Dodaj do ulubionych

Drops po polsku :))))

04.06.12, 13:11
www.garnstudio.com/lang/pl/kategori_oversikt.php
można poszaleć
Obserwuj wątek
      • ingalill23 Re: Drops po polsku :)))) 14.06.12, 11:27
        Moje modlitwy jednak ktoś wysłuchał big_grin mimo, że do tej pory radzilam sobie nienajgrozej z wzorami po angielsku to jednak po polsku wiadomo - pojdzie szybciej, teraz bede mogla podrzucic stronke znajomej i mamie, ktore angielskiego nie znaja a do tej pory tlumaczylam im wzory, ktore chcialo co zajmowala troche czasu smile

W koncu drops po polsku big_grin Yupiiiii
        • trix85 Re: Drops po polsku :)))) 14.08.12, 23:43
          Witam,
          jestem pocztakujaca w robieniu na drutach, po zrobieniu szalika dla synka znalazlam wzor na czapeczke dropsa ale niestety nie jest przetlumaczony.

www.garnstudio.com/lang/en/pattern.php?id=4905&lang=en

Czy ktos bylby tak kochany i zrobilby mi tlumaczenie??znam angielksi ale nie znam technik robienia na drutach i stad moje zmartwienie. znalazlam filmik na youtubie gdzie pokazuja robienie czapeczki ale od drugiej strony...tzn zaczyna od sciagacza i idzie w gore a w tym wzorze zaczynam od DPN i od gory do dolu...i teraz pierwsze czy liczbe oczek podana we wzorze dziele na 3 druty?czy ta podana liczba ma byc na kazdym drucie?i czy przy kazdym rzedzie dodaje oczka czy co ktorys? bede wdzieczna za kazda pomoc!!!!
                • trix85 Re: Drops po polsku :)))) 17.08.12, 18:17
                  super dzieki! chociaz ja mam chyba wiekszy problem z tym ze po raz pierwszy bede robic czapke niz z tlumaczeniem;/...tak na chlopski rozum zaczynam od gory na drutach do skarpetek i te 18 oczek ze wzoru na ile dpn rozkladam? na 3 czy na 2? i po ile na kazdym po 18 czy dziele te 18 oczek pomiedzy druty? bede wdzieczna za tlumaczenie takie na chlopski rozum co mam robicsmilepozdrawiam
                  • agag.ier Re: Drops po polsku :)))) 17.08.12, 20:46
                    Od czegoś trzeba zacząć. Czapka sama w sobie trudna nie jest. Może coś na drutach prostych w ta i z powrotem (prosciej niz na okraglo) i zszyc na koncu. Na poczatek to powinno byc w sam raz: garnstudio.com/lang/pl/pattern.php?id=5746&lang=pl
                    POWODZENIA
                    • trix85 Re: Drops po polsku :)))) 17.08.12, 21:19
                      juz sie nappalilam na tamten wzor a poza tym to czapeczke dla mojego synka ma byc...sprobuje od czegos w koncu trzeba zaczacwink tylko podpowiedz mi prosze jak to jest z tymi podwojnymi drutami te 18 oczek mam narzucic po 6 na 3 druuty?tego nie ma we wzorze i nie czaje i pozniej jak juz narzuce oczka to wszystkie przerabiam najpierw na prawo potem na lewo jeden raz czy juz w trakcie tego mam dodawac oczka?
                      • agag.ier Re: Drops po polsku :)))) 17.08.12, 22:06
                        Wez 2 druty razem (tak jak przy zwyklych drutach prostych) i nabierz 18 o. Jeden drut wyjmij a oczka podziel na 4 druty pończosznicze - piatym bedziesz przerabiać. Przerabiając na okrągło będziesz caly czas przerabiac na prawo az dojdziesz do sciagacza oczywiscie). Caly wzor masz juz przetlumaczony na polski na stronie: www.garnstudio.com/lang/pl/pattern.php?id=4905&lang=pl
                        Jak masz dalsze pytania to pisz smile
                        • trix85 Re: Drops po polsku :)))) 17.08.12, 23:35
                          dzieki za tlumaczenie! ale zdaje sie ze to nie byl moj problem...jak mam podzielic 18 oczek na 4 druty? czy moze wystarcza 3 i wtedy po 6 a czwartym przerabiam? czyli piszesz ze caly czas przerabiam na prawo . no to ok tylko " W TYM SAMYM CZASIE równomiernie dodać 7-10-12 (15-17) o. – patrz DODAWANIE OCZEK! = 15-20-25 (30-35) o" czyli ze co? narzucam oczka i juz w pierwszym okrazeniu przerabiania oczek na prawo dodaje az 17 oczek? czyli przy 17 z 18 narzuconych oczek dodaje kolejne? a pozniej nakladam markery i juz tylko co drugie okrazenie dodaje oczka po obu stronach kazdego markera czyli po 14 oczek co drugie okrazenie? jak to mi wyjasnisz to na razie wezme sie za dzierganie tego kawalkasmile
                          • agag.ier Re: Drops po polsku :)))) 18.08.12, 11:23
                            1. Nie musi byc rowno podzielone, ale oczywiscie mozesz podzielic na 3 druty po 6 oczek i przerabiac czwartym. 2. Juz w pierwszym okr. dodajesz oczka, ale nie przez narzut (bo beda dziury) tylko przerabiajac 2 razy to samo oczko (wbijasz drut raz z przodu, a raz z tyłu tego samego oczka) - w sumie masz 15-20-25 (30-35) o. w zaleznosci od rozmiaru 3. potem umieszczasz markery. 4. dodajesz oczka co 2 okr.
                            DO DZIEŁA
                            • trix85 Re: Drops po polsku :)))) 18.08.12, 11:43
                              dziekuje ci bardzo bardzo!!!!! od razu spytam czy czesto tu jestes i czy ewentualnie nie podalabys mi swojego maila na przyszloscsmile bardzo dobrze tlumaczysz na chlopski rozum o co w tym wszystkim chodzi a na pewno bedzie mi jeszcze potrzebna pomoc z dalsza czescia tej robotki i mam nadzieje nastepnych projektowwink mam 2 malutkich dzieci (3m i rok i 9m) no i prace takze nie wiem jak szybko mi sie uda zrobic ten kawalek ale postaram sie juz dzisiaj wziac do robotysmile))juz nie moge sie doczekac;p pozdrawiam
                              • agag.ier Re: Drops po polsku :)))) 18.08.12, 12:27
                                Czesc. Rozumiem, sama mam 2 "bobaski" ale maja juz 4 i 6 lat. A jestem drutowym samoukiem, wiec na swoim przykladzie przetestowalam wszelkie bledy itd.. moze dlatego wyjasnienia sa zrozumiale. Pisz na poland@dropsproject.com. Codziennie odpowiadam. Na forum tez zagladam regularnie. Pozdrawiam i pisz tak czesto jak potrzebujesz pomocy smile
                                • qanna Re: Drops po polsku :)))) 18.08.12, 15:34
                                  Jak to miło zobaczyć Cię na naszym forum! Przedstawiłaś się tak ciepło i zwyczajnie, że ośmieliłaś nas do kontaktów z Tobą. Dziękuję za ogrom pracy, którą wkładasz w tłumaczenia i propagowanie polskiego języka w międzynarodowym dziewiarstwie. Życzę Ci satysfakcji z pracy i dalszych sukcesów Twoich i ogromnie lubianego i cenionego i lubianego GarnStudio. Pozdrawiam serdecznie!
                                    • szymbea Re: Drops po polsku :)))) 20.08.12, 16:53
                                      A może mi ktoś wytłumaczyć jak dodawać te oczka przed i po markerach? Ja robię np. na 6/9 miesięcy czyli dzielę markerami po 4 oczka, i gdzie i jak mam dodać te nowe oczka, bo jak dodaję do 3-go i 5-go itd. to wychodzi mi dziwnie, i cały wzór dżerseju się psuje, nie umiem dodać tak, żeby ładnie wychodził dżersej uncertain coś mi się nie zgadza, tylko jeszcze nie bardzo wiem co smile
                                      • agag.ier Re: Drops po polsku :)))) 20.08.12, 17:26
                                        Czesc. Jak dodać te oczka masz dokladnie tutaj (2 oczka dodane z każdej strony 1 oczka - tylko nie ma na nim markera): www.garnstudio.com/lang/en/video.php?id=9&sort=2&thumbnails=on
                                        Ładnie wychodzi i nie ma nieestetycznych dziurek
                                        • trix85 Re: Drops po polsku :)))) 20.08.12, 20:08
                                          na stronie garn studio podaja inny filmik i ja przynajmniej to pierwsze okrazenie dodawalam tak jak oni pokazuja...ten filmik co podalas to jest juz do oczek przy markerach? czy jak zrobilam tak jak w podpowiedzi we wzorze to pierwsze okrazenie to zle? ja ostatnio zaczelam ale musialam zpruc dzis zaczynam od nowa moze lepiej mi pojdzie...a jeszcze jedno pytanie jak skoncze przerabiac oczka z jednego drutu to przekrecam robotke tak zeby nitka byla po lewej? ja tak robie ale boje sie ze scieg mi nie wyjdzie a na razie to nie widac co tam wychodzi...
                                          • szymbea Re: Drops po polsku :)))) 20.08.12, 20:51
                                            mi już się wszystko zgadzasmile nie wiem czemu ubzdurałam sobie, że ścieg dżersej to o.p, o.l i przy dodawaniu nowych oczek wzór mi się nie pokrywał big_grin ale już wszystko opanowane, i nawet widać ładnie robótkę smile trix85 najpierw dodajesz oczka tak jak pokazują a później - przy markerach to tak jak tu podała agag.ier, czyli później dodajemy oczka z poprzecznych nitek
                                            • trix85 Re: Drops po polsku :)))) 20.08.12, 23:09
                                              dzieki! a jeszcze jedno...teraz jak robie to koncowka wloczki nie ta ktora przerabiam tylko ta krotka ktora mam zostawic na pozniej po skonczeniu pierwszego okrazenia wychodzi mi na 1/3 druta a nie na poczatku ...tak jest ok?czy to dlatego ze dodalam oczka czy zle ja ukladam? pierwszy raz robie cos na takich drutach syad moje pytanie..
                                                • trix85 Re: Drops po polsku :)))) 21.08.12, 19:07
                                                  dobra mam kolejne pytanie....zalozylam markery i zaczynam przerabiac no ale przeciez teraz przerzucam oczka na drugi drut i co marker przekladam w tym samym miejscu i pozniej znow dodaje oczka w tym samym miejscu?zglupialam juz...aha i jeszcze jedno ja jak robie to styrasznie scislo przez co troche trudniej mi sie robi aloe zupelnie nie wiem jak ta robotke "rozluznic"....jakies sugestie?
                                                  • trix85 Re: Drops po polsku :)))) 21.08.12, 20:20
                                                    ok. jesli chodzi o markery to przerzucam je tak jak wychodzi ale nie czaje tej czesci wzoru:

Na wys. 11-12-13 (14-15) cm od dołu robótki, równomiernie dodać 25-26-29 (30-31) o. (dodawać co ok. 3 i 4 o.) = 100-106-114 (120-126) o

15 cm od dolu robotki? czyli ze mam mierzyc i jak bedzie 15 cm to dodaje te oczka? czy jak to od dolu ...no nie rozumiem tego zdania...;/ pomocy!
                                                  • szymbea Re: Drops po polsku :)))) 21.08.12, 22:04
                                                    trix85 napisał(a):

> ok. jesli chodzi o markery to przerzucam je tak jak wychodzi ale nie czaje tej
                                                    > czesci wzoru:
                                                    >
                                                    > Na wys. 11-12-13 (14-15) cm od dołu robótki, równomiernie dodać 25-26-29 (30-31
                                                    > ) o. (dodawać co ok. 3 i 4 o.) = 100-106-114 (120-126) o
                                                    >
                                                    > 15 cm od dolu robotki? czyli ze mam mierzyc i jak bedzie 15 cm to dodaje te ocz
                                                    > ka? czy jak to od dolu ...no nie rozumiem tego zdania...;/ pomocy!

co do markerów i przerzucania to ja nie pomogę, bo ja robiłam na drutach okrągłych a nie pończoszniczych (na których strasznie nie lubię robić smile) więc nic nie musiałam przerzucać. Ale to jest tak masz marker np na 4 oczku, czyli te dwa oczka dodajesz po 3-cim i po 4-tym, w następnych rzędzie marker wyjdzie już na 5 oczku, w następnym na 6 itd.

A te następne zdanie to... tak masz mierzyć i jak robótka będzie miała określoną długość to dodajesz te oczka, u mnie wyszło co 3-cie, ale zależy który rozmiar robisz to może i będzie Ci pasować i co 4-oczko dodawać

Swoją drogą nieźle się porwałaś jak na pierwsze robótki wink bo tak chyba coś wspominałaś, że to Twoje pierwsze robótkowe dzieło smile
                                                  • trix85 Re: Drops po polsku :)))) 21.08.12, 23:51
                                                    dzieki szymbeasmile no u mnie pewnie wyjdzie co 4 bo ja najwiekszy rozmiar robie...na razie mam 10 rzedow na ponczoszanych... jutro przejde na okragle z zylka....

to moje drugie dzielo...zrobilam najpierw szalik taki najprostszy zeby opanowac prawe oczko lewe oczko no i zostala mi wloczka wiec chce synkowi czapeczke dorobicwink na razie jakos idzie ...
                                                    mysle ze prawdizwym wyzwaniem bedzie sweterwink) bardzo mi sie podobaja projekty ze strony :
                                                    www.pickles.no/
                                                    na kolejny projekt wybiore cos stamtad ale nie wiem czy podolam...
                                                    a ty juz dlugo robisz na drutach?
                                                  • trix85 Re: Drops po polsku :)))) 22.08.12, 10:20
                                                    dziewczyny a gtdzie kupujecie wloczke? kurcze wydaje mi sie ze np zrobienie swetra to bedzie strasznie drogo wychodzilo bo wloczka wcale nie jest tania;/
                                                    a robilyscie cos moze na drops - cotton light ? teraz jest w promocji po 5,5zl i zastanawiam sie czy nie kupic...
                                                  • szymbea Re: Drops po polsku :)))) 22.08.12, 11:10
                                                    ja kupuję głównie na allegro, przedwczoraj np. 500g bawełnianej na tuniczkę za 15 zł + wysyłka to wyszło 24- co prawda ta akurat to pruta włóczka, ale wolę taką sobie wyprostować niż płacić po 60 zł smile. A czasem też w second handach znajduję nowe włóczki które wyceniają na śmieszne pieniądze smile
                                                  • trix85 Re: Drops po polsku :)))) 22.08.12, 18:39
                                                    a dostalas juz ta wloczke?? taka pruta nie jest zniszczona? no i jak jest w motku czy jak to wyglada? masz jakiegos sprawdzonego sprzedawce? w lumpeksach jakos nie moge trafic;/fakt w sumie ze rzadko mam czas chodzic...
                                                  • szymbea Re: Drops po polsku :)))) 22.08.12, 21:27
                                                    dostałabym już gdybym była w domu, tak to mam tylko awizo wink jutro jak będzie pogoda to się przejdziemy z malutką po paczkę, mam nadzieję, że nie będzie zniszczona, przynajmniej nie wyglądała na taką. Najczęściej są w motkach, jednak rzadko się zdarza żeby ktoś je wyprostował i trzeba samemu sobie prostować jeśli chce się mieć ładną i prostą robótkę. Co do sprzedawcy to nie mam sprawdzonych, jedynie nowe to kupuję u Kamini czy jakoś tak, musiałabym sprawdzić dokładną nazwę.

trix85 napisał(a):

> a dostalas juz ta wloczke?? taka pruta nie jest zniszczona? no i jak jest w mot
                                                    > ku czy jak to wyglada? masz jakiegos sprawdzonego sprzedawce? w lumpeksach jako
                                                    > s nie moge trafic;/fakt w sumie ze rzadko mam czas chodzic...
                                                  • trix85 Re: Drops po polsku :)))) 22.08.12, 23:34
                                                    ok zachecilas mnie i cos zalicytowalam na probewink
                                                    widze ze ty tez masz male dziecko? czyzby sztuka robienia na drutach odradzala sie wsrod mlodych matek?;p takie spostrzezeniesmile

a ja mamkolejna zagwozdke...przeszlam na druty z zylka i mam jakies 5 cm...pierwsza wtopa w trakcie pierwszego okrazenia na drutach z zylka spadl mi marker i juz tak na chybil trafil go zalozylam;/...mam nadzieje ze nie zepsuje to mojej czapeczki? do dupy te markery bi sie nie zapinaja no ale nie wiedzialam jak kupowalam na co zwrocic uwage i juz takie sa;/

druga sprawa jest taka ze wydaje mi sie ze ta czapeczka jest strasznie malusia...czy moge miec tylko takie wrazenie? robie na rozmiar 3-4 lata a mi wyglada jak na roczek ta obwodka... napiszcie jak jest u was...

no i kolejna sprawa to co dalej...im dalej w glab wzoru tym wiecej nie rozumiem;/...
                                                    jak dojde do 15 cm to robie jedno okrazaenie gdzie dodaje oczka....a pozniej przenosze robotke na druty z zylka nr 3,5 tak? ale przenoszac przerabiam jeszcze dzersejem i dopiero jak bede na drutach 3,5 zaczynam robic oczko prawe oczko lewe i tak w kolko az zrobie 3cm?
                                                    wytlumaczcie mi na razie ten kawalek bo dalej wyglada juz coraz trudniej;/

ale sie rozpisalam;p
                                                    pozdrawiam
                                                  • trix85 Re: Drops po polsku :)))) 23.08.12, 00:09
                                                    i jeszcze jedno bardzo wazne ...szalik mam 2 kolorowy iobawiam sie ze czapeczke tez musze robic w paski bo moze mi wloczki nie straczyc...znalazlam filmik na you tubie jak dodac kolor ale co jak juz bede chciala zakonczyc dodawanie paskow drugiego koloru...jak zakonczyc taka druga nitke??

no to teraz was zarzucilam pytaniami na dzien dobry...;p
                                                  • trix85 Re: Drops po polsku :)))) 23.08.12, 13:28
                                                    dzięki za pomoc! jeszcze jakbys mogla odpowiedz mi na ponizszy tekst to bede bardzo wdziecxznawink

a ja mamkolejna zagwozdke...przeszlam na druty z zylka i mam jakies 5 cm...pierwsza wtopa w trakcie pierwszego okrazenia na drutach z zylka spadl mi marker i juz tak na chybil trafil go zalozylam;/...mam nadzieje ze nie zepsuje to mojej czapeczki? do dupy te markery bi sie nie zapinaja no ale nie wiedzialam jak kupowalam na co zwrocic uwage i juz takie sa;/

druga sprawa jest taka ze wydaje mi sie ze ta czapeczka jest strasznie malusia...czy moge miec tylko takie wrazenie? robie na rozmiar 3-4 lata a mi wyglada jak na roczek ta obwodka... napiszcie jak jest u was...

no i kolejna sprawa to co dalej...im dalej w glab wzoru tym wiecej nie rozumiem;/...
                                                    jak dojde do 15 cm to robie jedno okrazaenie gdzie dodaje oczka....a pozniej przenosze robotke na druty z zylka nr 3,5 tak? ale przenoszac przerabiam jeszcze dzersejem i dopiero jak bede na drutach 3,5 zaczynam robic oczko prawe oczko lewe i tak w kolko az zrobie 3cm?
                                                    wytlumaczcie mi na razie ten kawalek bo dalej wyglada juz coraz trudniej;/
                                                  • szymbea Re: Drops po polsku :)))) 23.08.12, 13:46
                                                    moja malutka ma 6 miesięcy, ja robię coś cały czas, teraz dodatkowo dla małego ludka smile poza tym robię różne cuda na szydełku...
                                                    a co do Twoich pytań
                                                    ja żadnych markerów nie używam, biorę inną nitkę i przewiązuję ją na oczku gdzie ma być marker ale myślę, że nie powinno popsuć Ci robótki.
                                                    rozmiar czapeczki zależy od tego jak ścisło robisz i czy włóczka jest akurat do drutów nr 4, jeśli używasz jakiejś cieńszej włóczki to może się okazać że czapeczka wyjdzie mniejsza. Ja robiłam na 6 miesięcy i z tego wzoru wyszło mi idealnie na ten wiek. Jak już robisz te okrążenia w których nie dodajesz oczek to możesz zobaczyć jaki obwód wychodzi, bo już nic nie powiększysz wink

ja bym po 15 cm zaczęła przenosić i od razu przerabiać drutami nr 3,5 ściągacz oczko prawe oczko lewe... czyli chodzi mi o to że mam robótkę na drucie nr 4 a przerabiam już ściągacz drutami nr 3,5 i tak robisz 3 cm i później zamykasz oczka kolejno tak jak jest napisane

trix85 napisał(a):

> dzięki za pomoc! jeszcze jakbys mogla odpowiedz mi na ponizszy tekst to bede ba
                                                    > rdzo wdziecxznawink
                                                    >
                                                    > a ja mamkolejna zagwozdke...przeszlam na druty z zylka i mam jakies 5 cm...pier
                                                    > wsza wtopa w trakcie pierwszego okrazenia na drutach z zylka spadl mi marker i
                                                    > juz tak na chybil trafil go zalozylam;/...mam nadzieje ze nie zepsuje to mojej
                                                    > czapeczki? do dupy te markery bi sie nie zapinaja no ale nie wiedzialam jak kup
                                                    > owalam na co zwrocic uwage i juz takie sa;/
                                                    >
                                                    > druga sprawa jest taka ze wydaje mi sie ze ta czapeczka jest strasznie malusia.
                                                    > ..czy moge miec tylko takie wrazenie? robie na rozmiar 3-4 lata a mi wyglada ja
                                                    > k na roczek ta obwodka... napiszcie jak jest u was...
                                                    >
                                                    > no i kolejna sprawa to co dalej...im dalej w glab wzoru tym wiecej nie rozumiem
                                                    > ;/...
                                                    > jak dojde do 15 cm to robie jedno okrazaenie gdzie dodaje oczka....a pozniej pr
                                                    > zenosze robotke na druty z zylka nr 3,5 tak? ale przenoszac przerabiam jeszcze
                                                    > dzersejem i dopiero jak bede na drutach 3,5 zaczynam robic oczko prawe oczko le
                                                    > we i tak w kolko az zrobie 3cm?
                                                    > wytlumaczcie mi na razie ten kawalek bo dalej wyglada juz coraz trudniej;/
                                                  • trix85 Re: Drops po polsku :)))) 23.08.12, 17:24
                                                    dzieki za wskazowki...zaraz sprawdze jak z ta czapeczka ...robilam na drutach 4 i wloczka do 4 wiec tu powinno byc ok...maly nie ma jeszcze 2 lat w listopadzkie skonczy a rozmiar wzielam na 3-4lata wiec powinna byc duza...no nic zaraz sprawdze...

a co do szydelka to co latwiejsze twoim zdjaniem druty czy szydelko? ja na razie zaczynam na drutach ale szydelko tez mi sie marzysmile
                                                  • szymbea Re: Drops po polsku :)))) 23.08.12, 17:41
                                                    szydełko to raczej do serwetek i innych ozdób domowych, ja tam nie lubię robić ciuszków szydełkowych, parę robiłam i ciuchy wolę na drutach bo jest więcej ładnych schematów.
                                                    Odebrałam dzisiaj paczkę i już część wyprostowałam i próbuję robić, zobaczymy co z tego wyjdzie smile a włóczka całkiem ładna i nie zniszczona, tylko myślałam że jest ciut grubsza ale mam nadzieję że to nie będzie problem smile
                                                  • trix85 Re: Drops po polsku :)))) 23.08.12, 18:32
                                                    a jak ty ja prostujesz? wyciagasz tak zeby prosta byla i tak caly motek? tak jak na zdjeciach widzialam to prosta byla juz w motek zwinieta...
                                                    a mi sie wydawalo ze na szydelku ladne sukieneczki i czapeczki..
                                                  • szymbea Re: Drops po polsku :)))) 23.08.12, 18:49
                                                    a rzeczywiście robię czapeczki na szydełku smile
                                                    włóczka zwinięta w motek najczęściej wygląda na prostą, ale jak się przyjrzysz to widać różnicę a prostuję włóczkę nawijając na słoik i wlewam do słoika wrzątek, tak stoi jakiś czas, zwykle dopóki woda nie ostygnie i mam wyprostowaną włóczkę smile
                                                  • trix85 Re: Drops po polsku :)))) 23.08.12, 20:35
                                                    oj na to bym nie wpadla;p no ale jak cos to sprobujesmile

a wracajac do robotki sprobowalam przymierzyc malemu i pewnosci nie mam ale juz skoncze...co bedzie...

zamykać następująco - UWAGA! Okrążenie zaczyna się w 10-10-8 (8-7) o. przed środkiem tyłu: zamknąć 21-21-17 (17-15) o. tak jak schodzą z drutu (= środek tyłu), zdjąć na drut pomocniczy 25-27-33 (35-39) nast. o. (nausznik), zamknąć 29-31-31 (33-33) nast. o. (= czoło). Następnie przer. nausznik w tą i z powrotem przez 25-27-33 (35-39) ost. o. następująco: dalej przer. ściągaczem 1 o.p./1 o.l., W TYM SAMYM CZASIE zamknąć 1 o. na pocz. każdego rzędu z każdej strony, w sumie 9-10-13 (14-16) razy = 7 o. W nast. rzędzie zamknąć pozostałe o. tak jak schodzą z drutu. Dł. nausznika wynosi ok. 5-6-8 (8.5-10) cm. Przer. 2-gi nausznik w taki sam sposób. Zacisnąć na górze, zamocować i wrobić nitkę.

zupelnie nie czaje tego kawalka co to znaczy ze okrazenie zaczyna sie w 7 oczku przed srodkiem tylu? skad mam wiedziec gdzie jest srodek tylu?zamknąć 21-21-17 (17-15) o. tak jak schodzą z drutu (= środek tyłu),
                                                    generalnie nie kumam calego tego tekstu ale moze po kolei zebym obczaila;p
                                                  • szymbea Re: Drops po polsku :)))) 23.08.12, 21:35
                                                    trix85 napisał(a):

> oj na to bym nie wpadla;p no ale jak cos to sprobujesmile

> zupelnie nie czaje tego kawalka co to znaczy ze okrazenie zaczyna sie w 7 oczku
                                                    > przed srodkiem tylu? skad mam wiedziec gdzie jest srodek tylu?zamknąć 21-21-17
                                                    > (17-15) o. tak jak schodzą z drutu (= środek tyłu),
                                                    > generalnie nie kumam calego tego tekstu ale moze po kolei zebym obczaila;p

sposób prostowania znam od swojej mamy, ona od swojej, więc u nas to już taka rodzinna tradycja wink wcześniej prostowałam na krzesłach ale obecnie nie mam w domu ani jednego więc robię to na słoikach smile

nie wiem jak to u Ciebie dokładnie wygląda bo robiłaś na pończoszniczych drutach ale u mnie jak robiłam od razu na okrągłych to miałam kawałek który musiałam zszyć i właśnie tam gdzie zszywałam to był mój tył. Miałam tak jakby rozprutą czapkę w połowie na górze a dalej już całą czapeczkę robioną wokoło. No ale Tobie jeśli masz czapeczkę to sobie wyznaczasz gdzie będzie tył, myślę, że możesz zacząć zamykać od pierwszego oczka i wtedy robótka się "przesunie" o te 7 oczek co jednak nie powinno mieć wpływu na całkowity wygląd czapki. Po prostu zamykasz 15 oczek, zdejmujesz na drut pomocniczy 39 oczek i zamykasz kolejne 33 oczka i później robisz najpierw jeden nausznik tak jak jest napisane, kończysz robótkę i przyczepiasz nitkę do drugiego nausznika i robisz jak ten pierwszy.
                                                  • trix85 Re: Drops po polsku :)))) 23.08.12, 23:47
                                                    ok to ten kawalek zorbie jak piszesz bo u mnie nie ma zaznaczonego tylu ...ale jak sie robi te nauszniki?? zostaje na tym drucie z zylka 3,5 na ktorej robie sciagacz ..i teraz ten kawalek:

Następnie przer. nausznik w tą i z powrotem przez 25-27-33 (35-39) ost. o. następująco: dalej przer. ściągaczem 1 o.p./1 o.l., W TYM SAMYM CZASIE zamknąć 1 o. na pocz. każdego rzędu z każdej strony, w sumie 9-10-13 (14-16) razy = 7 o. W nast. rzędzie zamknąć pozostałe o. tak jak schodzą z drutu.

jak sie przerabia w ta i z powrotem?? jakos tego nie widze ...tamte pozamykam czesc przeniose na drut pomocniczy na drugi nausznik ale jak sie to robi w ta i z powrotem???zmieniam druty czy jak zamkne tamte oczka to wtedy da sie tak ze robi sie tylko te co zostaly otwarte?? a te zamkniete zrzucam z drutow?? i rozumiem ze nausnzik robie o.p o.l ? i zamykam pierwsze i ostatnie oczko w kazdym rzedzie..a rzedow mam miec 16?czy 7 bo juz sie pogubilam (robie najwiekszy rozmiar) ehh koncowka juz latwa nie jest...na dzisiaj koncze jutro zrobie sciagacz i moze bym zaczela te nauszniki jak zaczaje jak...;/..

aha i jeszcze kwestia zamkniecia czapeczki na gorze...mam taka dziurke o srednicy 1,5cm i co z tym zrobic? czy to jest fragment odnoscnie tego:

Zacisnąć na górze, zamocować i wrobić nitkę.

jesli tak to zuplenie nie wiem o co chodzi...zostawilam ta nitke z poczatku ale nie wiem jak ta dziurke zamknac...

czekam na instruktaz milych kolezanekwink
                                                  • szymbea Re: Drops po polsku :)))) 24.08.12, 07:43
                                                    trix85 napisał(a):

> jak sie przerabia w ta i z powrotem?? jakos tego nie widze ...tamte pozamykam c
                                                    > zesc przeniose na drut pomocniczy na drugi nausznik ale jak sie to robi w ta i
                                                    > z powrotem???zmieniam druty czy jak zamkne tamte oczka to wtedy da sie tak ze r
                                                    > obi sie tylko te co zostaly otwarte?? a te zamkniete zrzucam z drutow?? i rozum
                                                    > iem ze nausnzik robie o.p o.l ? i zamykam pierwsze i ostatnie oczko w kazdym rz
                                                    > edzie..a rzedow mam miec 16?czy 7 bo juz sie pogubilam (robie najwiekszy rozmia
                                                    > r) ehh koncowka juz latwa nie jest...na dzisiaj koncze jutro zrobie sciagacz i
                                                    > moze bym zaczela te nauszniki jak zaczaje jak...;/..
                                                    >
                                                    > aha i jeszcze kwestia zamkniecia czapeczki na gorze...mam taka dziurke o sredni
                                                    > cy 1,5cm i co z tym zrobic? czy to jest fragment odnoscnie tego:

Zamykasz te oczka na tył i nad czoło i wtedy masz 2 x39 oczek i robisz 16 rzędów ściągaczem, o. l, o.p. Przerabiasz oczka w jedną stronę zamykając oczko na początku i końcu rzędu, odwracasz robótkę i robisz jakby na lewej stronie znowu zamykając oczka, i później znowu odwracasz i robisz na prawej stronie.
                                                    www.youtube.com/watch?v=KJr2iYT43YA&feature=related - tutaj jak się robi w tą i z powrotem tylko że na filmie babeczka nie robi ściągacza smile
                                                    a tą dziurkę na górze to po prostu musisz zszyć tą nitką która Ci została, ja to zaciskam szydełkiem ale jak nawleczesz nitkę i zszyjesz igłą to też będzie dobrze smile
                                                  • trix85 Re: Drops po polsku :)))) 24.08.12, 08:04
                                                    dzieki dszymbeasmile na napisz mi jeszcze czy jak przerzucma na druga strone to ciagle zaczynam o.p o.l czy jak przekrecam to zaczynam od lewego? no i ciagle na drutach 3,5 ze sciagacza tylko te zamkniete oczka juz zdejmuje z druta?
                                                  • szymbea Re: Drops po polsku :)))) 24.08.12, 08:14
                                                    trix85 napisał(a):

> dzieki dszymbeasmile na napisz mi jeszcze czy jak przerzucma na druga strone to ci
                                                    > agle zaczynam o.p o.l czy jak przekrecam to zaczynam od lewego? no i ciagle na
                                                    > drutach 3,5 ze sciagacza tylko te zamkniete oczka juz zdejmuje z druta?

jak przekręcisz na drugą stronę to robisz oczka tak jak schodzą, czyli raczej będzie to o.l, o.p i tak ciągle na drutach 3,5 a te które zamkniesz automatycznie będą zdjęte z druta i nie da się ich przerabiać smile
                                                  • agag.ier Re: Drops po polsku :)))) 24.08.12, 12:51
                                                    1. zaznacz tył markerem, niewazne gdzie, bo czapka jest jak narazie jednakowa z każdej strony, dalej przerabiaj zgodnie z instrukcja
                                                    2. oczka na nausznik bierzesz na 1 drut pończoszniczy i przerabiac bedziesz drugim (stąd 'w tę i z powrotem') sciagaczem
                                                    3. zamykanie 1 oczka na poczatku kazdego rzędu = przerabiasz 2 pierwsze oczka na pocz. rzędu razem na prawo (z 2 oczek robi sie 1 oczko)
                                                    4. na górze z pomocą druta, szydełka czy igły przeciągnij nitkę przez oczkana górze, zacisnij, przeciagnij na lewa strone i zamocuj
                                                    Powodzenia i miłego weekendu pełnego robotek smile
                                                  • agag.ier Re: Drops po polsku :)))) 25.08.12, 10:06
                                                    Nie ma głupich pytań. Próbka jest bardzo ważna, poniewaz daje ci mozliwosc obliczenia ostatecznych wymiarow calej robotki. A wazna dlatego, ze kazdy robi roche inaczej (bardziej scislo, czy bardziej luzno) i nawet uzywajac tych samych drutow i wloczki, ich wyroby moga miec rozne wymiary - a tego nie chcemy ... smile Narobić się miesiąc nad dopasowanym swetrem, ktory okaze sie jak worek na ziemniaki sad
                                                  • trix85 Re: Drops po polsku :)))) 25.08.12, 12:39
                                                    no ok istote rozumiem ale jak to robie? we wzorze cos zawsze jest ze iles (nie wiem czego oczek?rzedow?) na iles ...ale jak to robie i jak juz zorbie i dopasuje wielkosc do wzoru to moge to zpruc zeby nie marnowac wloczki?

a ja wyciagnelam od babci worek wloczki i do mamy....nie wiem tylko jaki sklad i na jakie druty i ile tego jest;/ no ale postaram sie cos z tego zrobicsmile
                                                  • malgoha1 Re: Drops po polsku :)))) 25.08.12, 17:24
                                                    Po co? najczęściej próbkę po wypraniu i przeliczeniu proporcji się wyrzuca- no chyba że włóczka to kaszmir , czy jedwab, lub istnieje obawa, ze nam jej braknie. a może przyjdź na spotkanie robótkowe w pobliżu miejsca zamieszkania, to wiele Twoich problemów okaże się nieistotnych i do rozwiązania na miejscu
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka