• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

"Od obrazka do słowa" nauka mówienia Dodaj do ulubionych

• 02.09.11, 11:47
    Dziewczyny, logopedka i psycholog doradziły mi zakup takiej gry:
    allegro.pl/od-obrazka-do-slowa-gry-rozwijajace-mowe-wys-0-i1797631504.html
    Ponoć doskonale rozwija mowę i ułatwia kontakt z dzieckiem, które nie mówi.
    Spotkałyście się z tym? Może same ćwiczyłyście ze swoimi dziećmi?
    Poważnie zastanawiam się nad kupnem.
    -----
    Justyna & Jaś (1740 g) i Michaś (1540 g) 31 tc, ur. 10.2009 r.
    Zaawansowany formularz
    • 02.09.11, 12:04
      Nie znam tej gry, w o której piszesz, ale nam polecano to: allegro.pl/listing.php/search?string=smoka+obiboka&category=0&sg=0¶ms_top_cookie=635c8699ec6a48ca70780f0e041b45ce82fe39d8
      • 02.09.11, 12:05
        cos sie chyba zle wkleiło, jeszcze raz:

allegro.pl/nowe-zagadki-smoka-obiboka-gra-cena-z-dostawa-i1785055184.html
        • 02.09.11, 12:19
          Widziałam te zagadki chyba w Biedronce i ich nie kupiłam, bo myślałam, że chłopaki będą za mali na nie (od 4 roku życia są). Może jeszcze uda się je kupić.
          W "Od obrazka..." obrazki podzielone są tematycznie, jest ich mnóstwo, dotyczą codziennego życia i wielu praktycznych spraw.
          Wyglądają tak: chomikuj.pl/gumijagoda/Od+obrazka+do+s*c5*82owa

Na badaniu psychologicznym Jasiek poległ, jeśli chodzi o pokazywanie obrazków. Zobaczył autobus i koniec, nic więcej nie chciał pokazywać (chłopaki jeżdżą często autobusem z dziadkiem). Jeśli chodzi o zadania typu "umyj lali ząbki, nakarm lalę itd" wszystko robił prawidłowo, bez problemu.
          Ponoć te obrazki pozwalają przyswoić dziecku mowę, do gry dołączony jest poradnik, jak uczyć dziecko. Można się też za ich pomocą porozumiewać.
          -----
          • 02.09.11, 13:54
            a ja polecam to, Jula to uwielbiasmile
            www.eduksiegarnia.pl/cwiczenia-zabawy-dzwiekiem-p-313.html
            na tym nauczyla sie rozpoznawac wszystkie zwierzeta , wydawac dzwieki takie jak one wydaje, rozpoznaje mi wszystko od skrzypiacych drzwi, przez stukanie mlotkiem do szumu drzewsmile)
            u nas z mowa powolutku ale ta gra jest swietna
            --
            Kaśka, mama Juleńki 25 t.c. , Natki 25 t.c.(Aniołek Stróż Julci)
            Moje słońce - fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2031970,2,1,100-1250.html
            • 02.09.11, 14:43
              Justyna, jak pisze Kasia "co to. kto to jest super", ale i "od obrazka " rewelacja. U nas sprawdza sie jeszcze jedna. jak wróce do domu sprawde i napisze Ci tytuł. Jakiś dziwny jest, nigdy go nie pamiętamsmile
              --
              Franiu, 30 hbd, 1010 gr, 7.08.2009 r.
              • 02.09.11, 14:59
                ok, a jak konkretnie sie bawic tymi obrazkami z dzieckiem. Pokazywac i kazac powtarzac jak sie nazywają? Chodzi mi o to, ze Piter umie rozpoznawac zwierzeta w na obrazkach ale nie wymówi ich nazwy.
                • 02.09.11, 15:22
                  Agatko masz obrazki i plytkesmile)) po kolei sa odglosy mozesz sie bawic ze znajdujesz takie zwierze czy dana rzecz, albo powtarzasz odglos, albo uczysz sie nazwy
                  --
                  • 02.09.11, 15:23
                    to od obrazka do mowienia to fajne jest????na czym to polega???moze bym Juli kupila
                    --
            • 02.09.11, 21:46
              A ja polecam dla mniejszych dzieci rocznych serię książeczek "Okruszek poznaje świat". Teraz są w Biedronce po 5 ł/szt. Obrazki fajne kolorowe, tematycznie zebrane, około 10 wyrazów na książeczkę.
              Zaletą jest to że Okruszek jest w książeczkach zawsze ten sam i jeżeli jakaś postać/zwierzątko/czy cokolwiek innego/ powtarza się to w kolejnych książeczkach tak samo wygląda.
              Laura uwielbia jak jej się czyta te książeczki i opowiada , potrafi siedzieć nawet 40 minut, podaje kolejne i czytamy.
              Umie rozpoznać baranka, krowę, konia, naśladuje odglosy.
              A piesek to po porostu dziki szał smile

Alicja mama Laury (05.07.2010r., 1200gram, 45cm, 30tc, 5,5,6)
              fotoforum.gazeta.pl/5,2,aaalicja2.html
              • 06.09.11, 11:08
                Faktycznie seria tych książeczek jest dobra. U nas się sprawdziły.

aaalicja2 napisała:
                > A piesek to po porostu dziki szał smile

A u nas dziki szał jest wtedy, gdy jest kotsmile
                --
                Monika - mama Majusi(09.07.09-28tc/1200g/38cm) i aniołka Oliwki (09.07.09/1025g/36cm)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv7354kvrnx8.png
                http://www.suwaczki.com/tickers/hotwg8ddfkh7wues.png
              • 06.09.11, 11:08
                Faktycznie seria tych książeczek jest dobra. U nas się sprawdziły.

aaalicja2 napisała:
                > A piesek to po porostu dziki szał smile

A u nas dziki szał jest wtedy, gdy jest kotsmile
                --
                Monika - mama Majusi(09.07.09-28tc/1200g/38cm) i aniołka Oliwki (09.07.09/1025g/36cm)

• 06.09.11, 13:59
                  też mamy Co to Kto to, ale kupione wtedy, gdy Filip miał kompletnie w duszy słuchanie i koncentrację. Karty poszły definitywnie w odstawkę, gdy dorwał mój telefon, naściągałam różnych dziecięcych aplikacji - i do dziś to najskuteczniejsze narzędzie rehabilitacji wink nuci Mozarta, tańczy, poznaje wszystkie najdziwaczniejsze odgłosy, powtarza.

A dziś na rehab nasza ukochana logopedka powiedziała, że możemy spotykać się wyłącznie towarzysko, bo Fil idzie jak burza, dobrze go prowadzimy (znaczy żłobek prowadzi, bo my dostajemy już ledwo żywego gada przed 18) i już w niczym nie odstaje od słyszących dzieci - huuura!
                  • 06.09.11, 15:34
                    gojapio napisała:

> A dziś na rehab nasza ukochana logopedka powiedziała, że możemy spotykać się wy
                    > łącznie towarzysko, bo Fil idzie jak burza, dobrze go prowadzimy (znaczy żłobek
                    > prowadzi, bo my dostajemy już ledwo żywego gada przed 18) i już w niczym nie o
                    > dstaje od słyszących dzieci - huuura!

Fajne wieści.
                    Jejku, pamiętam gdy spotkałysmy się na Karowej. Fil był wtedy taki malutki. Z resztą moja Majusia też nie była większa. A tu już tyle czasu minęło, dzieci rosną, rozwijają swoje umiejętności.
                    Oby ta "burza" trwała dalej!
                    --

• 06.09.11, 22:23
                      Mamy te książeczki biedronkowe, wczoraj kupiliśmy, fajne są smile Za to zagadek już nie było, ale mam zamiar pobuszować jutro w księgarni.
                      Jak Aga sygnuje obrazki, to chyba nie ma co się zastanawiać.
                      -----
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.