Dodaj do ulubionych

druty bambusowe

27.09.10, 20:08
Do niektórych włóczek wszelkie znane mi druty wydają się być zbyt ciężkie dlatego wymyśliłam sobie że kupię sobie z Chin zestaw drutów bambusowych na ebayu. No i nie wiem, czy lepiej z żyłką czy bez. Na takich bez żyłki całe wieki nie robiłam i nie wiem jak to będzie z kolei jeśli chodzi o te z żyłką to boję się o łączenia (żeby nie haczyły) i o to, że żyłka może być zbyt sztywna. Może ktoś ma doświadczenie w tym względzie bo jestem w roztercewink a ciocia czeka na szalwink
Edytor zaawansowany
  • 27.09.10, 20:29
    Ja robie glownie na bambusach, z zylka i bez (wlasnie teraz z zylka - skonczylam kamizelke dla synka) i sa super, nic nie haczy ani nie jest sztywne. Jestem z nich bardzo zadowolona.
    --
    Life goes on long after the thrill of living is gone
  • 27.09.10, 22:02
    No niestety, na niewidziane to Ci nie pomogę... Wklej linka albo napisz na gazetowego, to może uda mi się pomóc. Wszystko zależy od wykończenia.
  • 27.09.10, 22:04
    A próbowałaś akrylowe KP do łączenia? Lace merino robiło mi się nimi super...
  • 28.09.10, 07:32
    Miałam bambuski 6mm z rurką zamiast żyłki. Nie haczyły, sprawdzały się dobrze póki rurka, mimo że elastyczna bardzo, się nie u...rwała uncertain Ale poza tym były super.
    --
    "Będzie chłopak? Noooo, to pewnie mąż szczęśliwy" (taak, jakby się urodziła dziewczynka, to byśmy ją utopili i próbowali dalej) /by A.Nancy, forum CiP/
  • 28.09.10, 18:45
    Moje tez maja rurki i urwala mi sie ze dwa razy - wtedy po prostu zdjelam ten kawalek, ktory zostal na drucie (pekla tuz przy drucie), posmarowalam Super Glue i wcisnelam znowu rurke. Zero problemu smile
    --
    "Predicting what is going to happen in the inanimate world is a piece of cake compared with predicting what is going to happen in the social world" - Richard Dawkins
  • 28.09.10, 15:38
    Nie wiem, czy są różne rodzaje drutów z żyłką. Ja mam cały komplet, w których zamiast żyłki są cienkie rurki naciągnięte na "bambusy". To nic, że na połączeniu pękają, bo to można bezproblemowo naprawić - skracamy żyłkę o ten odłamany kawałek i naciągamy na drut. Najgorsze jest to, że bardzo słabo przesuwają się oczka po takiej rurce. Ja nie lubię na nich robić. Natomiast zakupiłam kolejny komplet tym razem drutów pończoszniczych i te sprawdzają się idealnie. Są lekkie, nie wypadają z robótki jak metalowe/ważne przy robieniu np. serwet/ łatwo się oczka przesuwają. Po moich doświadczeniach ja wybrałabym bez rurek. Chyba, że teraz sa inne żyłki, bo ja kupowałam na e-bay'u kilka lat temu.
  • 28.09.10, 16:32
    No są teraz inne, są...
    www.p2tog.com/onlineshop/cat_261324-KA-Switch-Bamboo-Exchangeable-Needle-Sets.html
    www.shopatron.com/products/productdetail/9%22++3+US/3.25mm+HiyaHiya+Bamboo+circular+needle/part_number=hibcir9+3/1328.0.1.1.41972.41973.0.0.0?pp=8&
    To tylko przykłady...
  • 11.11.16, 22:27
    Ja jestem posiadaczką bambusowych na rurce bo trudno to nazwać żyłka i naprawdę jestem bardzo zadowolona. Dodam że nie robię na prostych. Mam nadzieję że pomoglam . Pozdrawiam

--
    Pozdrawiam
    Joanna,IsiaiJasko,
    www.isia.smyki.pl
    www.jasko.smyki.pl
  • 16.11.16, 20:43
    joanna7 napisała:

> Mam nadzieję że pomoglam .>

Chyba tak. Szkoda tylko, że dopiero po 6 latach... smile smile smile

--
    chomik vichta
    GG 13964502

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.