Dodaj do ulubionych

Okulista Wrocław

18.03.12, 16:14
Do tej pory jeździliśmy z młodym do prof Prosta. Ponieważ sytuacja jest opanowana, poszukuję dobrego okulisty bliżej domu.
Młody po laserze, nie współpracuje w czasie badania, wiec trzeba nam mądrego lekarza z dobrze wyposażonym gabinetem.
Możecie mi polecić kogoś we Wrocławiu?
Albo generalnie na Dolnym Śląsku?
--
Franiu, 30 hbd, 1010 gr, 7.08.2009 r.
Edytor zaawansowany
  • polaa27 18.03.12, 20:25
    Ja mogę polecić w Krakowie, jeśli nie znajdziecie bliżej. Dr Pociej Żero, przyjmuje w Scanmedzie. Operowała i prowadzi Mikiego, po przejściach z okulistami z Wawy jest dla mnie wyroczniąsmile
  • aga.n.f 18.03.12, 22:16
    Jest dobrze...Kraków już bliżej domuwink
    Dzięki Pola.
    A ta twoja dr współpracuje lub ma jakieś powiązania z dr Kaczmarek?

--
  • aga.n.f 18.03.12, 22:17
    Napisz mi prosze, ile się czeka na wizytę i ile kosztuje.
    --
  • polaa27 18.03.12, 23:06
    Kaczmarek też chyba przyjmuje w Scanmedzie i słyszałam, ze też dobra. No, ale za Pociej- Żero mogę świadczyć osobiście, ze rewelacyjny specjalista. Czeka się różnie ok 2-3 tygodni na wizytę, czasami jest szybszy termin, czasami późniejszy. Ostatnio płaciliśmy 100 zł za wizytę. A w ogóle przyjmuje w Scanmedzie, w szpitalu Św. rafała, i tam są super warunki, na 2 p. jest mała salka dla dzieci z zabawkami i wielkim telewizorem. Zazwyczaj jest tam pusto, bo to z daleka od gabinetów, wiec my tam z Mikim się bawimy, podłączamy teletubisie pod wielki TV na ścianie i karmimysmile
  • adusia29tc 18.03.12, 22:22
    Ja znalazłam przez ranking lekarzy we Wrocławiu p. dr E. Salomon, miała b. pozytywne opinie i potwierdzam. Wprawdzie byłam tylko na 1 kontroli, ale byłam zadowolona, bo p. dr ma dużo cierpliwości i podejście do dzieci. Sprzęt chyba też dobry, bo przyłożyła "lornetki" do oczka małej i już było wiadomo, że +1,5. No i na początku zrobiła wywiad rodzinny i wzięła pod uwagę, że mam syna (14lat) z poważną wadą (+4,5 na prawym oku). Ogólnie polecamsmile
    --
    Ada 24.12.2010r. 29tc 1410g 43cm
    fotoforum.gazeta.pl/5,2,adusia29tc.html
    http://s7.suwaczek.com/201012244965.png
  • aga.n.f 18.03.12, 23:49
    Oki dziewczyny, dzieki. To już mam dwa namiary.

Powiedzcie mi jeszcze czy badanie jest po atropinie. Jak to praktykuje dr P-Żero i dr Salomon.
    --
  • mamaolisia 19.03.12, 08:18
    Aguś ja Ci polecam z całego serca dr.Kaczmarek Oliś miał u niej zabieg i jestem bardzo zadowolona.
    --
    Ewa, mamaolisia-25t.c. 1100g
    zdjecia Oliwierka fotoforum.gazeta.pl/5,2,mamaolisia.html

blog mojego Oliwierka smyki.pl/domeny/dzidzi.pl/oliwierigor/index.php?
  • aga.n.f 19.03.12, 10:37
    Ewa, dzięki.
    Czyli krótko mówiąc Kraków.
    A słyszałaś coś o tej dr z Wrocławia?
    --
  • polaa27 19.03.12, 21:13
    Aga, zależy co będziecie mieć badane. My mieliśmy raz atropinę i określanie wady wzroku. Przy innych wizytach te krople na miejscu i badanie. Na początku pewnie same kropelki i obejrzenie Franka. A jak będzie potrzeba to może też atropina, ale to lekarz zadecyduje na wizycie. No i atropinę podaje się na kilka dni przed wizytą.
  • aga.n.f 19.03.12, 21:48
    Dzięki Polu. Pytam, bo u Prosta zawsze było 3 x kropienie na miejscu. Atropiną własnie, ale nie kilka dni wcześniej.
    W każdym razie b dziekuję za wszystkie informacjesmile
    --
  • polaa27 19.03.12, 22:08
    Aga, te trzy zakraplania przed wizytą to na bank nie atropina. To inne, mniej inwazyjne, ale też rozszerzające źrenice kropelki. I takie pewnie będziecie mieć na wizycie w Krakowie.

Atropiną zakrapla się u 2 latka ok. 5 dni, dzień w dzień przed wizytą. No ale lekarz dopiero zdecyduje czy w ogóle będzie potrzeba.
  • adusia29tc 19.03.12, 22:16
    Ada miała kropione tylko raz, 15min przed wizytą, p. dr wystarczyło, tzn. spojrzała czy źrenice są dość rozszerzone, kazała poczekać jeszcze 5min i wystarczyło. Jeśli chodzi o wadę wzroku to faktycznie poszło szybko, gorzej było z badaniem dna oka, ale tak jak pisałam p. dr Salomon wykazała się dużą cierpliwością i zrozumieniemwink dla wrzasku i płaczu (nawet poczekała, aż zrobimy herbatkę, żeby odwrócić małej uwagę). Ogólnie polecam, ale byłam tylko raz i na NFZ, może prywatne badania są lepszewink? Następną wizytę mam za rok i na pewno tam pojadę.
    --
    Ada 24.12.2010r. 29tc 1410g 43cm
    fotoforum.gazeta.pl/5,2,adusia29tc.html
    http://s7.suwaczek.com/201012244965.png
  • bijou82 20.03.12, 11:18
    Aga ja we Wro polecam dr Turską (prywatnie w Spectrum,w necie są namiary,prywatna wizyta 120zł-140zł,obejmuje badanie refraktometrem,dna oka,zakrapianie itp; na nfz czeka się 4-6mcy),opiekuje się Magdą od 4 lat,a jak wiesz Madzia do najłatwiejszych dzieci nie należy wink
    Kraków tez polecam,dr Kaczmarek-jeździmy na konsultację raz w roku bo ma mieć tam operację mięśni oka.

--
    Madzia 26tc/830g
  • aga.n.f 20.03.12, 11:53
    Iza , dzięki! To chyba umówimy sie do Twojej dr. Jeśli (odpukać) coś będzie nie tak, to do Krakowa zdążymy.

Bardzo, bardzo Wam dziękuję, dziewczyny.
    Mam już niezłą bazę danychwink
    --
  • iksantia 26.03.12, 21:07
    A na nfz gdzie polecana dr Turska przyjmuje?
  • aga.n.f 20.03.12, 11:51
    Polu, ale prof mówił ze to atropina. Omawiał ze mną mozliwe skutki uboczne - naprawdę.
    A te inne (tropicamid i cos jeszcze), młody dostał jak miał badane oczy na rozwórkach.
    Teraz to już bez znaczeniawink
    --
  • jola23061978 27.03.12, 21:23
    Ja z Oliwią też do dr Turskiej chodzę na badania od kilku lat (nie licząc konsultacji u Clemensa w Greifswald bo my to cięższy kaliber ROP V)
    Na KAmiennogórskiej i w Spectrum na NFZ i ostatnio w Spectrum prywatnie bo na już potrzebowalismy - raczej OK - polecam
    Jola
    www.oliwiasiemieniec.smyki.pl
  • ilovetwins 03.04.12, 18:48
    powiem wam, ze dr Turska przyjmuje tez w Remedisie na Minskiej prywatnie i tam w ogole nie ma do niej kolejek... Ostatnio rejestrowalam dzieci w czwartek i wizyta w poniedziałek.
  • led-ka 13.04.12, 12:23
    Dziś dzwoniłam do spectrum.
    Pierwsze terminy do dr turskiej na czerwiec, koszt wizyty 180zł.
    Dzwoniłam do remedisu też.
    Termin na za tydzień. Koszt wizyty 100zł plus promocja na 2 dziecko 50%.
    A że ja mam 2 do badania to różnica kosztów ogromna.
    Idziemy pierwszy raz.
    Młody po retinopatii i laserze.
    Młoda z fizjologiczną nadwzrocznościa chyba.
    Po opiniach jakie ma doktor jestem mega pozytywnie nastawiona.
  • mama-cudownego-misia 13.04.12, 13:50
    O! To ja też pannę zapiszę, bo chciałam do spectrum, ale skoro tam takie terminy...
    A jak wygląda takie badanie u takiego trochę starszego dziecka? I jak bardzo wymaga od malucha współpracy?
  • ilovetwins 13.04.12, 15:12
    ja bylam z dziewczynkami w remedisie własnie i placiłam 150 zł.

pani doktor bardzo fajna i ma podejscie do dzieci, jest cierpliwa, nie zaklada też fartucha, żeby nie straszyć "lekarzem". Moje mają 20 miesięcy, słabo współpracowały, ale dały się zagadać. Częściowo badanie przenośnym komputerem (najpier mama popatrzy, a potem dziecko), częściowo manualne. Moje nie mówią, wiec zgadywanie obrazków z tablicy nie do końca się udało, ale "hau-hau" był wink Pokazywanie w książeczkach, wodzenie oczkami za ołówkiem, badanie dna oka też się odbyło. Na miejscu zakrapianie i powtórka badania po 15 minutach. W poczekalni można pooglądać rybki dla ukojenia nerwów wink Na koniec wizyty można wybrać sobie nagrodę, ale moje wzgardziły, bo chciały do domu ;-p
  • motylk-kk 15.03.14, 14:33
    Zdecydowanie dr Tulska ze spectrum zapraszam na forum dziecisłabowidzące
  • macumi 15.03.14, 18:25
    Motylku, nie podbijaj bez popatrzenia na datę - mamy od kilku dni taki wysyp spamerów, że moderacja nie nadąża.
    Całe szczęście, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów swietnie się sprawdza, ostatnie dwa gabinety z Warszawy się odczepiły od forum wink
  • motylk-kk 16.03.14, 14:33
    przepraszam
  • macumi 16.03.14, 20:46
    Nie no, nie przepraszaj, tylko informuję, ze do momentu wykorzenia spamerów trzeba lookac na daty smile
  • natka_01 22.10.18, 20:36
    Wznawiam temat, bo też muszę udać się do okulisty dziecięcego. Aga pisałaś bardzo dawno ale czy możesz napisać gdzie w ostateczności udałaś się z maleństwem? I co najważniejsze czy jesteś zadowolona ?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.