Dodaj do ulubionych

małogłowie!!!!!!!!!

15.03.07, 08:02
proszę pomóżcie! wczoraj byłam z małym u neurologa i stwierdził że ma
małogłowie i grozi mu dziecięce porażenie mózgowe bo obwód główki ma 40 cm.
ale nie ma zarośniętego ciemiączka jeszcze, ma roczek,jaki obwód główki miały
wasze wczesniaki (ur.25 t.c.) jak miały roczek?
Edytor zaawansowany
  • jolantusia1 15.03.07, 08:49
    Alex w wieku 11,5 miesiąca obwód głowy miał 40,7cm (urodzony w 29tc z obwodem
    głowy 23cm) i nikt nigdy nic nie mówił o małogłowiu. Wczoraj byłam z nim u
    neurologa i stwierdził że wszystko ok. Może skonsultuj to jeszcze z innym
    lekarzem.
  • mamaigora1 15.03.07, 09:01
    Igor (26tc.) na roczek obwód głowy ok. 43cm (wynik zalezy przeciez od
    dokładności pomiaru i jego miejsca), na dwa latka 47cm - dzis trzylatek nie
    mierzyłam mu główki (bo nie daje łobuz), ale na oko nic mu nie jest smile)))
    --
    Igor blox
    ]:o* Byczek z kwiatkiem w pysku
  • mamaigora1 15.03.07, 09:03
    ...specjalizuje sie we wczesniakch?
    Bo wiesz, trudno trafic na specjaliste, który zna specyfikę rozwoju wczesniaka
    i jak taki lekarz nie ma styczności z takimi dziecmi jak nasze to jego diagnozy
    moga byc po prostu nietrafne bo wczesniactwo to choroba i wychodzi się z niej
    przez dłuższy okres czasu więc i normy rozwojowe sa inne smile
    --
    Igor blox
  • traganek 15.03.07, 09:46
    Bliźniaki Zosia i antoś (26 tc) 12 mc-
    Zosia- 40 cm
    Antoś- 44 cm
  • patibela 04.08.14, 15:50
    Witajcie mamy, czy jeszcze tu zagladacie czasem??
    Ja tez mam wczesniaczka, córeczkę z 26 tyg ciąży, Alicja ma teraz 9 miesięcy urodzeniowych, rozwija sie dobrze, ale ma malutka glowke 37,5 cm jest ponizej siatki centylowej, okropnie sie martwię, boje maloglowia, lekarze mówią - obserwować, ale ja przez te obserwacje do grobu trafię, jak długo mozna sie tak zamartwiać i obserwować sad .

Pocieszające jest, ze wasze dzieci tez maja male glowki i sa zdrowe, ciekawa jestem jaki jest ich rozwój teraz.
    Jeśli tu zagladacie, odezwijcie sie proszę .

Pozdrawiam
  • monika774 15.03.07, 09:52
    dziękuję,neurolog specjalista II stopnia. rzekomo dobry?! ale...strachu mi
    napędził strasznego.
  • monika774 15.03.07, 09:56
    a poza tym robiłam moim szkrabom 2tyg.temu testy psychologiczno-rozwojowe i są
    na etapie rozwoju dziecka 7-miesięcznego(donoszonego). Psycholog dziecięcy
    mówił że to dobry rozwój takich wcześniaków.
  • mamaigora1 15.03.07, 10:00
    Igor gdy miał 11 m-cy tez był na etapie 7-8 m-ca dziecka zdrowego, więc to
    pewnie taka uroda tej skrajności smile
    --
    Igor blox
  • patibela 04.08.14, 15:51
    Re: a czy ten neurolog...
    patibela 04.08.14, 15:50 Odpowiedz
    Witajcie mamy, czy jeszcze tu zagladacie czasem??
    Ja tez mam wczesniaczka, córeczkę z 26 tyg ciąży, Alicja ma teraz 9 miesięcy urodzeniowych, rozwija sie dobrze, ale ma malutka glowke 37,5 cm jest ponizej siatki centylowej, okropnie sie martwię, boje maloglowia, lekarze mówią - obserwować, ale ja przez te obserwacje do grobu trafię, jak długo mozna sie tak zamartwiać i obserwować .

Pocieszające jest, ze wasze dzieci tez maja male glowki i sa zdrowe, ciekawa jestem jaki jest ich rozwój teraz.
    Jeśli tu zagladacie, odezwijcie sie proszę .

Pozdrawiam
  • marysia2773 05.08.14, 21:22
    A jakie głowy mają rodzice , czy ktoś bierze to pod uwagę.
    Mądry lekarz patrzy na rodziców , jak wyglądają . Wielkość głowy , wzrost , budowa rodziców to są cechy genetyczne. Nie wymądrzam się ,ale podpowiadam na co zwracać uwagę .
  • patibela 05.08.14, 22:46
    Witaj Marysiu - celne spostrzeżenie, ja właśnie na to liczę, ze ta głowę corka odziedziczyła po tacie, on ma bardzo mala głowę, juz go spr.na siatce centylowej dla 18-latka i jest ponizej 3centyla ciut, ale zawsze.
    Ja tez jestem bardzo drobna, mala i chuda i liczę, ze corka ma to w genach.
    Dziękuje, ze napisałaś, codziennie tu zaglądam w nadziei, ze ktoś coś skrobnie.

Pozdrawiam smile
  • t.tolka 05.08.14, 23:13
    Mysle, ze mi wybaczabig_grin
    I Alex I Igor z tego watku rozwijaja sie intelektualnie swietnie I nie maja maloglowia.
  • patibela 05.08.14, 23:26
    Dzięki Tolka smile
    Cudowne wieści, oby i u nas tez tak sie skończyło, marzenie moje wielkieeee!!
  • jolantusia1 08.08.14, 13:25
    potwierdzam to co napisała Tolka. Alex teraz 8 latek - z głową wsio ok
  • patibela 08.08.14, 21:35
    smile dzięki dziewczyny, aż mi lepiej.
    Codziennie zaglądam i cieszę sie jak ktoś napisze i cieszę sie, ze jest nadzieja, ze i z taka małą łepetynką wcale nie musi być źle, że dzieciaczki są zdrowe. Liczę, mocno liczę i wierzę, że i nam się uda smile
  • patibela 09.11.14, 17:22
    Dziewczyny a jak glowki waszych dzieci rosły po roczku?
    Moja mala ma bardzo mama glowke, na roczek urodzeniowy 39 cm, jest z 26 tyg, minął miesiąc a jej glowka urosła zaledwie 2 mm sad
    Jestem juz u kresu sił w dosłownym tego słowa znaczeniu sad
  • patibela 20.11.14, 22:18
    Dziś byłyśmy z moja Alą w Katowicach na usg glowki, tyle ze tam jest to takiej jakości usg jak tomograf czy rezonans. Wysłał nas neurolog z powodu wlasnie małej glowy. Moja Alcia kiedy sie urodziła miala wylew 3 stopnia i leukomalacje, dlatego tak bardzo bałam sie maloglowia. Po zbadaniu, lekarka powiedziała, ze jest lepiej niz po usg, ktore miala do tej pory robione! Nie widzi jamek malacyjnych!! Jesli były to drobne i według niej ten wylew to nie 3 tylko 2 była i ze jest dobrze!! Mówiła, ze nie ma maaloglowia!!! Ze mala jest super i do wszystkiego powoli dojdzie, potrzebuje czasu więcej. A glowke mam jej mierzyć nie tylko w szerz ale tez na długość, bo ma podłużna. Uff dziewczyny, nawet nie wiecie jak mi ulzylooooo smile
  • marysia1212 18.11.18, 22:21
    czesc patibela, ciekawe czy jeszcze zaglądasz na forum - jak z rozwojem Twojej córeczki? Ja mam podobny problem. Synek ma leukomalacje i maly obwod glowki. lekarze orzekli po urodzeniu małogłowie wtórne, jest poza granicami siatki centylowej ale tak tylko o dwa tygodnie. Ile miała Twoja córeczka cm główki i klatki piersiowej jak się urodziła? oraz ile w wieku planowanego dnia porodu? Pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.