Dodaj do ulubionych

Dlaczego jest wcześniakiem ?

24.02.04, 15:25
Hej !

Moj dzidzio ma dopiero 19 tygodni. a od dwóch mam załozony szew.Bardzo sie
boje staram sie lezec jak najwiecej .Przeraza mnie mysl ze przede mna
jeszcze tyle tygodni w łózku .
A jakie sa powody ze wasze dzidzie urodziły sie wczesniej?

pozdrawiam .
Monia P.
mam nadzieje ze dotrwam do 40 tygodnia
Obserwuj wątek
    • unruzanka Re: Dlaczego jest wcześniakiem ? 24.02.04, 18:41
      W 30 tc okazało się, że mam ciężką gestozę (zatrucie ciążowe- objawia się
      opuchlizną nóg, rąk, twarzy, nie schodzącą nawet po nocnym odpoczynku, wysokim
      ciśnieniem tętniczym, białkomoczem)i trzeba zakończyć ciążę, tym bardziej, że
      dzidzio było rozwinięte na 28 tydz.
      Taka postać gestozy (b.ciężkiej) jest ponoć niezwykle rzadka.
      Pozdrawiam
      Ania i Oleńka (22.01.2004)
      --
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=10904808
    • naszagabcia Re: Dlaczego jest wcześniakiem ? 24.02.04, 19:20
      Cześć.
      Ja jestem mamą małej uroczej dziewczynki, która jest wcześniaczkiem. Ma na imię
      Gabrysia . urodziła się 7.06.03 w 30 tyg. ciązy. Dlaczego?
      Trudno to wyjaśnić. Mimo tego, że b. o siebie dbałam{ byłam nawet na zwolnieniu
      lekarskim od marca} jakoś tak się stało. Pewnego dnia zaczęły mi odpływać wody
      płodowe.Trafiłam do szpitala, poleżałam tam 3 dni . Nagle zaczęły się skurcze.
      Wywiązała się jakaś infekcja.Lekarze zdecydowali, ze trzeba robić cesarskie
      cięcie. I tak urodziła się nasza kochana Gabrysia. ważyła 1270g. dziś ma 8
      miesięcy i waży prawie 8kg. Ale co się nacierpiała to tylko ona wie i my - jej
      rodzice.
      Trzymaj się i nie martw na zapas.
      Kasia
      • magdapol75 Re: Dlaczego jest wcześniakiem ? 24.02.04, 21:03
        Ja tez mialam zalozony szew i mialam powiedziane ze moge sie spodziewac
        dzidziusia w kazdej chwili po 32 tyg,i tak w 34 tyg urodzila sie Nel,wazyla
        2.06kg,bylysmy w szpitalu 10 dni bo Nel miala infekcje zoladka.Teraz ma 8
        miesiecy i wazy ponad 8 kg,jest wiecznie usmiechnieta i super dziewczynka.
        Pozdr.
        Magda
    • mamapauli Re: Dlaczego jest wcześniakiem ? 25.02.04, 08:31
      Witajcie!
      A ja niestety do dzisiaj nie wiem dlaczego moja córeczka urodziła się
      przedwcześnie. Minęło już od tamtej pory 17 miesięcy. Po prostu któregoś dnia
      przestała skakać w brzuszku. Poszłam do lekarza, KTG, od razu do szpitala, i na
      następny dzień o godz. 12.25 już była z nami nasza Paulinka. Wogóle nie byliśmy
      na to przygotowani. Cała ciąża przebiegała prawidłowo, wyniki bardzo dobre.
      Widocznie tak miało być.
      Pozdrawiamy gorąco
      Elżbieta i Paulinka
    • kasia_kp Re: Dlaczego jest wcześniakiem ? 25.02.04, 09:51
      Ja miałma niewydolnośc ciśnieniowo-szyjkową. W 23 tygodniu miałma rozwarcie na
      1 centymetr a w 24 tygodniu założony szef okręzny to dosyc póżno .... bo
      szyjka była na tyle skrócona ze szef po kilku tygodniach spełz no i ja chyba
      troche nie do końca sumiennie lezałam (ale to moga zrozumiec tylko mamy które
      tez to przeszły ) no i skończyło sie na 31 tygodniu niestety .
      Mysle ze gdybym naprawde lezała plackiem to mój synek nie byłby wczesniakiem .
      Takze nie ignoruj zaleceń lekarze ale tez jak naj mniej czarnych mysli (chociaz
      lezenie tak w domu własnie temu sprzyja )
      głowa do góry a napewno sie uda !
      kasia

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=10530611
    • aniael Re: Dlaczego jest wcześniakiem ? 26.02.04, 20:02
      Cześć
      Moja mała urodziła się w 36 tyg, trudno do końca powiedzieć dlaczego.Od
      początku było zagrożenie poronieniem,więc od razu poszłam na zwolnienie, na
      którym byłam całą ciążę.Potem w drugim trymestrze było już lepiej a w 22tyg
      wyszła cukrzyca ciążowa, niedoczynność tarczycy, hipercholesterolemia i w
      efekcie tego wszystkiego(jeszcze stres do tego)od 25 tyg zaczął zagrażać poród
      przedwczesny.Do końca ciąży już praktycznie musiałam leżeć, zażywałam Fenoterol
      i tak dotrwałyśmy do 36 tyg.
      Moja znajoma też miała szew założony w 17 tyg, a poznałyśmy się w szpitalu jak
      była w 19 i chociaż musiała leżeć całą ciążę, to spotkała ją nagroda: ma
      pięknego donoszonego synka - potraktuj to jak dobrą wróżbęsmile
      Zyczę powodzenia.
      A to moje kochane maleństwo:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=10574182&a=10574182
      • gajka5 Re: Dlaczego jest wcześniakiem ? 13.03.04, 15:17
        Moja coreczka urodzila sie w 29 tyg.waga1500-34 cm.Cala ciaze lezalam w
        szpitalu i w domu caly czs bolal mnie brzuch(lekarze nie wierzyli)w 29tyg.
        odeszly wody,cesarka okazalo sie ze mam dwie ogromne cysty na jajnikach.Brzuch
        mialam ogromny na ten 29 tydzien ale wszystko dobrze sie skonczylo mam pol
        jajnika ale jest ok.
    • piechotka1 Re: Dlaczego jest wcześniakiem ? 13.03.04, 22:37
      Szczerze powiedziawszy sama nie wiem do końca. Faktem jest, że od okloło 24
      tygodnia miałam podwyższone ciśnienie, napinał mi się brzuch, więc brałam
      fenoterol, poza tym bylam koszmarnie opuchnięta - jednym słowem - "piękna"
      gestoza.W 29 tygodniu zaczęło się odklejać łożysko. Wszystko potoczyło się
      błyskawicznie. Miłoszek przyszedl na świat silami natury, ważyl zaledwie
      700gramów, a to z powodu niewydolnego łożyska. Gdy bylam w ciąży kolejny raz też
      brałam fenoterol już od okolo 27 tygodnia, ale nie mialam objawów gestozy.
      Jednak problem łożyska, które w pewnym momencie przestaje prawidłowo
      funkcjonować pojawil się ponownie. Wprawdzie udalo mi sie urodzić po 38
      tygodniu, ale Kajtek był malutki - tylko 2400 - i mial objawy wcześniactwa
      (oceniono go na 36 tygodni). Stalo się tak dlatego, że znów "nawalilo" łozysko.
      Więcej dzieci juz nie planuję...smile
      Zyczę zdrówka i wiary w swoje Maleństwo.
      Ania z Miloszkiem i Kajtusiem
      • monasilver Re: Dlaczego jest wcześniakiem ? 24.03.04, 11:56
        Ja jestem mama cudownego chłopca który ma teraz 2 latka i niczym się nie różni
        od rówieśników chyba że więcej rozrabia.Całą ciąże brałam Dufaston na
        podtrzymanie ciąży i miałam uważać na siebie (co troche lekceważyłam).W 24 ty
        ciąży miałam rozwarcie na 3 cm.i trafiłam do szpitala gdzie leżałam 4 ty.Filip
        urodził się w 28 ty i ważył 1270g dostał 8 punktów .Leżał w szpitalu 2 miesiące
        i udało się wszystko było w porządku musiał tylko przybrać mase.Więc nie martw
        się na zapas ale nie lekceważ lekarzy i nawet jak się dobrze czujesz to będż
        ostrożna. pozadawiam.
    • nariolla Re: Dlaczego jest wcześniakiem ? 14.03.04, 00:43
      W 21 tyg.skróciła mi się szyjka ,jednak nic si e dalej nie działo ,nie miałam
      założonego szwu .Co dwa tygodnie od tamtego czasu bywałam na wizytach
      kontrolnych .Miałam pędzić "leniwy " tryb życia ,polegiwać itp.Starałam się aby
      tak właśnie było .Niestety w 35 tyg.przypałętała sie jakaś infekcja dróg
      moczowych-nigdy wcześniej na to nie chorowałam .To była chyba bezpośrednia
      przyczyna porodu ,przez 3 dni dostawałam leki przeciwskurczowe ,jednak po ich
      odstawieniu skurcze wracały ,no i urodziła się córcia ! Pozdrawiam
    • jakoma Re: Dlaczego jest wcześniakiem ? 22.03.04, 22:14
      haj jestem mama 2,8 letniego adasia wiec wszystko za mna,ale zajzalam sobie bo
      po czesci forum mnie dotyczy.moj synek urodzil sie w 36 tygodniu
      ciazy ,poniewaz organizm wydalil zainfekowany zapaleniem opon mozgowych plod.to
      bylo jego wielkie szczescie,natura okazala sie madra i adas teraz zyje zdrowy i
      wesoly,bo udalo sie lekarzom go uratowac.w moim lonie nie mialby szns na
      przezycie.trzymam kciuki za wszystkie wasze wczesniaczki,zeby szybko nadrobily
      wszystko.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka