Dodaj do ulubionych

niska waga w wieku 18 misięcy

10.11.04, 10:13
Mój synek ma 18 miesięcy i waży zaledie 7200 gram. Lekarz pediatra nie widzi
w tym problemu. Miał lamblie, ale po leczeniu waga wcale dużo nie drgnęła. do
tego mój mały ma dobry apetyt, jest hipotrofikiem. Czy może któś z Państwa
miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać? Może hipotrofiki naprawdę
tak mają ? liczę na Państwa pomoc! pozdrawiam Mariola
Obserwuj wątek
    • oyate Re: niska waga w wieku 18 misięcy 10.11.04, 10:50
      Doskonale Panią rozumiem.Ja mam córeczki bliźniaczki. Urodziły się z wagą 1750
      i 2000 gram. W wieku 2 lat Kasia (1750) ważyła 9,2 kg a Asia 10 kg. Najgorzej
      było z Kasią strasznie się martwiłam dlaczego jest tak drobna. Fakt, że ja i
      mój mąż mamy niedowagę. Miały robione moje córeczki badania krwi czy nie mają
      anemii, ale okazało się, że nie. Pediatra się nieprzejęła, kazała przyjść za
      0,5 roku. Niewytrzymałam i poszłam po 2 miesiącach. Kasia przez te dwa miesiące
      przybrała więcej niż przez ostatne pół roku całe 0,5 kg.
      Narazie mają 2,5 roku i wagę jedna około 10 kg druga około 11 kg.
      Wiem co Pani przeżywa. Niekiedy jest tak, że dzieci mają taką urodę, a niekiedy
      trzeba to sprawdzić. Jeśli pani nie robiła badań krwi niech Pani je zrobi. Może
      to coś pomoże. Ja teraz też chcę sprawdzić wagę Asi i Kasi i jeśli nic
      niedrgnęła od ostatniego ważenia zrobię im badanie krwi. Jeśli to anemia
      to "Kinder biowital" w syropie i może coś to da.
      Serdecznie pozdrawiam!!
      Daria mama Kasi i Asi (04.06.2002)
      --
      mama
    • agniesz76 Re: niska waga w wieku 18 misięcy 10.11.04, 13:39
      Myślę że nie zaszkodzi zrobić podstawowe badania krwi i moczu plus posiew.
      Prawda taka też że takie dzieciaczki już tak mają. Mój synek przez jakiś czas
      brał panzytrat i może trochę to pomogło. Oprócz tego pomagają regularne
      posiłki,jak najbardziej kaloryczne, kaszka na mleku, do zupki oliwka lub
      masełko. Jakiś czas stosowaliśmy fantomalt to też pomaga. Ale synek przybiera
      takimi skokami przez dwa tygodnie pół kilo a potem miesiąc dwa zastój pomimo że
      je tyle samo. Ma 22 miesiące i waży 9200. Pozdrawiam AGnieszka
    • jelvet Re: niska waga w wieku 18 misięcy 10.11.04, 14:31
      moja cora urodziła sie w 31 tyg ciązy z waga 1235 dzis ma 3 lata i 4 m-ce i
      wazy 11kg wyniki ma dobre przez 2 lata była na diecie bezglutenowej apetyt nie
      najgorszy przez pol roku dostawała peritol ale efekt był taki sobie poniewaz
      swietnie sie rozwija psychicznie i fizycznie dalismy sobie spokoj jest drobna
      chudziutka waga mocno pinizej 3 centyla wzrost dokładnie na 50 moze kiedyś
      nadrobi... miała zrobione wszytskie badania i w poradni gastroenterologicznej i
      w poradni zaburzen wieku rozwojowego nikt nie znalał przyczyny takiego stanu
      rzeczy
    • magracka Re: niska waga w wieku 18 misięcy 10.11.04, 21:18
      Gracek urodził się z wagą 770gram, Co jakiś czas ma kontrolowane wyniki i
      raczej krew i mocz są w porządku. Tak jak pisałam wcześniej miał lamblie i
      cieszyłam się , że to może przez to ma niskie przybory wagi. Jego siostra ma 8
      lat i też jest cienka jak szczypiorek nie wspomnę o sobie, że byłam strasznie
      chuda jako dziecko. Boję się jednego, że coś po drodze przeoczę tak jak zrobił
      to ginekolog prowadzący ciąże. W 22tygodniu ciąży już było widać dysproporcje
      pomiędzy brzuszkiem i główką, ale lekarz powiedział że skoro rodzice są drobni
      to nie ma czego spodziewać sie po dziecku. Wtedy nawet nie słyszałam słowa
      hypotrofia ... i 8 tygodni później już był Gracjanek. A tak to jest tak
      energicznym i wesołym dzieckiem , że chyba to wszystko co zje to zaraz spala.
      Może na razie odczepić się od jego wagi???
      • jelvet Re: niska waga w wieku 18 misięcy 11.11.04, 10:04
        zawsze mozesz jeszcze go przebadac w poradni gastroenterologii zbadac hormony
        tarczycy i jak wszystko bedzie w porządku to moze dac sobie spokoj Gosia miała
        przepisany peritol i jakąś specjalną odzywke dodawana do mleka ale nie
        przyniosło to jakiś super rezultatów jest dalej chuda jak szczapa i chyba taka
        pozostanie już
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka