Dodaj do ulubionych

Katar po usuniętym migdale.

08.01.17, 21:56
Witajcie!
Jestem mamą Hani, pewno niewiele osób nas pamięta, 26 tc, 750gr.
Na początek trochę dobrych wiadomości smile
Dziś Hania ma 5,5roku, chodzi do przedszkola, jest wspaniała.....Waży 20kg, choć z jedzeniem było strasznie.....Dziś je praktycznie wszystko, a ja nie mogę w to uwierzyć czasami, po latach smarzenia racuchow ze "wszystkim", czyli soczewicą, kasza jaglaną, mięsem, warzywami....Czyta, pisze nawet pismem pisanym, nie tylko drukowanymi. Jest mega Cudem ❤
Co nam dokucza: rok temu usunelismy trzeci migdał, niestety wydzielina nie wiadomo skąd wciąż jest, teraz w okresie zimowym bardziej dokuczliwa. Już nie kończy się to gorączką i blokadą, ale pokaszluje, posmarkuje wciąż, katar zlewa się do gardła, dławi bardziej lub mniej.
Pijemy czystek, pijemy Aloes. Zamierzam wrócić znów do oleju lnianego, pilysmy już nie raz.
Martwi najbardziej węzeł chłonny szyjny powiększony już około 2mce. Laryngolog powiedziała, że do 1mca może tak być. Ze strachem znów się wybieram do niej.
I tu pytanie: czy powinnam się martwić? Czy ktoś tak miał? Co robić? Laryngolog już stracił pomysły. Nasonex od 1 mca używamy.
Pozdrawiam wszystkie waleczne mamy wcześniaków.

Hania 29.05.2011, 26t.c., 750gram, 35cm.
Edytor zaawansowany
  • 11.01.17, 17:07
    Kochana, u nas usuwany 3 migdal 3 razy! Iznow troche odrosl, usunelismy tez boczne, a katar jak byl tak jest, teraz mamy isc do alergologa mimo ze kiedys robilismy testy i nic nie wyszlo.a wezly chlonne powiekszone od urodzenia, ja to wiem, a jak inny lekarz bada to po prostu mowie ze ten typ tak ma.
  • 22.01.17, 21:57
    Dzięki za odpowiedź. no i co dalej? Ile lat ma Twoje dziecko? My złapaliśmy zapalenie płuc tydzień temu.....Czuję że to właśnie przez ten katar spływający po gardle. Nie wiem co robić. Ruszam też do alergoga, ale obawiam się,s nic w testach nie wyjdzie, a ja dalej będę miała Hanie zasmarkaną i kolejne zapalenia. Spotkałam się z opinią, że migdał zachowuje się tak u osób uczulonych na mleko i produkty mleczne, chociaż w testach to nie wychodzi. I jak tu nie dawać dziecku nawet masła? Mleko odstawiłam ,choć bardzo uwielbiała owsiankę na mleku....Mam straszny mętlik w głowie i obawy.

--
  • 22.01.17, 21:59
    Aha - pediatra też powiedział mi, że do pół roku temu węzły mogą być ,albo i dłużej,ej u takich dzieci.

--
  • 06.03.17, 19:59
    u nas bardzo podobnie - caly tamten rok przedszkolny mowil przez nos, troche chrapal i ciagle katar splywal do gardla, przez co co chwile dochodzilo di infenkcji konczacych sie zapaleniem pluc. w kwietniu usunelismy 3 migdal, ale czy to przynioslo efekt poczatkowo nie bylo wiadomo (dopiero powrot do pkola we wrzesniu mogl pokazac efekt).
    choruje mniej, ale sytaucja podobna - karat splywa z tylu, czasami nawet ja widze zielona wydzieline splywajaca po gardle.

laryngolog kaze duzo wydmuchwiac nos, pulmonolog kaze dawac kilka razy dziennie mucofluid.

czasami myslalam ze antybiotykoterapia powinna pomoc, ale to nic nie daje.
    pod koniec choroby jest lepiej - mowi normalnie, nie dlawi sie, ale po kilku dniach to wraca.

na dzien dzisiejszy bierzemy juz miesiac Entitis - wszyscy bardzo polecali, mucofluid, thonsilan i aerius do odwolania.

--
    Michał 12.04.2012 | 31 tc | 1650g | 9 pkt Apgar

www.landrynkowy-pyniu.blogspot.com

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.