Dodaj do ulubionych

wcześniak w pierszej klasie 2012roku

28.03.11, 15:13
Witam jestem,mamą bliźniaków urodzonych w 35,3 tygodniu,2012 beadą miec 6lat i czy musza iśc do 1klasy obowiązkowo?dodam że jeden mówi niewyraźnie,chod zimy z nim do logopedy a drugi nie wypowiada r.Prosze o wypowiedzi,sa dzieci z tego rocznika 2006?
Edytor zaawansowany
 • jolantusia1 28.03.11, 15:32
  są, Alex 28/29tc. Mowa - sepleni, nie wymawia r, logopeda z ośrodka rehabilitacyjnego nie widzi problemu na tym etapie. Stwierdziła że da radę, psycholog też tak twierdzi, a jak będzie okaże się.
 • ela213 28.03.11, 17:13
  Michalinka 24tc.rozwija się prawie jak rówieśnicy ale emocjonalnie daleko za nimi staram sie o odroczenie pierwszej klasy.Będzie chodziła dwa lata do zerówki bo tego nie moge obejść.Michasia jest z grudnia więc nie widzę powodów aby przyspieszać stres ze szkołą.
  --
  Mama Kajtusia Oli Michalinki fotoforum.gazeta.pl/5,2,ela213.html elajeziuk.fotosik.pl/

  http://www.suwaczki.com/tickers/relg8u69bfbj32d3.png
 • annafelczerek 28.03.11, 18:22
  U nas podobnie. Eryk 24/25 tc, też z grudnia. Emocjonalnie funkcjonuje nie najgorzej ale ma znacznie obniżoną sprawność grafomotoryczną i koordynację wzrokowo - ruchową, problemy z koncentracją uwagi. Chcemy go odroczyć, zobaczymy co z tego wyjdzie.
  Dziś rozmawiałam z psychologiem w PPP. Jak na razie nie ma ponoć prawnej podstawy do dawania odroczeń dzieciom w zerówce. Czekają na zmiany w ustawie.

  Pozdrawiam
  Anka
 • gk102 28.03.11, 18:03
  Moja Hania jest z września 2006 r ( ur 29 tc), nie odstaje od rówiesników (choć R też nie wymawia, ale tym sie akurat nie przejmuję), zna litery, składa je w wyrazy,liczy, sylabizuje, czyta proste zdania itp. itd... Nie mniej jest BARDZOOOO wrażliwa, nie łobuzuje, nie pobrudzi się, nie radzi sobie z silnymi osobowościami w grupie .Więc mam wielkie obawy o jej dostosowanie emocjonalne. Gdy jej powiedziałam, że za rok szkoła...to zaczelą się juz szybowaćwink) a ja nie widzę jej w szkole-molochu. Echh nie wiem jak to będzie..
 • tolka11 28.03.11, 20:50
  Moja Sara tez z grudnia 2006 i tez wczesniak. Ale w porownaniu ze straszym wczesniamczym bratem lajtowy wczesniak z niej.
  Tak dziecko z rocznika bedzie musialo iść do I klasy w 2012 roku. jedynie na wniosek rodzica po badaniach w PPP dziecko moze byc odroczone.
  Z doswiadczenia z miloszem, który jest teraz w I klasie (na dzien dzisiejszy ma autyzm, zaburzenia mowy, niskorosłośc i nie widzi na jedno oko) moge powiedziec, ze spoko jest. Młody bez problemu daje rade z nowa podstawą programową, przynosi rewelacyjne oceny a nikt mu nie odpuszcza.
  u niego sa raczej problemy wynikajace z autyzmu, a nie z opóxnienia intelektualnego. No i ofkors jest dzieckiem integracyjnym czyli ma orzeczenie o potrzebie ksztalcenia specjalnego.
  --
  J. 40tc, M. 28tc, S. 33/34tc
  fotoforum.gazeta.pl/5,2,tolka11.html
 • tolka11 28.03.11, 20:54
  Z doswiadczenia zawodowego powiem tylko, ze zaburzenia mowy czy brak wymowy <r> to zaden problem i dziecko z tego powodu nie zostanie odroczone.
  natomiast zupelnie inaczej jest w przypadku upośledzenie umysłowego czy zaburzeń emocji. Zaburzenia emocji w swietle najnowszych przepisow nie kwalifikuja dziecka do otrzymania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, ale kwalifikują do odroczenia.
  --
  J. 40tc, M. 28tc, S. 33/34tc
  fotoforum.gazeta.pl/5,2,tolka11.html
 • annafelczerek 28.03.11, 20:59
  tolka11 napisała:

  > Z doswiadczenia zawodowego powiem tylko, ze zaburzenia mowy czy brak wymowy 
  > 0;r> to zaden problem i dziecko z tego powodu nie zostanie odroczone.
  > natomiast zupelnie inaczej jest w przypadku upośledzenie umysłowego czy zaburze
  > ń emocji. Zaburzenia emocji w swietle najnowszych przepisow nie kwalifikuja dzi
  > ecka do otrzymania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, ale kwalifik
  > ują do odroczenia.

  No ja właśnie dziś usłyszałam, że w świetle najnowszych przepisów w ogóle nie ma mowy o odraczaniu dzieci. uncertain Wszyscy czekają na poprawki do ustawy.

  Pozdrawiam
  Anka
 • tolka11 28.03.11, 21:01
  Zerówka jest obowiązkowa i na zmiany sie nie zanosi, odroczyc mozna I klase i wtedy z automatu dziecko bedzie powtarzalo zerowke czy to w szkole czy w przedszkolu. Tak to teraz wyglada.
  --
  J. 40tc, M. 28tc, S. 33/34tc
  fotoforum.gazeta.pl/5,2,tolka11.html
 • annafelczerek 28.03.11, 21:21
  tolka11 napisała:

  > Zerówka jest obowiązkowa i na zmiany sie nie zanosi, odroczyc mozna I klase i w
  > tedy z automatu dziecko bedzie powtarzalo zerowke czy to w szkole czy w przedsz
  > kolu. Tak to teraz wyglada.

  A możliwe. Jest to jedna z opcji, którą rozważała pani psycholog smile. Po raz kolejny ludzie na forum wiedzą więcej niż psycholog z przedszkola i poradni.

  Pozdr
  Anka
 • an_7 28.03.11, 21:52
  Mam w rodzinie nauczycielkę z nauczania początkowego. Powiedziała, że nie jest trudno załatwić odroczenie (dotyczy I klasy). Też radziła, żeby dziecko posłać normalnie do zerówki i zostawić tam rok dłużej.
  Mój wcześniaczek też jest z grudnia i ma cały rok przypisany. Problem pojawia się już wcześniej: dziecko jest na poziomie rozwojowym 3-latka, a powinien iść z 4-latkami. Niezależnie, którą grupę dla niego wybiorę, w wieku 5 lat będzie musiał pójść do zerówki.
 • mama.ady 28.03.11, 22:26
  Ada z listopada 2006 chodzi do przedszkola specjalnego, teraz nie zostałaby zakwalifikowana, bo jest w normie intelektualnej ale ma duże problemy z emocjami, do tego jadłowstręt i też planuję odroczenie szkoły.
 • aga29krakow 29.03.11, 11:36
  Proszę wiecie ,boje się że moi sobie nie poradza.Zobaczymy jeszcze w zerówce jak beda sobie dawac radę .
 • joann.a1974 29.03.11, 14:44
  witam, ja chciałabym mieć wybór w jakim wieku posłać Hanię do szkoły - choć to wydaje mi się teraz odległe o lata świetlne, to wreszcie nastąpi.
  Dlatego zamierzam poprzeć akcję akcję zbierania podpisów pod projektem wycofania z reformy obniżenia wieku szkolnego. Tu są informacje:
  www.rzecznikrodzicow.pl/oswiatowa.php#aktualnosci
  A tu info na stronie Fundacji Wcześniak Rodzice Rodzicom:
  www.facebook.com/home.php#!/wczesniak
  pozdrawiam

  --
  Joanna, mama Oli (40 tc, 3700 g) Hani (700 g) i Poli (600 g - Aniołek Stróż siostrzyczek), 24 tc.
  http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnio4p5a00kakz.png
 • ani-lka 29.03.11, 15:46
  Moja Dominisia (26tc MPDz) też jest z rocznika 2006 i idzie do zerówki od września. Co prawda jej rozwój psychospołeczny jest bardzo dobry ale obawiam się jak sobie da radę w grupie dzieciaków i czy problemy natury fizycznej (spastyczność obustronna) nie spowodują problemów. Też już rozmawiałam z panią psycholog o ewentualnym przytrzymaniu jej w zerówce rok dłużej ale zobaczymy jak w praktyce wszystko będzie wyglądać. Nasza szkoła to mała wiejska placówka i z tego co narazie wiem to sześciolatkowa pierwsza klasa zostanie chyba trochę odizolowana od reszty ( z powodu możliwości lokalowych szkoły) w sumie na to trochę liczę bo naprawdę boję się wielkiej ekipy dzieciaków i mojego małego kurczątka na chwiejnych jeszcze nóżkach.
 • inx123 29.03.11, 18:47
  moja z końca listopada 2004 (termin porodu 18 styczen 2005) powinna iść od września do szkoły..........intelektualnie w normie....liczy , czyta....itp.....jednak emocjonalnie jeszcze odstaje.......dlatego odraczamy ją na rok.........będzie miała o tyle dobrze..ze zerówkę zrobi z tą samą grupą....teraz jest w grupie 5 i 6 latków..............ja traktuje młodą jako rocznik 2005 ..który ma jeszcze mozliwośc wyboru i może posłać do szkoły dziecko 7letnie ..dla przykładu dzieci ze stycznia i lutego 2005 zostają w zerówce ....dlatego nie widzę powodu dla którego moja ,,słabsza,, po przejściach miałaby zaczynac wcześniej....dla mnie to trudna decyzja bo jak mówie juz teraz czyta...liczy dodaje odejmuje.....w dodatku w przyszłym roku skumuluja się dwa roczniki.....boję się jednak że teraz tego nie udźwignie....już widze jak na 4-kę reaguje histeriąwink.....w dodatku wazy tylko 16kg...a napakowany plecak połowę tego wink.....
 • mimi0080 30.03.11, 13:35
  Jaś 29tc.ur. 4 grudnia 2006 od września do zerówki przedszkolnej potem zobaczymy. Ostatnio dużo chorował, więc trudno powiedzieć.
  Będziemy się martwić w przyszłym roku...--
  Nasze zdjęcia
 • mirkad 31.03.11, 20:05
  nas też niestety czeka zerówka we wrześniu (Milenka 29 tc, 1000 gr).
  Ogólnie uważam pomysł z posyłaniem 6-cio latków do szkoły delikatnie mówiąc za nietrafiony. Milenka urodziła się 22 grudnia, więc już z racji tego ma rok "do tyłu" w stosunku do części rówieśników (a widać to bardzo, bo ma w grupie parę dziewczynek urodzonych w lutym i marcu - przepaść fizyczna po prostu).
  Intelektualnie i społecznie Milenka nie odstaje od rówieśników, tylko fizycznie - ostatnio jak zobaczyła ją znajoma z pracy, stwierdziła że jest "suchiuśka"; chodzi z radością na rytmikę do szkoły muzycznej, uczy się w przedszkolu angielskiego, ale nie widzę jej z tornistrem i w tłumie szkolnym - mamy niestety do dyspozycji tylko jedną rejonową podstawówkę, a kiedy rozmawialiśmy z dziadkami nt. wożenia Milenki do innej szkoły (intergracyjnej, z lepszym zapleczem, mniej licznymi klasami) odmówili bo chcą mieć spokój na emeryturze, więc nie ma alternatywy.
  Ponad to, jak pisalam w paru wątkach, Mimi od pójścia do przedszkola choruje niemal co miesiąc; bardzo też przeżywa wszelkie nowości i zmiany - nie wiem na ile to "wina" charakteru a na ile wcześniactwa; po prostu uważam, że emocjonalnie nie nadaje się do szkoły jeszcze, ale to nie podstawa do odroczenia.
  Może jeszcze uda się jakaś mała nowelizacja ......................

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka