• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

tomografia główki Dodaj do ulubionych

• 03.02.13, 22:56
    Witajcie,
    Ze względu na podejrzenie kraniostenozy musimy zrobić naszej małej tomografię główki. U nas w szpitalu w Olsztynie oznacza to trzy dni przebywania dziecka na oddziale, jest to dla mnie jakiś koszmar, dla mnie jak dla mnie, ale dla mojej córci.... Wiem że prywatnie można zrobić tomografię w znieczuleniu ogólnym w ciągu jednego dnia, ale czy to jest bezpieczne, czy te trzy dni w szpitalu są jednak jakoś uzasadnione? Mamy które robiły tomografię swoim dzieciaczkom napiszcie jak to było u Was, czy wszędzie są takie procedury?
    Edytor zaawansowany
    • 03.02.13, 23:21
      Te 3 dni to wszędzie, bo wtedy tylko NFZ płaci za badanie i pobyt. Sama jeżdżę z synkiem, co 6 miesięcy na taki badanie i nie wyobrażam sobie robić tego badania w jeden dzień i do domu. Pamiętaj, że dzieci różnie reagują na znieczulenie. Po znieczuleniu dziecko będzie pod dobrą opieką w szpitalu.
      --
      mama Jasia 16.04.2009 r.(31 tc) 1280 g,42 cm
      • 04.02.13, 08:51
        Owszem można zrobić prywatnie, ale tylko u dorosłego, albo u starszego dziecka. Niemowlęta mają robione to badanie w narkozie i na pewno na noc chociaż Was zatrzymają. Istnieje też możliwość wykonania tego badania w śnie. Jest to najlepsza opcja bo i bez narkozy i badanie można zrobić bez leżenia w szpitalu. Tylko nie wszystkie placówki się na to zgadzają, popytaj.
        • 04.02.13, 16:14
          Jak takie badanie można zrobić we śnie??? Ta machina tak huczy, że przy zamkniętych drzwiach słychać
          --
          • 04.02.13, 19:18
            Da się. Mój Młody przespał całe badanie (ok. 30 min) i na szczęście obyło się bez narkozy.
            Samo wyszło, anestezjolog był cały czas w gotowości do podania leku.
    • 04.02.13, 15:31
      Witam,ja swojej córce robiłam własnie w olsztynie w dziecięcym tomograf .My robiliśmy badania juź po operacji kraniostenozy i w poniedziałek przyjęcie na oddział wtorek badanie a w środę po obchodzie do domku.
      • 04.02.13, 21:10
        w sumie to wychodzi 1,5 dnia na oddziale więc do przeżycia smile

martha_sz- Twoje dziecię naprawde ma tak często robioną tomografię? My też od jednego mialysmy takie zalecenie że co 6miesięcy kontrolnie a inni lekarze na oddziale się w głowę pukali ze to za duze obciążenie dla dziecka (narkoza)
        --
        1% dla ZUZI- wystarczy wpisać w PIT: nr KRS-0000037904 oraz cel szczegółowy- 19309 Kaszak Zuzanna
        • 04.02.13, 21:13
          Mój młody jest po leczeniu onkologicznym - guz wilmsa, takie mają procedury.
          --
      • 06.02.13, 00:46
        oliwk-a2006 czy operację również w Olsztynie miała córka, my jesteśmy przed i trochę jestem przerażona sad
        • 06.02.13, 16:33
          Nie my operację mieliśmy w CZD w Warszawie,ja też byłam przerażona ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło.
    • 05.02.13, 08:52
      Hej, chyba to wieksza trauma dla Ciebie niz dziecka, przeciez bedziesz caly czas przy nim, w czasie usypiania i tuz przed przebudzeniem.
      --
      Adaś (*) 2.10.2008r 36tc, 2400g, 54cm
      Zuzanna Marta 18.11.2010r 33tc, 1225g, 42cm
      Zofia Agnieszka 27.07.2012r 39tc 2630g, 50cm
    • 06.02.13, 19:03
      Moja córeczka miała robiony rezonans magnetyczny główki ambulatoryjnie w znieczuleniu ogólnym ,ale nie prywatnie,więc i pewnie tomografie da się zrobić ambulatoryjnie w znieczuleniu (być może nie w każdej placówce,ale myśle że sie da...).
      Umówiłam dziecko na badanie,szczegóły omówiłam z anestezjologiem,przyjechałyśmy we wskazanym terminie na badanie ,po badaniu wziełam dziecko jeszcze śpiące na ręce i do domu pojechałyśmy-wybudziła mi sie z godzinkę po badaniu,ale tylko dlatego że niosłam ją jak jajko,bo pani anestezjolog kazała nie budzić,żeby spała jak najdłuzej.Do takiego badania dziecku podają bardzo maleńką dawkę znieczulenia-taką ,żeby tylko oczka przymkneło.....więc bez obaw,a w szpitalu trzeba przebywać te 3 dni tylko dlatego ,że inaczej nie będa mieli zapłacone za badanie.
      --
      Krzyś 25hbd.860gram,Natalia 34hbd. 2140gram.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.