• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

rozwój wczesniaka

• 21.09.06, 20:54
    Mój Bartuś urodził się w 32 t.c ważył 1880 obecnie skończył 7 miesiecy i
    jeszcze samodzielnie nie siedzi, ale za to pełza po całym pokoju. Jak było z
    waszymi pociechami, bo mnie trochę to martwi.
    pozdrawiam
    Edytor zaawansowany
    • 21.09.06, 21:00
      skarbie-odlicz mu ten czas który powinien spędzić w brzuszku!Czyli tak naprawdę
      powinien mieć 5 miesięcy-to jest jego wiek korygowany!To o wiele za wcześnie na
      siadanie i siedzeniesmileA więc nie martw się zupełnie-wszystko jest ok!
      --
      Emulek w okularkachsmile!!!smile!!!
      A to historia Emusi
    • 21.09.06, 21:36
      Nie przejmuj sie, kochana, moj starszy synek urodzony jak najbardziej o czasie
      tez nie siedzial w wieku 7 m-cy! Przewracal sie na boki bez podparcia. W wieku
      8 miesiecy nauczyl sie jednoczesnie siedziec, pelzac, podnosic do stania i
      kroczenia przy meblach. Serio. Myslalam ze oszaleje z radosci bo juz sie balam
      ze cos z nim nie tak smile
    • 21.09.06, 21:39
      Witam
      Kamil urodzil się w 33tc, za tydzień skończy 10miesięcy, pewnie i wyprostowany
      zacząl siedzieć w 9miesiącu życia, siedzi posadzony, sam jeszcze usiąśc nie
      potrafi, również pelza po calym mieszkaniu dosyć szybko, mnie to nie marwilo
      wcale, on potrzebuje tak, jak i Twój synek więcej czasusmile

Pozdrawiam
      Mama Kamila ur.28.11.05r. 33tc,1720g,49cm
    • 22.09.06, 09:54
      Ja również martwie się o swoją córcię 7 miesięczną ur. w 32 tc ale z wagą 1400 g
      ona niestety nie umie pełzać a już nie mówię o siadaniu, dopiero z miesiąc temu
      nauczyła się odwracać na oba boczki bo wcześniej długo tylko na jeden się
      odwracała. Na brzuszek też się odwraca ale z powrotem już gorzej. Na wizytę
      kontrolną dopiero idziemy w październiku , a wtedy to będzie miała prawie 8
      miesięcy. Nikt nam nie mówił żeby ją rechabilitować a urodziła się na Kopernika
      w Krakowie i tam tęż chodzimy na kontrole.
      • 22.09.06, 10:56
        Dajcie czas swoim maluchom! Moje dzieci z 32 tyg waga 1200g i 1300g w tym wieku
        jeszcze nawwet się nie obracały. Skok nastapił na przełomie 9 a 12 miesiąca
        życia. Teraz maja 3 latka i smigaja jakmdzicy!
        Moja rada, to nie sadzać dziecka. Samo usiądzie, gdy dojrzeje jego aparat
        ruchowy. I wazna jest systematyczna kontrola w poradni.
      • 22.09.06, 11:46
        Ja też urodziłam swojego Bartusia na Kopernika w Krakowie.I też tam chodzę na
        kontrolę. Z lekarzy jestem zadowolona, myślę że gdyby było coś nie tak to
        skierowali by Cię na rehabilitację. Był czas że Bartuś obracał się tylko na
        jeden bok a o powrocie nie było mowy. Myślę Ze faktycznie trzeba im dać trochę
        czasu, na rozwój we własnym tempie i chociaż to trudne, szczególnie patrząc jak
        rozwijają się ich rówieśniki, to w końcu nadejdzie ten upragniony przez nas
        czas.
      • 22.09.06, 14:07
        czym sie martwisz, twoja coreczka w rzeczywistosci mialaby troche ponad 5
        miesiecy, ma juz umiec pelzac i sama siadac?? Daj jej czas!
    • 28.09.06, 20:12
      A ja jestem odmiennego zdania i to na podstawie niedawnych doświadczeń. Zawsze
      wszystko warto sprawdzić u specjalisty - więc w tym przypadku chyba u neurologa.
      Moja Karolinka to "duży" wcześniak (36 tc.), obecnie ma 4 miesiące (3
      korygowane) i miała problemy z podnoszeniem główki leżąc na brzuszku, chwytaniem
      zabawek itp. Po mojej wnikliwej obserwacji i lekturze postów na tym forum
      doszłam do wniosku, ze może mieć wzmożone napięcie mięśniowe. Co zresztą okazało
      się faktem i ja do tego doszłam, a nie lekarze z naszej przyszpitalnej poradni
      dla wcześniaków. Dopiero po moich sugestiach pani doktor przyjrzała się
      Karolinie uważnie i dała skierowanie do neurologa. Teraz mamy rehabilitację,
      mała płacze, a mnie srce pęka i jestem wściekła na lekarzy, bo z miesiąc
      wcześniej może nie trzeba by było aż tylu spotkań z rehabilitantką. Wszystko, co
      niepokoi, warto sprawdzać.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.