Dodaj do ulubionych

okrągły karczek ale nie ażurowy

02.02.11, 13:17
jak zrobić taki sweter - kto mi pomoże , jest tam chyba okrągły karczek trochę podglądałam na ten temat ale nadal nie kapuję nie wiem jak rozpocząć i jak robić żeby zachować wzór - sprawa pilna bo mię bardzo wzięło www.garnstudio.com/drops/mag/122/2/2-2.jpg
Edytor zaawansowany
  • 02.02.11, 15:02
    ella152 napisała:
    na stronie granstudio, tam skad pochodzi to zdjecie, jest rozrysowane graficzne
    Jak ten wzor na karczku robic
    ukosne kreski w prawo w schemacie oznaczaja, ze trzeba przerobic 2 oczka razem na prawo.

antosia
    --
    antosia2.blogspot.com/
  • 02.02.11, 15:21
    dzięki że się odezwałaś - bo siedzę i czekam na dobrego ducha. Nie wiem co to są schematy M1,M2, M3 i tak dla pewności - wielokrotność tego wzoru (M4) muszę dopasować do swoich wymiarów? smile)
  • 02.02.11, 15:50
    jeszcze jedno pytanie - czy ten sweter robiony jest od góry czy od dołu?
  • 02.02.11, 15:56
    Sweter jest robiony od dołu do góry smile
  • 02.02.11, 15:55
    m2, m3, m4 to schematy wrabiania wzoru w poszczególnych częściach swetra. m1 - to bodajże falbanka przy rękawie. Jeśli robisz włóczką która daje próbkę zgodną z tym co w opisie to nie będzie zbyt wielu problemów z tym swetrem. Wybierasz tylko swój rozmiar XS/S - M - L - XL - XXL - XXXL i lecisz wg opisu. Najpierw przód i tył, potem rękawy. Kiedy te części są gotowe wszystkie oczka razem łączy się na drucie i wyrabia się karczek wg wzoru. W Dropsie jest to wszystko dość jasno opisane. Schody zaczynają się wtedy kiedy włóczka jaką masz nie daje w próbce zgodnych wymiarów z tym co w opisie tj.: druty nr 4, 21 oczek x 28 rzędów ścieg pończoszniczy daje próbke o wymiarach 10x10 cm. Powodzenia!
  • 02.02.11, 16:00
    m1 - to falbanka przy rękawie, m2 - to falbanka przy dekolcie.
  • 02.02.11, 16:21
    Ale chyba może być zrobione na okrągło - tz. bez zszywania a później wszystko na jeden drut oczywiście w odpowiedniej kolejności jeżeli chodzi o przód, tył i rękawy - czy ja dobrze myślę że różnica pomiędzy reglanem robionym od dołu a karczkiem okrągłym polega na gubieniu oczek tutaj w rożnych miejscach a w reglanie w czterech określonych ?
  • 02.02.11, 16:36
    Tak - w tym swetrze oprócz dziur pod pachami nic się nie zszywa. Dół (przód+tył) robiony jest na drutach z żyłką, rękawy na 5 drutach. Góra czyli karczek też robiona jest na drutach z żyłką. I to co w reglanie robionym od dołu spuszczamy na rękawach i bokach przodu i tyłu tu gubione jest w tym okrągłym karczku.
  • 02.02.11, 16:53
    Bardzo, bardzo Ci dziękuję w końcu będę mogła zacząć, a co do próbki to jeszcze nie wiem jak mi wyjdzie ale jeżeli już wiem o co chodzi to z tym sobie poradzę -chyba smile))
  • 03.02.11, 08:04
    Gdyby były jakieś problemy - pomogę!
  • 26.02.11, 12:20
    Droga Karawanelo dzięki twoim podpowiedziom udało mi się z tym swetrem, jestem z siebie bardzo zadowolona choć miałam też chwile zwątpienia, zwłaszcza gdy na moim karczku była ogromna ilość oczek i wydawało mi się że nie uda się zejść do odpowiedniej ilości, już byłam bliska prucia ale postanowiłam jednak dobrnąć do końca - no i warto było. To mój pierwszy okrągły karczek.
    Zdjęcia wkleiłam w miejscu do chwalenia się - pozdrawiam
  • 27.02.11, 11:36
    Gratuluję! Nie taki diabeł straszny .....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.