Dodaj do ulubionych

Robótki na podróż i plażę -wasze robótki i propozy

29.06.11, 20:42
Witam,

zachęcam do zamieszczania listy robótek które najchętniej zabieracie w podróż...
Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • vivictoria 29.06.11, 23:08
    W pociągu, w przeciągu, na drągu to tylko rzeczy typu free form w obu wersjach szydełkowej i na drutach.
    --
    BagLady
  • viola0507 30.06.11, 10:03
    Na podroz najwygodniejsze jest szydelko albo cos prostego na drutach, do samolotu drewniane "narzedzia".
    Na plaze....nic, mieszkalam nad morzem (jestem Gdynianka) i doswiadczenie nauczylo mnie, ze na piachu, to nie idzie...przynajmniej mnie nie szlo. Za to na trawie albo gdzies przed letnim domkiem czy chociazby na balkonie wszystko idzie super. Najlepiej opalalo mi sie nogi dziergajac (nogi mam zawsze biale, trudniejsze do opalenia od innych czesci): nad glowa parasolik albo kapelusz z duzym rondem a reszta na patelnie.
  • ivoncja 30.06.11, 11:17
    Dla mnie na podróż to tylko szydełko i wzór, który nie wymaga dokładnego liczenia, najlepiej coś z elementów. Moja zeszłoroczna urlopowa robótka powstawała i w pociągu, i na ganku domku campingowego:
    ivoncja.blox.pl/2010/08/Zdazylam.html
    Właśnie uświadomiłaś mi tym wątkiem, że jeszcze nie wybrałam robótki na tegoroczną podróż, a trochę jazdy pociągiem będzie, oj będzie! Pędzę szukać odpowiedniego modelu!smile
    --
    Bardzo łatwo podbić moje serce- wystarczy być kotem. smile
    -------------------------------------------------------
    Zapraszam do mojego świata: ivoncja.blox.pl/html
    I do mojego skarbca: chomikuj.pl/ivoncja
  • mim_maior 30.06.11, 20:47
    Na podróż zawsze wybieram ażurowe szale albo chusty - zwłaszcza takie zaczęte, których wzór mam już w głowie.
    --
    Robótki warmińskie i niewarmińskie
  • urszula97 30.06.11, 21:01
    Pociągi,autobusy,samochody- głównie druty i szalik do dziergania bądz bluzka ściegiem dżersejowym,była też bluzka szydełkowa,zajączki wielkanocne na drutach,szalik szydełkowy,zrobiłam też 6 serwetek wg tego samego schematu.Miłego dziergania.
    --
    Urszula97

Niesfornedruty.blox.pl
  • kasikk_29 01.07.11, 10:34
    aktualną robótkę biorę, szczególnie jeśli używam drutów na żyłce
    --
    po nitce...
  • wiolett1 01.07.11, 19:25
    Ja właśnie mam taką robótkę smile, robię kocyk ażurowy na szydełku dla niemowlęcia do wózka.

--
    www.wiolett.blogspot.com
  • ewaen7 02.07.11, 22:49
    Zabieranie robótki w podróż u mnie to priorytet.
    Podróżuję samochodem campingowym i zawsze przed podróżą wkładam do auta stosowny zapas wełny ",żeby mi nie zabrakło". Jako pasażer (,mąż prowadzi )mam dużo wolnego czasu (np 1000 km jednego dnia i 1000 drugiego) i wtedy robię . Ale i tak przed przed podóżą planuję że bedę robić sweterek raczej bez ażurów, albo bardziej skomplikowanych wzorów bo nagle muszę rzucić robótkę (hamowanie) czy też mąż życzy sobie jakieś jedzonko czy picie w czasie jazdy
  • dominola0 03.07.11, 11:42
    Podziwiam, nigdy nie dziergałam w czasie jazdy, ale ja tez na wakacje zawsze zabieram raczej robótki nieskomplikowane no i biorę ich kilka żeby mieć zawsze wybór wink
    Oczywiście zabieram stosik książek i zawsze mam problem dziergać czy czytać bo razem nie potrafię wink
  • malgunia 06.07.11, 22:31
    Usunęłam pyskówki - proszę trzymać się wątkusmile

--
    Enjoy the silence...
  • viola0507 07.07.11, 17:24
    Wspaniale, bardzo dziekuje.
  • mim_maior 07.07.11, 19:18
    Ja też dziękuję, bo tu się w sumie zapędziłyśmy w niepotrzebne dygresje. Jeśli kogoś uraziłam, to przepraszam, szczególnie violę.
    --
    Robótki warmińskie i niewarmińskie
  • viola0507 07.07.11, 20:30
    Racja, dzierganie jest piekne i delikatne a my....tak z grubej rury. Ja tez przepraszam i obiecuje na przyszlosc uwazac.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka