Dodaj do ulubionych

Jak dlugo nie mozna dziergac po zabiegu

03.03.12, 12:54
Okazalo sie, ze mam "zespol kanalu nadgarstka" (nigdy wczesniej o tym nie slyszalam) za miesiac ide na zabieg, troche boje sie...nie zabiegu, ale co bede robic po zabiegu, na zwolnieniu lekarskim, jak dlugo nie bede mogla dziergac? Nie smialam zapytac doktora.
Cholipa, dlaczego padlo mi na reke, mam tyle innych czesci ciala....
Edytor zaawansowany
  • serafina09 03.03.12, 20:40
    Witaj Violu, nie wiem jak długo nie można dziergać po takim zabiegu, ale zawsze możesz pomyśleć o jakimś innym hobby, choćby chwilowym na czas wyleczenia, może robienie biżuterii, może czytanie, może roślinki, co zechcesz jest tyle możliwości. Nie martw się.
    Życzę zdrowia, pozdrawiamsmile
  • czeremcha4 04.03.12, 09:56
    Nie dziergałam trzy miesiące. Było super.

Najpiękniejsze były pierwsze przespane do rana noce.

Wróciłam do dziergania i problemy powróciły. Nie aż tak nasilone - ale jednak. Mało tego - pogłębiły się o cieśń kanału łokcia...

Chyba nie jestem genetycznie zaprogramowana na robótki ręczne...

Ania
  • viola0507 04.03.12, 12:26
    Nooo, to super... ja liczylam na to, ze po zabiegu bede naprawiona na zawsze,
    jak nowa hahahaha. Hmmm, no i co teraz....moze lepiej zostawic jak jest....sama nie wiem. Mam miesiac na zastanowienie, w pracy "poluzowali mi" wiec moze to wraz z cwiczeniami i ta smieszna szyna na noc do spania wystarcza... marzycielka ze mnie, co?
  • kajmy 26.03.12, 17:00
    Violu miałam podobny problem, ale minął po zabiegach laserowych.
    Niestety nie na długo ... potem przyplątało się coś podobnego Zespół De Quervaina
    Minęły prawie dwa lata, a ja wciąż mam z tym problem ... niestety od tego czasu już nie robię nic na drutach ani na szydełku, choć robótki uwielbiam.
    Dziergałam razem z Wami od 2004 roku, a teraz tylko zerkam, żeby zobaczyć co ciekawego wychodzi spod Waszych zdolnych rączek smile
    Życzę Ci, żebyś uporała się z tym szybciej niż ja smile
    Pozdrawiam całe Wasze forum, zwłaszcza te z Was , które jeszcze mnie pamiętają smile
    --
    Czeka Cię operacja ? - zajrzyj do nas smile
    www.duszki.pl/usunieciemacicy/
    tiny.pl/hwjzb
  • viola0507 29.03.12, 18:17
    Ojej, teraz to juz naprawde boje sie... Nic mi tutaj nie mowili o zalatwieniu sprawy laserem, wspominali o operacji, wlasciwie malym zabiegu, po ktorym niestety czasem dlugo dochodzi sie do pelnej sprawnosci.
    Po mojej ostatniej randce z tutejsza fizjoterapeutka zmienilam zwyczaje w domu (pozwalam sobie na odrobine lenistwa ale dziergam, nie za duzo ale nie umiem sobie tego odmowic), w pracy tez "oszczedniej" mnie traktuja (lekarz zakladowy im kazal, tak sami z siebie, to nie), staram sie jak moge odciazyc ta reke no i sa efekty. Nie cierpnie juz tak czesto i mniej boli. Wlasciwie, to teraz mam tylko poczucie, ze mam reke, normalnie nie zwracamy na to uwagi, rece po prostu sobie sa i juz. Ja czuje, ze ja mam. Za pare dni mam nastepna kontrole, zobacze co mi powiedza, moze uda mi sie wyslizgac jakos z tego hahahaha
  • alicja-dwa 31.03.12, 09:27
    Dzisiaj dopiero przeczytałam o Twoim problemie, mój mąż miał tą samą dolegliwość ale z tego co pamiętam to bardzo szybko przeszedł do pełnej sprawności ręki (4 lata temu) więc i Tobie życzę tego samego tym bardziej wiem co czujesz bo dla mnie robótki to całe życie.
    Pozdrawiam i życzę zdrówka.
  • asiazlasu 05.04.12, 15:52
    to wlasnie od dziergania masz ten klopot ! od stukania na maszynie czy kompie tez ! Moim wszystkim kolezankom przeszlo po operacji i od nowa uprawiaja i hobby i prace. Bez problemu.
    --
    www.amauryvassili.com
  • viola0507 05.04.12, 21:04
    Mam nadzieje... czekam na sygnal ze szpitala, najdluzej bede czekac na swoja kolej do 6 tygodni ale wyrazilam zgode na "wskoczenie" z zaskoczenia, gdyby ktos wypadl z kolejki hahaha. Czekam wiec na telefon.
    No, no, wiem, ze dzierganie sprzyja temu, polowe zycia tez spedzilam przy komputerze, wiec nie musze daleko szukac winnych.
    Mysle, ze naprawia mnie i bedzie po problemie, nareszcie wyspie sie normalnie i podziergam dluzej bez przerw na trzepanie rekami hahaha.
    Dziekuje za slowa pociechy, chcialabym miec to juz z glowy.
  • viola0507 26.05.12, 06:52
    Wczoraj mialam zabieg, duzo strachu a to nic takiego. Egzotyczny doktor (mieszkam w Szkocji, wiec to nic dziwnego) powiedzial, ze mialam "bardzo ciasno", ale byl bardzo zadowolony ze swojej pracy, ja tez jestem. Nie zdawalam sobie sprawy, ze tak malo "czucia" mialam w rece hahahahaha. Mam wrazenie jakbym miala nowa reke hahahaha. Za tydzien zdejma szwy, doktor powiedzial, ze po dwoch tygodniach moge sobie pozwolic na troszke dziergania jesli nie bedzie mnie przy tym bardzo bolec. Troszke, uscislil jako pol godziny z drutami i przerwa na gimnastyke rozciagajaca i tak na zmiane.
    Jest plus calej tej sytuacji, wreszcie doszlifuje szate zewnetrzna i te wszystkie inne drobiazgi bloga, ktorego zalozylam dwa lata temu i....i nic, bo ciagle czasu brakowalo.
    Teraz w domu szanowny za mnie robi wszystko, dziergac nie moge wiec nic tylko w kompie siedziec.
    Dziekuje Wam dziewczyny, za podtrzymywanie za duchu, dzieki za wszystkie e maile, kochane jestescie.
    Wy bylyscie bardziej zainteresowane moim losem od mojej mamy, ktorej "wylecialo z glowy", ze mialam wczoraj zabieg hahahaha
  • czeremcha4 26.05.12, 10:23
    Trzymam kciuki, żeby ci nic nie powróciło! wink

Ania
    --
    szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka