitrin podobno nie ma tych objawów ubocznych o ile wogól
jakieś ma i omija wątrobę i jest zdrowszy duo,nie trzeba robić badań krwi na
lamitrinie a na depakinie trzebasad Lekarz za chiny nie chce mi dać lamitrinu
chociaż lek ten ma już kilka lat w Polsce to on nie jest przekonanysad
Zapewne sie boi że depakina jest najskuteczniejsza a jak zacznę brać lamitrin
to znowu będę miał manie albo depresje a skąd on to może wiedzieć? a może
podwyższona dawka lamitrinu pozwoli mi na życie bez tej choroby a w dodatku
bez tych objawów ubocznych? nawet nie chce abym spróbował to brać.Idę do niego
16 marca i jak mi nie da lamitrinu to powiem mu że zmieniam lekarza i tak
zrobię...

Wiele ludzi pisze że lamitrin im pomaga a przy tym nie tyją a nawet lekko
chudną,nie lecą im włosy,nie mają problemów z przewodem pokarmowym,nie czują
efektów ubocznych,nie muszą wykonywać badań krwi na stężenie tego leku we krwi
co różni się od depakiny która jest toksyczna oraz co najwaniejsze lamitrin
nie kłóci się z alkoholem i można trochę go pić w przeciwieństwie do depakiny!
Teraz wybór należy do mnie-dalej brać tę truciznę i być coraz brzydszym tylko
po to aby choroby chad nie było czy próbować z lamitrinem a w razie powodzenia
żyć z nim szczęśliwie?
--
Taki ze mnie evil O.o
Edytor zaawansowany
  • miriam11 04.03.07, 19:54
    Ja odstawiłam depakinę właśnie z powodu tycia i łysienia. Pocieszę Cię - włosy
    mi odrosły (mnie nie leciały z całej głowy tylko mi się zakola zrobiły).
    A co do alkoholu, to się nie pocieszaj - ani na lamitrinie ani na żadnym
    stabilizatorze - przy chad alkohol jest absolutnie niewskazany. Niestety
    spawdziłam na sobie sad((((
    Jeśli lekarz nie słucha co pacjent do niego mówi i przynajmniej nie stara się
    wziąć tego pod uwagę to popieram pomysł zmiany lekarza.
    --
    Pomóż zwierzakom:
    www.theanimalrescuesite.com/cgi-bin/WebObjects/CTDSites.woa
  • suchyxxx2 04.03.07, 22:16
    Dzięki Miriam za wsparcie i zrozumieniesmile
    --
    Taki ze mnie evil O.o
  • insana 05.03.07, 06:02
    Jak na razie lamotrygina wydaje się dla mnie stabilizatorem idealnym- z dnia na dzień jest coraz lepiej, wahania coraz mniejsze, natłok myśli już mnie nie zwala z nógsmile) , zero side effects- tylko na początku trochę mnie łeb pobolewał.
    Ale jak wiesz Suchy, na kazdego leki mogą działać inaczej, a lamo jest słabym stabilizatorem i ponoć depakina ma o wiele większą skuteczność ( zwłaszcza w chadzie z wyraźną manią- ja manii nigdy nie miałam a hipo są dla mnie czystą przyjemnościąwink)
    Nie podejmuj pochopnej decyzji o zmianie, ale pogadaj z lekarzem ( nie rozumiem jak on moze upierać się przy swoim i nie brać pod uwagę Twoich wątpliwości- ja to bym uciekała od takiego gdzie pieprz:/, przeciez sprobować inny stabilizator mozna, jak się nie sprawdzi to wrócisz do depakiny)
    co do skutków ubocznych- współczujęsad

--
    stick to your own pace by ignoring others
  • gsema4 05.03.07, 09:41
    Z tego co się zorientowałam, to sporo osób właśnie narzeka na skutki uboczne
    Depakiny.
    Ja właśnie jestem na Depakinie- dawka 500 mg 2x dziennie, czyli podobnie jak Ty.
    No i raczej dobrze ją toleruję.
    Co bierzesz oprócz Depakine? Jeżeli tylko ją- to pewnie ona tak tu uciążliwie
    bruździ, ale jeśli tak jak ja- masz łączone leki, to tu sprawa już nie jest taka
    prosta.
    Jeśli chciałbyś zmienić lek, to trzeba faktycznie porozmawiać
    z lekarzem- w końcu on ma być Twoim partnerem z którym współpracujesz. Poza tym,
    to Twoje ciało, znasz je najlepiej i musi Ci "służyć" na długo.
    Może on nie ma doświadczenia w prowadzeniu swoich pacjentów lamitrinem? Albo ma
    złe doświadczenia? Zapytaj go o to.
    Niepokojący jest ten poziom cholesterolu. Faktycznie jest zawyżony (norma to ok.
    120-200 mg/dl), no i te "szalejące" wątroba i żołądek. Może udaj się z wynikami
    do hepatologa (sama chodzę) na konsultację (sama chodzę- też mam problemy)...

Pozdrawiam i życzę trwania w remisji
    sema
  • rivaldo79 19.10.14, 19:59
    Napiszę tylko, że ja musiałam Depakine Chrono odstawić, gdyż włosy zaczęły mi wypadać niczym po chemioterapii. Właśnie przeszłam na Lamitrin- zero skutków ubocznych, nic a nic. Mam natomiast od lat problemy ze snem (uzależniono mnie od nasenu, stilnoxu i innych świństw), teraz neurolog przepisała pernazinum, aby mnie wyciszyć.....tylko spać ciągle nie mogę..... Pozdrawiam, Monika
  • jaskolka82 28.10.14, 16:13
    też miałam problemy ze snem, też uzależnienie od stilnoxu, ktory juz przestawal działać przy dawce 15-20mg zdaje się, nie chciałam dalej zwiekszac tej dawki, a poza tym działał tak że zasypialam na 2 h, budzilam sie i znow nie moglam zasnac. Nie mówiąc już o tym , że po stilnoxie robiłam dziwne rzeczy, ktorych potem nie pamietałam...Potem stosowalam różne specyfiki (od psychiatry oczywiście) bez żadnego skutku. Można powiedzieć że pomógł mi Valdoxan, który brałam 2,5 miesiąca, ale jest strasznie drogi, nawet sporo ponad 200zł. najtaniej znalazlam go za 179 zl w wawie (w aptekach trzeba sie targować w przypadku drogich leków) smile Ostatnio zmieniłam lekarkę - przepisała mi na problemy z zasypianiem kwetiapinę -ketrel - po ok. 1,5 h od wziecia dawki 0,25 mg robię sie senna, dosłownie jak po olanzapinie, tylko w przeciwieństwie do niej nie powoduje zwiekszenia laknienia, tycia. Na drugi dzień jestem troche senna, mam takie dwa minizjazdy w ciagu dnia wink ale da się to przezwyciężyć, czasem nie jestem śpiąca. Może to by Ci pomogło. Poza tym biore 300mg lamotryginy, 100 rano i 200 wieczorem, i lamotrygina tez rano może powodować efekt śniętej ryby wink
  • aurelia_aurita 05.03.07, 15:46
    nie masz wprawdzie gwarancji, że lamitrin będzie dla Ciebie lepszy, ale zawsze
    możesz spróbować. a jak lekarz nie będzie chciał Ci zmienić - to Ty się nie
    zastanawiaj, tylko zmieniaj lekarza! do dupy z takim lekarzem, co się upiera
    jak jakiś skończony osioł przy leku, który wywołuje tak paskudne skutki
    uboczne. sam niech się nażre tej depakiny, to inaczej zaśpiewa.

boooże, jestem tak nakręcona, że najchętniej poszłabym komuś przylutowała.
    najpierw może do tej pindy, która mnie leczyła, a potem mogę zahaczyć o Twojego
    doktorka wink

--
    ***Midnight Express***
  • kmka 05.03.07, 18:01

Kącik dowcipów w Radiu Maryja:

– Wie pan, zaczęły wypadać mi włosy.

– Był pan u lekarza?

– Nie. Same zaczęły.

¤ ¤ ¤

• merra3 06.03.07, 22:58
    Witajcie! Mam taki sam problem właśnie od piątku przechodzę na lamitrin
    inaczej danoptin bo tą wersję mam i zchodzę z depakiny Próbowałam z topamaźem
    jak wiecie z postów ale mi nie wyszło. Mam również problem z wagą przytyłam na
    depakinie 25 kg i wyglądam jak smoczyca.Mam nadzieję że do lata coś zgubię.
    Czy ktoś schudł na lamitrinie?
  • miriam11 07.03.07, 07:23
    Hej Merra. Ja wiem tylko, że lamitrin NIE tuczy. Czyli na pewno jak z wiosną
    siłą rzeczy będziesz mieć więcej ruchu, to zaczniesz gubić.Ale czy sam z siebie
    to nie wiem bo za krótko brałam.
    Ja dalej na Topamaxie. Już 125mg. Nie odchudza szczególnie, dopiero 2 kg. Cud,
    że w ogóle (łączony z mirtazapiną).Powodzenia, ze stabilizacją i z chudnięciem.
    Doskonale rozumiem, jak się czujesz....
    --
    Pomóż zwierzakom:
  • merra3 07.03.07, 12:04
    mirriam witaj jak się czujesz na topamaxie?
  • miriam11 07.03.07, 16:14
    bardzo dobrze! Na początku były zawroty głowy, ale na szczęśćie minęły. Od kilku
    tygodni miewam też dziwne bóle głowy, ale lekarz mówi, że nie posądzałby
    Topamaxu, bo są dziwne - tylko w jednym punkcie głowy i raczej przy schylaniu
    się.Mówi, że albo krąg uciska na nerw, albo coś z ciśnieniem.
    Natomiast stabilizuje bardzo dobrze jednak, mimo ostatnich atrakcji. Na tle
    innych stabilizatorów jakie brałam oceniam go b.pozytywnie. Tylko ta cena sad
    przy dawce 125 mg dziennie wychodzi ponad 150 zł. A jeszcze promazin i mirtastad
    - też na 100% sad((((
    --
    Pomóż zwierzakom:
  • merra3 10.05.07, 17:40
    Witam hurrrrrrra! mam dobre wieści trafiłam w lek to właśnie lamitrigina-
    danoptin biorę najmniejszą dawkę i coś nowego mam jeszcze do docdanie jestem od
    3 tygodni na diecie schudłam 5 kilosó i całkiem dobrze to znoszę z dnia na
    dzień mam mniejszy apetyt oczywiście kontrolowany!!!!!!!
    Mam nadziekje że zgubię ten tłuszcz którego się nabawiłam biorąc depakinę!!!!!
    Ogólnie luzik narazie spoks jak to mój syn mawia PaPKI
  • miriam11 10.05.07, 19:31
    No to fantastycznie, świetne wieści i cieszę się razem z Tobą!
    Ja niestety - co prawda ostatnio ładnie chudłam, ale od poniedziałku mam 30 mg
    Mirtastadu i niestety mocno apetyt mi się zwiększył, chociaż bardzo staram się
    uważać. Do tej pory na mniejszych dawkach mirtazapiny nie tyłam, no ale widzę,
    że chyba koniec tego dobrego sad
    --
    Pomóż zwierzakom:
  • mandarynka555 11.05.07, 23:17
    witam
    ja jestem na lamotryginie (plexxo) -od 2 tyg.
    na razie biore najnizsza dawke, choc wczoraj znow meczylam sie noca, spac nie
    moglam, chodzilam nakrecona caly dzien, wiec byc moze bede musiala podwyzszyc
    dawke.
    ale po tygodniu brania tego leku poczulam sie jakbym w koncu na goraczke ktora
    rwala 3 lata dostala sensowny antybiotyk... spokoj... minimalne wahniecia tylko
    w te lub we wte, ale jak u normlanych ludzi...
    wczesniej przez tydzien bralam depakine, masakra. czulam sie jak ZOMBIE
  • katerina14 12.05.07, 10:33
    ja przeszłam jakiś czas temu na lamitrin właśnie z depakiny,
    musze przyznać że nigdy podczas tych paru lat choroby nie czułam się tak dobrze
    jak na lamitrinie, rewalacja !!!!
    co prawda teraz odstawiłam wszystko bo będę mamusią ale to już inna sprawa smile))
  • rudziaa5 24.05.07, 15:28
    Witajcie!!! Depakina to cholerne świństwo !!! Czy nie ma jakiegoś leku na CHAD,
    który nie powoduje wypadania wlosów??!!! Ja tez nie mogłam sie dogadac z
    lekarzem na temat zmiany leku i.....przstałam brać wogóle, o konsekwencje nie
    pytajcie sad
  • miriam11 24.05.07, 17:18
    rudziaa5 napisała:

> Witajcie!!! Depakina to cholerne świństwo !!! Czy nie ma jakiegoś leku na CHAD,
    >
    > który nie powoduje wypadania wlosów??!!! Ja tez nie mogłam sie dogadac z
    > lekarzem na temat zmiany leku i.....przstałam brać wogóle, o konsekwencje nie
    > pytajcie sad

To co to za konował? Jest kupa innych stabilizatorów: tegretol, lamitrin,
    topamax, lit... brać wybierać, co on się tej depakiny czepił jak pijany płota?
    Nie zna innego leku, czy co?

--
    Pomóż zwierzakom:
  • bjsloma828 07.12.18, 08:40
    A skąd wiesz, że nie kłóci się z alko? Zażywam Lamilept już od 3 lat i czuję się super ( mam padaczkę z powodu pomniejszonego jednego hipokampu). Nieraz chciałabym się napić, zabawić na imprezie (3 PIWA MAX), ale tego nie robię. Skąd wiesz na pewno. Na ulotkach tego nie ma, że można, raczej odwrotnie, z badaniami krucho, bo po co, więc?
  • dkmn 08.12.18, 11:44
    bjsloma828 piszesz w wątku z 2007r. Osób które pisały w tym wątku już tu dawno nie ma.
  • megan.k 08.12.18, 12:58
    Ale temat łączenia lamotryginy (i innych psychotropów) z alkoholem jest zapewne dla wielu osób aktualny. smile
    Ja z własnego bardzo niewielkiego doświadczenia w tym temacie mogę stwierdzić tylko tyle, że niebezpieczeństwo takiego połączenia wynika nie tylko z powodu groźnej interakcji, ale również z tego, że może zdarzyć się również tak, że alkohol pije się wtedy zupełnie jak kompot bez żadnej reakcji, której oczekują osoby korzystający z tej używki i może dojść do zatrucia alkoholowego, którego nie będziemy świadomi. Ja testując lamotryginę na sobie, testowałam również jej połączenie z alkoholem. Jako osoba nie pijąca, a raczej pijąca tylko niewielkie ilości alkoholu bardzo bardzo rzadko zauważyłam, że kiedyś, kiedy nie brałam leków psychotropowych, czułam już pół kieliszka szampana. Będąc na lekach, zauważyłam, że mogłam pić słodki alkohol albo drinki jak kompot bez żadnej reakcji, poza walorami smakowymi. Teraz po odstawieniu ostatniego leku, właśnie lamotryginy, wypity alkohol już czuję. Na szczęście już nie muszę niczego testować ani próbować. smile Nie polecam takich koktajli lekowo-alkoholowych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.