Dodaj do ulubionych

dosyć tych zup ze słoiczka

26.06.04, 07:52
Apetyt mojemu szkrabowi nie dopisywał. Miał dni że mógł nie jeść nic.
Pomyślałam że nic nie tracę i zaczęłam gotować dla Jędrusia po domowemu
oczywiście dla niego osobno, ale jak zupka pomidorowa dla nas to i dla
Andrzejka, zupełnie inny apetyt, zjada każdą ilość i całe szczęście brzuszek
nie boli i widać że przytył, ściągnęłam trochę przepisów z książki
kucharskiej dla najmłodszych i polubiłm to kucharzenie dla krasnoludków.
Pozdrawiam Gosia
Obserwuj wątek
      • gosiasur Re: dosyć tych zup ze słoiczka 26.06.04, 11:14
        Wogóle chciałam wam powiedzieć, że raz w zupce marchewkowej gerbera trafiłam
        jakiś czarny paproch, więc nie jest to tak sterylne jedzenie jak twierdzą, a na
        forum dla niejadków inna dziewczyna napisała że trafiła małą muszkę. Brr
        obrzydliwość.
    • baszkas Re: dosyć tych zup ze słoiczka 28.06.04, 20:05
      Hejka!
      A ile ma Towja pociecha. Moja Alka (6 miesiecy wieku skorygowanego) to straszny
      niejadeksad(( Zupek ze sloiczka nie chce jesc wogole, na sile praktycznie musze
      jej dawac, a ona po kazdej lyzecce ma odruch wymiotny. Za to deserki, soczki i
      kaszki je bez wiekszych zastrzezen - jednym slowem wszystko co slodkie jej
      pasuje. No i ogolem ma niedowage wg naszej lekarki, bo nie miesci sie nawet w
      siatce centylowej wczesniakow i bardzo malo przybiera na wadze (urodzila sie z
      waga 1190g, obecnie 5620g). Moze podasz jakies ciekawe przepisy na zupki
      wlasnej roboty? Czy dodajesz juz jakies miesko do nich? Bo Alcia powinna juz
      jesc miesko (ma niedobor zelaza i teraz brala caly czas w syropie, tylko ze
      powoduje zatwardzenia). A mi juz brak pomyslow jak zachecic moje dziecko do
      jedzeniasad(( A zupki w sloiczkach juz wszystkie wyprobowalam te od 6 miesiac i
      zadna jej nie smakuje. Pozdrawiam serdecznie,
      Basia & Aleczka
      • gosiasur Re: dosyć tych zup ze słoiczka 28.06.04, 21:08
        Jędruś ma także 6 miesięcy wieku skorygowanego,( wagę urodzeniową 1200g.obecnie
        6500g) zupki z mięskiem je już od miesiąca, ale te gotowane w domu na samym
        początku mu nie smakowały, więc miałam zupkę w słoiczku i ugotowaną, na domową
        miał odruch wymiotny i podziubał zawsze trochę tej ze słoika, ale jak się
        rozsmakował to wcina teraz 180 albo i 200ml. domowej. Posiłki dla niemowlaków
        znajdziesz na www.maluchy.pl , www.e-book.com.pl. (Gotuję przeważnie na piersi
        indyczej, albo cielęcinie, a na samym początku do wywaru z warzyw dodawałam
        mięso z indyka ze słoiczka gerbera,)Pozdrowienia i smacznego. (acha i wiesz w
        CZD z powodu małej wagi kazali mi dodawać do kazdej zupy troszkę masełka, a na
        zatwardzenie od czasu do czasu do zupy dodać buraczka, bo Jędruś tez bierze
        żelazo)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka