Dodaj do ulubionych

SPIO zamiast Theratogs - znam i używamy

28.04.15, 23:00
Po kilku latach przerwy postanowiłam napisac kilka słów, aby przede wszystkim poinformować Was o ubraniach SPIO. Nie jestem rehabilitantka ani tez lekarzem ani tez zadnym przedstawicielem medycznym, tylko mamą wczesniaka z 26 tyg. ciazy bliźniaczej. Nasza historia jest tutaj:forum.gazeta.pl/forum/w,15302,134086503,134184431,Re_Wojtus_26_tydz_930g_juz_rok_za_nami.html?v=2#p134184431
Stan Wojtka na dzisiaj: skończone 4 lata, przysłowiowe żywe srebro; jest jako Forest Gump = biegnie wszędzie tam, gdzie powinien chodzić smile ; słuch - żadnych zastrzeżeń, wzrok - duży krotkowidz, jedno oko jakies - 4, drugie prawie - 7 ale i tak nie chce nosić okularów i bardzo dobrze radzi sobie w życiu codziennym; mówi pełnymi zdaniami, choć fakt, nie wyraźnie, ale my jego bliscy porozumiewamy się z nim bez problemów; prawie 2 lata temu konieczna była wymiana zastawki (spowodowana zapaleniem otrzewnej) i obecnie mamy komorowo-przedsionkową (do serca); ma terapię SI, zajęcia ze wczesnego wspomagania rozwoju oraz caly czas NDT Bobath; jeszcze samodzielnie nie je, ale się uczysmile; w ciągu dnia już bez pieluchy; od wrzesnia idzie do przedszkola integracyjnegosmile Czyli cały czas do przodu, długa droga za nami, ale sukcesy ogromnesmile Walczymy dalejsmile
Odzywam się znowu tutaj w sumie nie po to, by chwalić się naszymi osiągnięciami, ale przede wszystkim by poinformować Was o odzieży SPIO. Dla mnie mówiąc najprościej , jest to coś o działaniu podobnym albo nawet takim samo jak Theratogs, natomiast wyglada to zdecydowanie inaczej, jest tańsze (!) i niestety nie jest do kupienia w Polsce (w Europie przedstawiciel na Litwie i w Grecji). Ja dowiedziałam sie o tej odzieży od naszej rehabilitanki z hipoterapii. Zaczęłam szukać po necie i niestety niczego nie udalo mi sie na stronach polskich znaleźć. Tylko na amerykańskich. Dlatego tez postanowilam, że napisze kilka zdań na ten temat. Zainteresowanych szczegolami odsylam do strony producenta: www.spioworks.com/
Mieliśmy okazję kupić to w Stanach w właśnie ze strony producenta i od okolo 2 miesiecy Wojtek nosi swoj stroj Supermenasmile
Synek ma problemy z czuciem glebokim, podwrazliwość propriceptywną; ma obnizone napięcie mięśniowe (tak najogólniej mówiąc). Kupilismy t-shirt z dlugim rekawem oraz getry za łaczną kwotę 260 USD. Koszt wysylki DHL do Krakowa wynosi 60 USD. Ubranie to jest jakby z bardzo grubej lajkry, scisle przylega do ciala dziecka. Mozna to smiało prać w rekach, ale nie mozna uzywac zmiekczacza. Wnioski po tych 2 miesiącach: Wojtuś jest spokojniejszy, znacznie lepiej się koncentruje; zmniejszyły się jego chaotyczne mimowolne ruchy, jest bardziej stabilny, ma bardziej wyprostowana postawę. Rehabilitanci (z SI oraz Bobath) widzą znaczna poprawę w jego postawie, sposobie wykonywania ćwiczeń. Nam się te ubrania sprawdzają i efekty są. smile czekamy na dalszesmile Jeżeli ktoś ma jakieś dodatkowe pytania, to proszę o maila, chętnie odpowiem w miarę możliwości: monialu76@o2.pl Pozdrawiam

--
Mama Joli (40tc.3500g), Wojtusia(26tc.,930g) i Aniołka Mai(26tc.,750g)
Edytor zaawansowany
  • honorata.karlinska 24.10.18, 10:01
    Od września 2015 roku SPIO ma swojego dystrybutora w Polsce, którym jest Stanley sp. z o.o. z Poznania. Nasz fizjoterapeuta odwiedza ośrodki rehabilitacyjne w całej Polsce, gdzie dokonuje pomiarów oraz przymiarek. Indywidualne klasyfikacja pozwala na dobranie najodpowiedniejszego zaopatrzenia do potrzeb dziecka. Zainteresowanych zachęcam do kontaktu z naszym biurem tel. 61 835 32 86 lub mail stanley@stanley.poznan.pl
    stanley.poznan.pl/oferta/sprzet-ortopedyczny/ortezy-kompresyjne-spio/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.