Dodaj do ulubionych

hitchhiker

31.10.12, 03:11
Dzień dobry!
Mam pytanie - czy ten wzór jest trudny? www.ravelry.com/patterns/library/hitchhiker Mam wrażenie, że nie, ale wolę się upewnić przed kupnem.... Jaiś specjalnych umiejętności wymaga?

I drugie pytanie - jaka włóczka z ogólnodostępnych u nas się nada Szukam czegoś cieniowanego najlepiej. (i jakie druty do tego?)

Przepraszam za pytanie o drutach, ale w realnym świecie nie ma kto mi pomóc. smile

pozdrawiam serdecznie,
Karolina
Obserwuj wątek
    • pzkpfw-vi-b-konigstiger Re: hitchhiker 31.10.12, 09:31
      Jeśli znasz angielski, to poczytaj uważnie opis projektu i przejrzyj zdjęcia - możliwe, że wcale nie trzeba kupować wzoru, tylko da się go odtworzyć, aby zrobić podobne cudeńko.
      Wymagane umiejętności to chyba przerabianie oczek prawych, czyli ścieg francuski oraz dodawanie i ujmowanie oczek.
      W tym projekcie jest zastosowana włóczka Wollmeise "Pure" 100% Merino Superwash, jest niezbyt gruba, 350m/100g (574yds/150g) i nadaje się na druty 2-2,5 - to są dane ze strony sklepu internetowego, który jest pierwszy na liście, jeśli nazwę włóczki wrzuca się googla.

Myślę, że bez trudu powinnaś znaleźć włóczkę o podobnych parametrach w naszych sklepach internetowych.

--
      to moje, własnymi ręcyma robione - o wełnie i kotach
      smile
      ---
      gg 925295, jakby się kto pytał
    • elkakropelka Re: hitchhiker 31.10.12, 17:08
      Tak, wygląda to na same prawe oczka (bo chyba jest przerabiane tam-i-z-powrotem, z tego co widzę) i bodajże samo dodawanie oczek.

Szukaj melanży, batiki układają się w pasy - a więc przejścia kolorystyczne są rzadsze.

Zasadniczo dużo rodzai włóczek może się do tego nadać, w zależności od grubości - będzie inny efekt. Ja dla siebie pewnie wzięłabym grubość w okolicach 100g/300m i druty do tego pewnie między 4,5-5. Ale to jasmile)

--
      blog: druting.blogspot.com
      sklep: nasze-motki.com.pl
    • wanda43 Re: hitchhiker 31.10.12, 19:49
      Dla mnie, to typowy Baktus. Robilam tego kilka sztuk dla rodzniki i znajomych. Zaczynalam od 3 oczek, a potem do odpowiedniej szerokosci dodawalam po jednym stale z jednej strony co drugi rząd. Pozniej identycznie symetrycznie z jednej strony odejmowam,proste jak drut.
      --
      oto ja
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka