Dodaj do ulubionych

brak mi już siły ciągle kaszel

31.01.13, 19:19
nie wiem co mam robić 3 tyg temu zapalenie oskrzeli 10 zastrzyków 2 razy dziennie córka wyleczona do końca, kontrola u lekarz. 7 dni chodziła do przedszkola i znowu kaszel suchy który powoduje wymioty córeczka ma wysiękowe zapalenie ucha środkowego 20 lutego mam mieć zabieg na migdała. Nie wiem do jakiego udać się lekarza tak nie może być żeby ciągle kaszlała osłuchowo jest zdrowa - od czego ten kaszel rozkładam ręce bo brak mi sił,
Gorączki brak - w maju skończy 3 lata -29tc - 10pkt
Obserwuj wątek
    • estera7977 Re: brak mi już siły ciągle kaszel 31.01.13, 19:34
      U nas było podobnie w końcu po 3 miesiącach męczarni poszłam zamiast do rodzinnego to do pulmonologa dostaliśmy: ventolin, pulmicort+atrovent , augmentin i jest już ok za tydzien mamy testy i wtedy się co nie co wyjaśni. Ja bym poszła na Twoim miejscu do pulmonologa i laryngologa.
      --
      mama Martynki(25t.c.750g)Julki(42t.c.3950)(Zuzi aniołka[*])
      smyki.pl/domeny/dzidzi.pl/martynkazuzia/index.php?
      • motylk-kk Re: brak mi już siły ciągle kaszel 31.01.13, 19:46
        byliśmy u laryngologa stwierdził wysiękowe zapalenie ucha środkowego badanie potwierdziły że z uszami coś jest nie tak - 20 mamy zabieg na migdała i czyszczenie uszów, pulmonologa to dobry pomysł jutro zarejestruję. A jakie badania robiliście?
        • mama-cudownego-misia Re: brak mi już siły ciągle kaszel 31.01.13, 19:59
          Wiesz cooo... Takie migdałki to sieją bakteriami. Jak ja miewam powiększone, to kaszlę jak stary gruźlik, a osłuchowo ok. Gosia to samo miała przed kuracją broncho-vaxomem.
          Ja bym już dotrwała do zabiegu, a jak nie pomoże w przeciagu 2-3 tygodni, to zrobiła posiew, sprawdziła, czy to aby nie chlamydia... Jakby nic nie wyszło, to ewentualnie testy na alergie.

A jak u Ciebie z nawilżaniem powietrza? nie nawilżasz aby za bardzo albo nie masz za sucho w chacie?
              • motylk-kk Re: brak mi już siły ciągle kaszel 01.02.13, 15:44
                też tak myślę że powodem kaszlu są zatkane uszy i wielki trzeci migdał (dziecko sapie chrapie dyszy jak lokomotywa bez przerwy otwarta buzi, w ogóle nie oddycha nosem) Dzwonili ze szpitala we wtorek mamy zabieg. Boję się że jak zacznie kaszleć to nas odrzucą z kolejki i jeszcze od dzisiaj ma katar robię inflację z mucosolvantu i berodual co jeszcze mogę zrobić żeby do poniedziałku dziecko nie miało kataru ani kaszlu
                • tabaluga0 Re: brak mi już siły ciągle kaszel 01.02.13, 20:11
                  beda robic badania krwi, jesli wyjdzie infekcja, to bedzie klopot. My mielismy wysokie crp i nie chcieli robic zabiegu, ale mowilam ze Szymek nigdy nie jest zdrowy na tyle zebysmy mogli dopasowac termin zabiegu i jego okres bez antybiotyku, a nie mozemy czekać na cud, bo słabo słyszał,dusił sie w nocy,wiec zrobili jeszcze rtg płuc i zgodzili sie na zabieg. A tez mial katar i to zielony, wczesniej ladnie go wysmarkałam, podałam syrop sinecod przeciwkaszlowy( bo kaszel nie od płuc tylko za sprawa kataru).
                    • mama-cudownego-misia Re: brak mi już siły ciągle kaszel 03.02.13, 09:54
                      Suchaj, ale to jest naprawde pytanie do lekarza. Nie boisz się pytać na forum o takie rzeczy? Przecież sama nie jesteś w stanie ocenić, czy Ci ktoś dobrze doradzi, bo byś nie pytała, a jak doradzi źle, to to może się odbić na zdrowiu Twojego dziecka. Myślisz, że urzędniczka czy sprzedawczyni będzie w tej kwestii mądrzejsza od Ciebie?

Jest weekend, ale są pediatrzy prywatni, jest dyżurny lekarz POZ, który może nawet udzieli porady telefonicznie (mi np. kiedyś udzielił w kwestii berodualu), są nawet lekarze oferujący e-konsultacje w sieci...
                      • motylk-kk Re: brak mi już siły ciągle kaszel 03.02.13, 13:45
                        mama-cudownego-misia - jesteś jak t....ll na forum zawsze masz dużo do napisania - no tak wyrabiasz dzienną normę jak to któraś z mam określiła.
                        Czytaj uważnie a później komentuj
                        mcm- nie pytam czy mam zrobić inhalację czy też nie, nie widzę przeszkód żebym mogła się bać zapytać na forum czy po inhalacji nie wyjdą zakłamane wyniki - uważasz że to może odbić się na zdrowiu mojego dziecka a to dlaczego? Przecież anestezjolog przed zabiegiem ogląda i osłuchuje dziecko oraz rzetelnie sprawdza wynik z moczu i krwi, jeżeli uzna że coś jest nie tak to przecież nie dopuści do zabiegu.
                        po drugie
                        berodual i mucosolvant czy można inhalować jeżeli ma się suchy kaszel?
                        mamo opanuj się troszeczkę "Nie boisz się pytać na forum o
                        > takie rzeczy?" jakie rzeczy mamo!!!! zapytałam z czystej ciekawości? swoim dzieciom nie podaję żadnych lekarstw bez skonsultowania się z lekarzem.
                        po trzecie
                        proszę o usunięcie moich wszystkich postów
                            • mama-cudownego-misia Re: brak mi już siły ciągle kaszel 03.02.13, 15:43
                              Gdzie w poniższym poście pytasz, do jakiego lekarza sie udać?

jutro idziemy do szpitala będą robić badanie z krwi i moczu czy jak dziś po inhaluję z berodualu i mucosolvantu to czy nie wyjdą zakłamane wyniki?
                              berodual i mucosolvant czy można inhalować jeżeli ma się suchy kaszel?

Tak szczerze - zamiast wciskać kit o pytaniu z ciekawości, po prostu bym zadzwoniła na oddział, na który macie być jutro przyjęci, przedstawiła zwięźle sytuację i zapytała, czy i czym możesz inhalować. Nawet ryzykując, ze Was przesuną na inny termin. Bo z jednej strony rozumiem, ze chciałabyś to mieć już za sobą, a z drugiej to nie jest do końca tak, że anestezjolog osłucha i po kłopocie. Jesli Was przyjmą, bo np. inhalacje lekami, których nie wymienię zamaskują na pewien czas objawy, to wyniki pozwalające okreslić, na ile poważna jest ta infekcja, będa dopiero po kilku godzinach. A tymczasem jeśli na ten zwyczajny kaszel sie przypadkiem nałożyło coś wirusowego, to mały pozaraża pół oddziału, dzieci pewnie po operacjach, osłabionych. Już nie mówiąc o tym, że jeśli jemu się coś wykluwa, to zabig też będzie dla niego większym ryzykiem i obciążeniem.
                              Tez musisz to zrozumieć, i dlatego właśnie warto byłoby uderzyć do lekarzy z oddziału, na którym macie leżeć. Przeciez nawet dyżurnemu można po ludzku wyjasnic sytuację...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka