Dodaj do ulubionych

Polaa27 - prośba o pomoc

19.03.16, 23:19
Witaj,
jako że urodziłam w 35tc, nie wiedzieć czemu, z obawą myślę o kolejnej ciąży. W Wiązku z tym chciałam zapytać, jakie dokładnie robiłaś badania genetyczne i immunologiczne? U mnie przebieg ciąży idealny, jeszcze w 33 tyg dzidek rósł ok, az tu nagle trach, okazuje sie, ze brak przepływów i expressem na stół... Z histpatu łożyska nie wynikało, ażeby było niewydolne, uwagę lekarzy zwróciło jedynie to, że było bardzo małe. Dzidek tez urodził sie maleńki - 1960gr i 47cm. Inna sprawa, podczas badań prenatalnych miałam bardzo niski poziom papa, co skutkować moze wlasnie przedwczesnym porodem i hipotrofia.
Z niepokojem mysle zatem o kolejnej ciąży, ale ryzykantka ze mnie wink

Edytor zaawansowany
  • 09.04.16, 22:29
    Hej, pisze co ja miałam badane:

- Czynnik VII
    - Czynnik VIII
    - Aktywność antytrombiny
    - Aktywność białka C
    - Antygen wolnego białka S
    - Mutacja genu cz. V typu Leiden
    - Przeciwciała P. Kardiolipinie IgG
    - przeciwciała P. Kardiolipinie IgM
    - CRP
    - RF
    - Rozdział elektroforetyczny białek ( frakcje: Albumin, Alpha 1, Alpha2, Beta 1, Beta 2, Gamma)
    - Przeciwciała przeciwjadrowe (ANA)
    - Przeciwciała antytyreoglobulinowe (AGT)
    - Przeciwciała przeciw peroksydazie tarczycowe (APTO)
    - Obecność mutacji c 20210G>A w gębie czynnika II krzepnięcia krwi (gen protrombiny)
    - APTT
    - USG tarczycy
    - TSH, FT3, FT4
    - Homocysteina
    - Morfologia, glukoza, insulina, cholesterol
    - badania weneryczne

To badania od ginekologa specjalizującego sie w ciążach z hipotrofią, oraz od hematologa, cześć badań związanych z autoimmunologia.

Najważniejsze to znaleźć dobrego lekarza, który pokieruje Cie jeszcze przed zajściem w ciąże, zrobi odpowiednie badania i zleci leki, ja np. Przed druga ciąża brałam dość długo accard, a w momencie pozytywnego testu od razu Clexane.

Dodam jeszcze, ze wszystkie powyższe badania wyszły mi w normie, wg współczesnej medycyny jestem zdrowa. A jednak w drugiej ciazy, dziecko od 26 tc było poniżej 10 centyla. Nikt nie wie dlaczego... Na szczęście udało mi sie donosić ciąże i urodzić nieco mniejsze (2830 g w 39 tc), ale zdrowe dziecko. Myśle, ze bez leków i bardzo dobrze prowadzonej ciazy (dziesiątki badań, Usg, Ktg, etc) nie byłoby to możliwe. Także życzę znalezienia wybitnego lekarza i trzymam kciukismile
  • 23.02.17, 08:35
    Po czasie, ale straaaaasznie Ci dziękuję!!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.