Dodaj do ulubionych

Oszust/złodziej, pół Czech pół Polak

17.05.14, 17:43
Znajoma poznała na sypatia.pl przeuroczego mężczyznę, mówi świetnie po czesku i twierdzi, że stamtąd pochodzi (mówi też bardzo dobrze po polsku zaciągając trochę czeski akcentem). Mężczyzna przedstawia się jako Robert Nemec. Jest średniego wzrostu (ok 175cm). Ciemne włosy i niebieskie oczy. Znaki charakterystyczne: blizna na głowie (nie jest bardzo widoczna) oraz nie ma kawałka palca, opuszka (nie pamiętam u której ręki). Zachowuje się szarmancko, zaprasza na kolacje, kupuje kwiaty i prezenty. Potrafi świetnie grać. W tym przypadku oszustwo polegało na wyłudzeniu pieniędzy pieniędzy przy "pomocy" przy zakupie samochodu. Twierdził, że pracuje w Volkswagenie ale również, że ma niedużą firmę budowlano remontową. Świetny aktor, zniknął bez śladu z pieniędzmi na koncie. Uważajcie!
Edytor zaawansowany
  • smerfetka3006 24.06.14, 11:22
    Poznałam tego samego człowieka, tak samo zostałam oszukana i okradziona, przedstawia się jeszcze jako Robert Wąsowicz - to chyba jego prawdziwe nazwisko, ma obecnie 41 lat 180 cm wzrostu, nosi grube okulary bądź szkła, ma dużą wadę wzroku, zapomniała Pani o tatuażu na lewej dłoni wzdłuż "linii życia" słyszałam te same historyjki i jeszcze wiele innych, proszę o bezpośredni kontakt do mnie smerfetka_89@vp.pl
  • dorota.chrynska 19.08.15, 15:37
    W awanturze wokół osoby Roberta Wąsowicza jest sporo chaosu bowiem każda ze stron dowolnie interpretuje fakty.
    Zaskoczona jednak jestem z jaką łatwością przyszło autorkom dotychczasowych dwóch wpisów kierowanie pod adresem tego człowieka- w moim przekonaniu-niepotwierdzonych oskarżeń.
    Roberta poznałam w 2013r.,zgadzam się z Paniami opisującymi jego osobę i styl bycia.Zaprosił mnie do Paryża,pokrył koszty mojego wyjazdu jak i zorganizował sam pobyt przy czym był ciągle zajęty jakimiś swoimi sprawami.W mieszkaniu ,w którym mnie zakwaterował były jego rzeczy osobiste,które już tam były gdy przyjechaliśmy.Swobodnie poruszał się po tym mieszkaniu,bardzo dobrze znał okolicę jak i samo miasto a z przypadkowo spotkanymi mieszkańcami kamienicy rozmawiał w taki sposób jakby się znali od dawna.Chyba dość płynnie rozmawiał po francusku ale gdy miał jakieś problemy z komunikacją z łatwością przechodził na jęz. angielski. Byłam też świadkiem gdy rozmawial po czesku. To wszystko sprawilo ,ze w moich oczach stal sie wiarygodny.
    Tak,opowiadal rozne rzeczy o sobie,ktore traktowalam z przymrozeniem oka aczkolwiek kilkakrotnie opowiadal o sprawach ,z ktorymi posrednio mialam stycznosc na stopie zawodowej.Bedac ciekawa czy nie blefuje zadalam mu pare konkretnych pytan a odpowiedzi ,ktore uzyskalam mogl udzielic tylko ktos bezposrednio zaangazowany w te projekty.Takich informacji i specjalistycznej wiedzy nie znjadzie sie w internecie.W efekcie zaufanie roslo.
    W okolicach marca 2014r. poprosil mnie o pozyczke,tlumaczyl to tym ,ze od grudnia 2013r. nie przyjmowal zlecen bo zaangazowal sie w pomoc osobie ,ktora miala zostac oszukana przez pracodawce i pochlania to sporo czasu.Umowil sie ze mna ,ze pieniadze zwroci do konca lipca 2014r. jednak pod koniec czerwca przezylam horror gdy skontaktowal sie ze mna policjant prowadzacy sprawe przeciwko Wasowiczowi o wyludzenia.
    Ku mojemu zdumieniu listownie skontaktowal sie ze mna sam Wasowicz opisujac sytuacje w jakiej sie znalazl i znow proszac o pomoc.Pomyslalam jak mozna byc tak bezczelnym ale gdy opadly emocje postanowilam wynajac detektywa zeby sprawdzil samego Wasowicza jak tez jego opowiesci.
    Moje watplowosci budzil tez fakt,ze policjant,ktory sie ze mna skontaktowal byl nachalny przedstawiajac Roberta jak jakiegos potwora .Postawe policjanta odebralam jako probe negatywnego nastawiania mnie do osoby Wasowicza. Co wiecej,policjant nie byl zainteresowany tym ,ze Wasowicz zalatwil moim znajomym samochod z Czech. Dla tego policjanta Wasowicz juz byl skazany.
    Od obroncy Roberta uzyskalam dostep do zeznan go obciazajacych. Cala akcje zmontowaly dwie Panie namawiajac trzecia do zlozenia zawiadomienia.
    Zarzuty kierowane przez Pania M.B. zostaly umorzone,co wiecej w aktach sprawy znajduja sie dokumenty ,z ktorych wynika ,ze kobieta ta ukradla z firmy gdzie pracowala kwote 160 tys.zl. a z pracy zostala zwolniona dyscyplinarnie to jej pomagal Robert.Kobieta ta ,jak sie okazalo nie pierwszy juz raz,kreujac sie na osobe poszkodowana ,ktora jak sie wydalo nie byla,wykorzystala ta sytuacje do wlasnych celow i rozgrywek zaprzagajac do tego policje.
    Same zeznania tej kobiety sa wrecz obzydliwe -klamstwa-ta osoba gubila sie i zaprzeczala sama sobie.Inna Pani,z ktora miala kontakt nasza manipulatorka,rowniez oskarzajaca Roberta przyznaje,ze pomogl wynajac jej mieszkanie,pokryl czesciowo koszty najmu,dokonywal zakupow,oplacil wyjazd w gory w sumie wydal kilkanascie tysiecy zlotych.
    W aktach sprawy potwierdzilo sie ,ze byl zatrudniony w Czechach.Natomiast detektyw ustalil,ze Wasowicz w dwoch Czeskich spolkach jest prokurentem od 2010r. jak tez to ,ze trwa procedura zmiany nazwiska.Detektyw dotarl rowniez do dokumentacji potwierdzajacej ,ze wspolpraca z organami scigania nie byla klamstwem i byc moze ta sytuacja zlozyla sie na fakt,ze do niektorych informacji dostep byl utrudniony. Potwierdzilo sie rowniez wyksztalcenie.
    Ustalil tez ,ze Wasowicz figurowal jako pozyczkodawca w obu przypadkach zabezpieczeniem byly mieszkania zlokalizowane na Pomorzu,ktore sprzedano na przelomie 2013r. i 2014r.
    Oswiadczenie dochodowe za lata 2009-2014 skladal w US w Gdyni.Sam fakt jego znikniecia w maju 2014r.,bo wtedy ja stracilam kontak ,jak sie okazalo ma racjonalne wytlumaczenie poparte dokumentacja.
    Wielu spraw nie udalo sie wyjasnic i bezwatpienia to babiarz skaczacy z kwiatka na kwiatek.
    Jednakze najwazniejszym dla mnie argumentem w kontekscie pomowien kierowanych pod adresem Roberta jest to,ze w dniu dzisiejszym zwrocil mi on za posrednictwem Czeskiego banku pieniadze ,ktore mu pozyczylam a nie byla to mala kwota.I dlatego zdecydowalm sie na ten wpis.
    Ja nie ostrzegam przed Robertem ale przed popadaniem w tendencje do sprowadzania wszystkiego do prostych schematow.
    Do wydawania a priori wyroku skazujacego zanim zostanie wydany wyrok sadowy.
    Pomowienie w internecie musi miec swoje granice i nie moze polegac na nieugietym dopatrywaniu sie przestepstw,tam gdzie one nie zaistnialy.
    Samo formulowanie zarzutow nie moze sie opierac na zbyt swobodnych i dowolnych skojarzeniach i wysnuwaniu nazbyt daleko idacych wnioskow czy przypuszczen.
    Zdzowiona jestem latwoscia z jaka jedna z Pan stwierdzila ,ze Wasowicz gral przy czym nie mowi czy i jak go zweryfikowala.
    Pomowienie czlowieka w internecie w obecnych czasach ma wiekszy zasieg niz pomowienie na papierze dlatego uznalam , sprawa ta wymaga ujawnienia wszystkich faktow.

• weronika2015 29.08.15, 23:09
    Czy jego zdjęcia są w galerii na stronie www.oszukana.eu/
  • xpitera 12.08.16, 15:52
    Dziewczyny uwazajcie

urbanlegend.pl/przetanczyc-z-toba-cala-noc/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka