Dodaj do ulubionych

Pulsoksymetr dla 8-io latki PC-66B?

13.05.17, 22:48
Hej ludziki ☺
Potrzebuje zasięgnąć opinii na temat pulsoksymetru PC-66B. Dziecię moje ma ataki padaczki często w nocy i potrzebuje zakupić taki sprzet.
Czy nadaje się on dla dziecka 8-io letniego i jak z jego dokładnością? Czy ten czujnik na rączkę lub nozke nie będzie za mały dla takiego dużego dziecka? Ten czujnik na paluszka zakładany nie wchodzi w grę...
Edytor zaawansowany
  • 19.05.17, 18:08
    My mamy pulsoksymetr PC-66B używamy go obecnie dla 14 miesięcznego syna (od 10 miesięcy). Syn nie jest wcześniakiem, ale spadki saturacji miał z powodu przewlekłej choroby płuc...Powiem tak: dokładność dobra, ale głównym mankamentem jest ciągła potrzeba kupowania czujników (u nas często się niszczyły, przepalały), rodzaj czujnika trzeba dopasować do wieku dziecka, do tego pulsoksymetru jest kilka rodzajów. Założenie dobre czujnika, to kwestia wprawy, trzeba znaleźc miejsce w którym światło będzie przechodziło przez ciało, nie wiem czy 8 latka nie ma zbyt "grubej" nogi, raczej ręka byłaby lepsza. Z jakiego powodu czujnik paluszkowy (klips) nie wchodzi w grę?
  • 19.05.17, 18:11
    Ważna informacja, przy niespokojnym śnie dziecka niestety może się włączać alarm albo braku sygnału, gdy czujnik nie przylega do ciała, albo zbyt niskiej saturacji, co może nie być związane z rzeczywistą niską saturacją, a poluzowaniem czujnika...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.