• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Brak jąder kostnienia

• 13.11.09, 17:46
    Cześć dziewczyny, własnie wróciłam z Frankiem z USG bioder. Lekarz stwierdził brak jąder kostnienia w obu kościach udowych. To już trzecia taka wizyta. Franio ma obecnie 8,5 miesiąca (6,5 korygowane). Lekarz zalecił morfologię krwi (poziom wapnia) i kolejną kontrolę USG za 2 miesiące. Witaminę D podaję mu regularnie 2 krople/dzień.
    Ufff...boję się, żeby nie zmieniło się to w dysplazję stawu biodrowego.... tfu tfu..

Jak było u waszych wcześniaczków? Kiedy pojawiły się jądra kostnienia?

--
    mój Franio, 31tc - 1400g - 23 luty 2009
    Edytor zaawansowany
    • 13.11.09, 20:32
      Nie martw sie na zapas,jądra kostnienia muszą się pojawić tak jak i zeby. U
      jednych wcześniej u innych później. U nas też długo ich nie było, w maju się
      pojawiły czyli w 10 m-cu (8 koryg.)USG mieliśmy 5. Ważne żeby małego nie stawiać
      na nogach, żeby nie kicał i nogi nie były obciążane .
      --
      <Filip 20.07.2008r 32tydz. 1430g 43cm obecnie 15m-cy i 12kg smile>
      • 13.11.09, 20:48
        U nas też długo nie było jąder kostnienia. Pojawiły się ok. 9 m-ca. Tak jak
        napisała Asiek ważne by dziecka nie stawiać na nóżki i CIERPLIWOŚCI!!!
        • 14.11.09, 02:00
          u nas tez dlugo- nie pamiatam ile ale dlugo byly znamiona
          niedojrzalosci stawowo biodrowych i nasz ortopeda zalecal
          profilaktycznie szeroko pieluchowac do spania.

--
          kuba fotoforum.gazeta.pl/u/lazy_lou.html
    • 14.11.09, 13:03
      Tymek ma 8mc(6tygodni korygowane)na usg byliśmy juz 3razy i dalej nie ma
      skostnienia teraz kiedy miałam powtórzyć badanie okazało się ze jako jedyny
      lekarz już nie przyjmuje na kasę trzeba pryw a to kosztuje 100zł teraz wydaliśmy
      kasę na rehabilitacje 600zł koszmar jesteśmy bez grosza!!! i nadal nie wiem co z
      tyk kostnieniem...
      --
      http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/zf/za/5hcl/FNC7jWFMF0nGHOvgBX.jpg
      • 16.11.09, 18:05
        Macie rację, nie ma co martwić się na zapas tym bardziej, że Franek nie ma jeszcze ząbków. Dzięki za podpowiedzi, uspokoiłam się trochę i cierpliwie poczekam na kolejne USG za 2 miesiące.

A na dodatek w miejscu, gdzie pan doktor przykładał głowicę obficie wysmarowaną żelem, Franio ma piękną czerwoną klasyczną wysypkę.

A teraz idę zakuć Małego w dyby, bo zaczyna już się wspinać i próbuje wstawać, a dopóki nie będzie miał jąder kostnienia nie wypuszczę go z "parteru" smile

--
        mój Franio, 31tc - 1400g - 23 luty 2009
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.