Dodaj do ulubionych

Pytanie o wzór czapki ze zdjęcia

04.11.12, 21:34
Witajcie, potrzebuję pomocy.
Jak co roku zaczyna problem z ładną czapką. Nie ma przebacz, muszę sobie wydziergać. W sklepie nie dostanę, same sportowe albo z daszkiem, kolory też przytłaczające.

Mam pytanie odnośnie tej czapki:
images35.fotosik.pl/1690/38ed2c7ca8d61101.jpg
(zdjęcie pochodzi ze strony wylegarnia.com)

Czy te poziome "przełomy" to jest po prostu jeden rządek lewych oczek? Dwa rzędy lewych?

Pozdrawiam,
Edytor zaawansowany
  • m_constance 04.11.12, 21:57
    Jak na moje to jest jeden rządek lewychsmile
    --
    www.marzenakrzewinska.pl
    creative-life.pl/
  • zupakalafiorowa 04.11.12, 21:58
    Dziękuję smile
  • jolanta_52 05.11.12, 10:56
    Spróbuj tak:
    1 rząd oczka prawe
    2 rząd oczka lewe
    3 i 4 rząd oczka prawe
    Powtarzamy rzędy 1-4.
    Takim wzorem robiłam kamizelkę dla wnuczki, a wzór nazywa sie poprzeczny ściągacz.
  • mona-212 05.11.12, 11:01
    Nie widzicie,że wzór leci na ukos,a nie równolegle?!
  • jochweta 05.11.12, 11:31
    to prawda, ten karbik idzie po spirali
    nie bardzo też widzę szansę, żeby rządek prostych lewych oczek dał efekt takiego nakładania się warstw, bardziej to przypomina plisowanie niż ściagacz
    --
    ''Od każdego należy tylko tego wymagać, co można z siebie dać.''
    "Mały Książe" A. de Saint-Exupere
  • zupakalafiorowa 05.11.12, 17:39
    O cholewka, faktycznie, spirala. Dopiero teraz zauważyłam.
    W zasadzie ściągacz też nie byłby zły... poeksperymtentuję dziś z tą spiralą, jak mi nic ciekawego nie wyjdzie to pozostanę przy poziomym ściągaczu.
  • wanda43 05.11.12, 15:49
    Robilam podobną, tylko po 3 rzedy prawym, a 3 lewym, z tym, ze z jednej strony co drugi rząd ciągle z tej samej strony przerabiasz 2 pierwsze oczka razem, a na koncu dodajesz. Wychodzi kopniety prostokąt, ktory zszywasz i z jednej strony sciągasz. Tu jest podobnie chyba, z tym, ze oczka lewe przesuwasz w kazdym rzedzie o jedno.
    --
    oto ja
  • zupakalafiorowa 05.11.12, 17:41
    Dzięki, dodawanie oczek średnio mi wychodziło, ale coś innego mi przyszło do głowy: prostokąt, ale właśnie przesuwając te lewe oczka.
    Jak zrobię próbkę to wstawię zdjęcie.

Dziękuję jeszcze raz za pomoc.
  • wanda43 05.11.12, 18:20
    Ja dodawalam robiąc przed ostatnim oczkiem narzut, a w drugą strone ten narzut przerabialam jako oczko przekręcone, aby nie bylo dziury.
    --
    oto ja
  • wanda43 05.11.12, 18:26
    znalazlam model tej, ktora robilam. Czerwona w 10 rzędzie, są 3 fotki.
    www.google.pl/search?q=czapka+boho&hl=pl&client=firefox-a&hs=gNm&rls=org.mozilla:pl:official&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=TPaXUMOLLMj5sga4t4G4Ag&ved=0CCAQsAQ&biw=1252&bih=552
    --
    oto ja
  • m_constance 05.11.12, 19:40
    Jako że google nas szpieguje każdemu co innego może pojawić się w wynikach wyszukiwania. Podejrzewam, że chodzi o tą images4.ravelrycache.com/uploads/bietas/83950397/DSC04107_medium2.JPG
    --
    www.marzenakrzewinska.pl
    creative-life.pl/
  • zupakalafiorowa 05.11.12, 19:59
    Ale piękna!
    Zapiszę sobie zdjęcie, ta będzie następna (jak już przećwiczę dodawanie oczek).
  • zupakalafiorowa 05.11.12, 20:01
    Ta też mi się podoba, i bardzo prosta do zrobienia - ściągaczem właśnie:
    www.antypodymody.pl/prod_pics/24735_t.jpg
  • wanda43 05.11.12, 20:04
    O! To jest wlasnie ten fason, o ktorym pisalam wyzej, z kopniętego prostokąta smile
    --
    oto ja
  • genia1912 06.11.12, 01:12
    Tu jest chyba schemat na tą rudą czapke,ale nie bardzo umiem pobrać żeby schemat był czytelny.Wandziu a ile tak plus-minus trzeba oczek nabrać? włóczka średniej grubości
    obwód pałki 56cm.

www.klubochki.ru/album/kniting/35/7/
  • wanda43 06.11.12, 11:12
    Hm, musisz sobie mniej wiecej ustalic, ile oczek wchodzi na 1 cm robotki i glebokosc czapki. Jesli ma byc głębsza, z możliwoscia wywijania, to musisz nabrac wiecej oczek. Wydaje mi sie, ze glebokosc 28-30cm wystarczy. Teraz tylko przelicz ile oczek potrzeba na 1 cm robotki, jesli 2, to te 28 czy 30 cm mnozysz przez 2 i masz 56 bądz 60 oczek. Jesli wloczka gruba i robisz na grubych drutach, to czasem wychodzi 1 oczko na 1 cm. Przerabiasz jak wyzej pisalam na taką wysokosc, jaki masz obwod glowy, czyli w twoim przypadku 56cm.
    --
    oto ja
  • genia1912 07.11.12, 00:44
    Wandziu pięknie dziękuję,zanim weszłam na forum zaczęłam czapkę na szydełku,skończę to będę robić tą rudą.Pozdrawiam
  • zupakalafiorowa 06.11.12, 19:55
    Zaczęłam robić próbkę na zasadzie: całość na prawe oczka, z wyjątkiem oczek:
    10, 20, 30, 40 itd, w pierwszym rzędzie
    1, 11, 21, 31, 41 w drugim
    2, 12, 22, 32, 42 w trzecim itd.....
    które są lewe....
    ale przy cienkiej włóczce średnio widać efekt.

Spróbuję potem inaczej:
    pierwszy rząd -lewe oczka numer 1,2, 11, 12, 21, 22, 31, 32, 41, 42.....
    drugi rząd - lewe oczka numer 2, 3, 12, 13, 22, 23, 32, 33 itd
    żeby lewe oczka się zazębiały w kolejnych rzędach.

I zobaczymy, co z tego wyjdzie.

10 lat nie robiłam na drutach, moje oczka to koszmarki, a przedramiona bolą mnie jak po maratonie pływackim big_grin
  • wanda43 06.11.12, 21:29
    Chyba jutro poszukam wloczki i tez zaczne smile Czapek nigdy za wiele.
    --
    oto ja
  • tfu.tfu 09.11.12, 09:20
    robiłam takie coś:
    http://4.bp.blogspot.com/-3sL4AA7wNkY/UG4fFf1mTdI/AAAAAAAAAbY/hSTlWOszY2g/s320/Zdj%C4%99cie0121a.jpg
    i przesuwasz to lewe oczko (w moim wypadku oczka) na prawej stronie robótki o jeden w co drugim rzędzie. Wszystkie rzędy parzyste to lewe nad lewymi, prawe nad prawymi.
    księga 400 splotów na drutach podaje przepis na splot ukośny w prawo
    1R: 1ob,*5prawych, 1lewe* -powtarzać do końca rzędu, zakończ 1 ob.
    2R: prawe nad prawymi, lewe nad lewymi (wszystkie parzyste rzędy)
    3R: 1ob *4 prawe, 1 lewe, 1op* 1ob
    5R: 1ob *3op, 1ol, 2op*1ob
    7R: 1ob *2op, 1ol,3op* 1ob
    9R: 1ob *1op, 1ol, 4op* 1ob
    11R: 1ob *1ol, 5op* 1ob.
    Powodzenia!

--
    .............. fusy precz!
    http://www.pustamiska.pl/images/banner3.png
  • jolantas2 13.11.12, 08:08
    czapka cudo, dzięki za pokazanie zdjęcia.
    Czapka moim zdaniem jest robiona na pięciu drutach, czyli na okrągło. I tak np. 10 oczek prawych, 1 oczko lewe. Potem przesuwamy w następnych rzędach w lewo tzn nad oczkiem lewym robimy oczko prawe, następne oczko lewe itd. Próby wypadły pozytywnie. Najlepszy
    efekt to gruba włóczka
    --
    chomikuj.pl/jolczyk
  • wanda43 13.11.12, 14:47
    Próbowalam z zylką na okrąglo grubą włóczką. Jedno lewe przeswane to za malo, robilam 2 lewe i przesuwalam o 1, ale to nie to. Ta czapka jest robiona jakos inaczej. Nie wiem, czy czasem oczka nie są zakanczane i znow dobierane. Skoncze bluzeczke, to pokopie w necie albo pokombinuje sama.
    --
    oto ja
  • bietas 15.11.12, 13:44

lovehestia.wordpress.com/2012/07/19/hurricane-hat-pattern/

--
    bietas
    bietas.blogspot.com
  • zupakalafiorowa 16.11.12, 18:40
    O! Całkiem podobna, jeszcze żebym ja umiała czytać angielskie schematy wink
    Dziękuję, rozszyfruję.
  • zupakalafiorowa 16.11.12, 18:49
    Hmmm...
    Tu piszą:
    Body: Work in K9, P1 for 5” inches
    Czyli 9 prawych, jedno lewe?

Może to od włóczki zależy...
  • esterkae 16.11.12, 09:31

Coś mi się zdaje że to jest czapka typu ślimak tyle że robiona trochę inaczej czyli 4 rzędy oczka prawe i 1 rząd oczka lewe dodawanie i ujmowanie oczek dokładnie tak jak w opisie dla czapki typu ślimak
    homepage3.nifty.com/omura/keito/escargo-cap/escargo-cap-1.htm
  • esterkae 16.11.12, 09:31
    Coś mi się zdaje że to jest czapka typu ślimak tyle że robiona trochę inaczej czyli 4 rzędy oczka prawe i 1 rząd oczka lewe dodawanie i ujmowanie oczek dokładnie tak jak w opisie dla czapki typu ślimak
    homepage3.nifty.com/omura/keito/escargo-cap/escargo-cap-1.htm
  • genia1912 16.11.12, 09:55
    esterkae
    Spadłaś mi z nieba,dziękuję za podrzucenie schematu.
  • wanda43 16.11.12, 15:34
    Tę robiłam, jest bardzo prosta, zszywana z kopnietego prostokąta.
    Ale to nie jest to, niestety.
    --
    oto ja
  • zupakalafiorowa 16.11.12, 18:38
    Nie do końca to, ale czapka-ślimak robiona w kilku kolorach jest przecudowna.
  • czeremcha4 17.11.12, 11:28
    Przyglądam się i czapce, i dyskusji i myślę sobie, że cały "witz" polega nie tylko na rzędzie lewych oczek, które tworzą pliskę uwypuklającą się za zewnątrz, ale że pod spodem /może ze dwa rzędy niżej?/ jest druga pliska wpuklająca się do wewnątrz czapki.

Tak jak przy robieniu plisowanej spódnicy trzeba się skupić nie tylko na kancie zewnętrznym, ale i wewnętrznym plisy.

Ale nie robiłam próbki, nie wiem...

Ania
    --
    szycie-z-czeremcha.blogspot.com/
  • zupakalafiorowa 17.11.12, 13:03
    Ja z kolei przyjrzałam się mojej próbce i zaczynam myśleć, że trick to odpowiedni dobór grubości włóczki i drutów. U mnie widać wzorek (w kolejnym rzędzie przerobione na lewo kolejne oczko), ale kąt nachylenia "zakładek" jest spory, moje oczka są jakby "wysokie", chude i wydłużone ku górze.
    Oczka na zdjęciu są z kolei niskie a szerokie, jakby je spłaszczyć od góry, nie wiem, czy się zrozumiale wyrażam...

Moja próbka, gdyby miała wymiar X rzędów na X oczek, byłaby krótka a wysoka - tu jest odwrotnie.
  • czeremcha4 17.11.12, 13:27
    A jednak nie miałam racji! Robię próbkę - i chyba jestem blisko! smile

Ania
    --
  • zupakalafiorowa 17.11.12, 13:45
    Uch, mam nadzieję, że podzielisz się odkryciem smile

Haha, jak się okaże, że faktycznie musi być gruba włóczka to będzie cyrk. Bo mi potrzebna czapka na minimum minus 5 big_grin
    Ale może komuś się przyda, bo czapka jest naprawdę oryginalna.
  • czeremcha4 17.11.12, 14:59
    www.flickr.com/photos/38417157@N06/8192402359/in/photostream
    www.flickr.com/photos/38417157@N06/8193490586/in/photostream/
    Ania
    --
  • zupakalafiorowa 17.11.12, 15:48
    YES, YES, YES!! Przepiękne!! I włóczka wcale nie gruba.

Oddam ostatnią koszulę za przepis big_grin Powiedz jak, powiedz, powiedz (ale się rozhisteryzowałam big_grin )
  • zupakalafiorowa 17.11.12, 15:49
    I jakiej grubości drutów użyłaś...
  • czeremcha4 17.11.12, 20:49
    Nie mam papieru w kratkę... Rozrysowałam sobie wzór w tabeli w wordzie i nie mam pojęcia, jak ją teraz tu przekleić...

A zatem - opisowo /jak w angielskich czasopismach.

ob- oczko brzegowe
    ol - oczko lewe
    op - oczko prawe
    V - wkładasz drut w oczko jak do przerobienia oczka lewego, kierujesz w dół i łapiesz czubek oczka 8 rzędów niżej. Wyciągasz to oczko do góry i przerabiasz razem z oczkiem robótki /tym, w które wkładałaś drut/ na lewo. Za pierwszym razem , w 8. rzędzie /ponieważ nasz pod oczkiem tylko 7 rzędów/ łapiesz nitkę z samej krawędzi/. To "V" tworzy pliskę, a że przesuwane jest w co drugim rzędzie o 2 oczka - pliska robi się skośna. Brzegiem pliski są lewe oczka.

Próbkę zrobiłam z 29 oczek, dość grubą włóczką, druty nr 5,5

Pierwsze 8 rzędów przerabia się wg zasady - 10 oczek prawych, oczko lewe, 10 oczek prawych i w każdym rzędzie /patrząc na prawą stronę robótki/ to jedno oczko lewe jest przesunięte o 1 oczko w prawo. Wg tej samej zasady przerabia się wszystkie rzędy nieparzyste. Dodatkowo od 8 rzędu w każdym rzędzie parzystym co 10 oczek przerabia się "V" wg opisu wyżej.

rz. 1 - ob, 10op, ol, 10op, ol, 5op. ob
    rz. 2 - ob, 6ol, op, 10ol, op, 9ol, ob
    rz. 3 - ob, 8op, ol, 10op, ol, 7op, ob
    rz. 4 - ob, 8ol, op, 10ol, op, 7ol, ob
    rz. 5 - ob, 6op, ol, 10op, ol, 9ol, ob
    rz. 6 - ob, 10ol, op, 10ol, op, 5ol, ob
    rz. 7 - ob, 4op, ol, 10op, ol, 10op, ol, ob

od rz.8 zaczyna się robienie plisek

rz. 8 - ob, ol, op, 6ol, V, 3ol, op, 6ol, V, 3ol, op, 3ol, ob
    rz. 9 - ob, 2op, ol, 10 op, ol, 10op, ol, 2op, ob
    rz. 10 - ob, 3ol, op, 6ol, V, 3ol, op, 6ol, V, 3ol, op. ol, ob
    rz. 11 - ob, ol, 10op, ol, 10op, ol, 4op, ob
    rz. 12 - ob, ol, V, 3ol, op, 6ol, V, 3ol, op, 6ol, V, 3ol, ob
    rz. 13 - jak rz.1
    rz. 14 - ob, 3ol, V, 3ol, op, 6ol, V, 3ol, op, 6ol, V, ol, ob

I tak dalej. Tyle chyba wystarczy, żeby z robótką w ręku załapać wzór wink

Wzór zaczyna "wyglądać" po mniej więcej 30 rzędach wink

Ania
    --
  • zupakalafiorowa 17.11.12, 21:22
    Dzięki, jesteś wielka. Jutro zaczynam ćwiczyć.
    O łapaniu oczek z niższych rzędów to nawet nie wiedziałam, że istnieją smile
  • czeremcha4 17.11.12, 21:34
    Zasada taka, jak tu, tyle że nie potrzebujesz trzech drutów, łapiesz tylko 1 oczko , a 2 rzędy dalej przesuwasz całą "akcję" o 2 oczka wink

http://blog.shopmartingale.com/wp-content/uploads/2012/05/knit-pleats-picking-up-stitches-on-the-wrong-side.jpg

http://blog.shopmartingale.com/wp-content/uploads/2012/05/knit-pleats-joining-the-pleat.jpg

Dlatego robiłam to na lewej stronie - bo wygodniej, niż tak do tyłu sięgać wink Poza tym odliczanie nie jest żmudne, bo w zasadzie odliczasz tylko 3 rzędy poniżej załamania wink

Ania
    --
  • zupakalafiorowa 18.11.12, 09:11
    Próbowałam wczoraj, ale będę musiała mocno poćwiczyć to łapanie oczek z niższych rzędów, bo to dla mnie zupełna nowość, obawiam się, że od razu samo nie wyjdzie.
  • czeremcha4 18.11.12, 09:42
    Porobiłam dodatkowe zdjęcia wink

www.fmix.pl/album/97973/druty-moje-probki/1
    Ania
    --
  • zupakalafiorowa 18.11.12, 11:17
    Dziękuję Ci bardzo. Właśnie ciekawa byłam, jak to od spodu wygląda.
  • wanda43 18.11.12, 13:56
    Padam na twarz i bije pokłony big_grin
    Super! Jesteś WIELKA!!!!

--
    oto ja
  • czeremcha4 18.11.12, 14:42
    W zasadzie to pierwszy raz pokusiłam ssie na "odpatrzenie" wzoru wg zdjęcia wink Rozpętała się tak namiętna dyskusja, że poniosło i mnie! smile)))

Ania
    --
  • czeremcha4 18.11.12, 14:43
    czeremcha4 napisał:

> pokusiłam ssie

No nie "ssie", a się"smile Wessało mnie wink

Ania
    --
  • wanda43 18.11.12, 15:26
    Robie próbe smile
    Nie powiem, jeszcze piernicza mi sie kolejności tego wyrabiania od dołu, ale pomału wychodzi!
    Tak se myśle, czy by nie spróbować na okrągło z żyłką. Może będzie łatwiej?
    --
    oto ja
  • zupakalafiorowa 18.11.12, 15:29
    Ja kupiłam dwa motki grubszej włóczki, na próbę, dwie różne grubości. I teraz dopiero to zaczyna jakoś wyglądać.
  • wanda43 18.11.12, 16:15
    Szczerze mowiąc, to nie mam z czego zrobic. Z cieniowanego sweterka od rękawa do rękawa z Himalaya zostalo mi wloczki i wczoraj strzelilam te czapke slimaka z kopniętego prostokąta. Qrde, pospieszylam sie i szkoda mi ja pruć. Teraz trenuje na jakis resztkach. Ale wiesz jak to jest, jak sie cugu na dzierganie zlapie big_grin We wtorek musze byc w stolycy, wiec hurtownie przy Broniewskiego zalicze na bank!
    --
    oto ja
  • zupakalafiorowa 18.11.12, 16:33
    Pomagam sobie szydełkiem i palcami, ale jak na kogoś, kto o pliskach dowiedział się wczoraj to nieźle mi idzie. Tylko włóczkę kupiłam melanżową w kolorach jesieni i nie bardzo widać wzorek, ale to było z myślą, że w razie czego zrobię z niej ślimaka - też mi się spodobała.
    Jutro kupię jednolity kolor i do roboty. Tylko jeszcze spróbuję grubszymi drutami (robię teraz na piątkach) bo trochę sztywne wychodzi.
  • czeremcha4 18.11.12, 19:57
    Oj tak, próbka przerobiona wzorem jest dużo grubsza, niż próbka zrobiona tymi samymi drutami, ale jerseyem.

Za to idealnie nadaje się na czapkę - dół próbki jest luźniejszy i w sumie lepiej wygląda po naciągnięciu...

Ania
    --
  • zupakalafiorowa 18.11.12, 21:05
    No właśnie nie wytrzymałam, pobiegłam po włóczkę. zobaczyłam jeszcze grubszą i chyba przesadziłam. No nic, zrobię z tej, najwyżej spruję jak się nie przyda, ale na pierwszy, żeby nabrać wprawy, będzie OK. Druty siódemki w końcu wzięłam, więc można sobie wyobrazić jaka jest gruba.
    A tak naprawdę to z tej, która jest najodpowiedniejszej grubości nie było ładnego koloru, a ja chciałam już natychmiast.

Teraz sobie to rozrysuję (dzięki za pomysł z excelem), muszę dużo rzadziej zrobić to pojedyncze lewe oczko, bo przy tej grubości się zlewa.

Miałam dziś zrobić parę rzeczy... hmm... już zapomniałam, jak to wciąga.
  • jochweta 19.11.12, 11:28
    można sobie ułatwić łapanie oczek: po przerobieniu tego rzędu z którego mają być złapane oczka igła wprowadzam jakąś kontrastową nitkę (może być cienka) w te oczka, które potem będę łapać, nie trzeba potem liczyć, ani pilnować rzędu, nic nie ucieknie.
    tę metodę stosuję czasami przy wyrabianiu bardziej skomplikowanych ażurów przy których jest szansa, że się walnę, zwłaszcza przy chustach, gdy mam cienkie nici i gargantuiczną liczbę oczek na drucie.
    --
    ''Zwyciężać mogą ci, którzy wierzą,że mogą''
    Wergiliusz
  • czeremcha4 19.11.12, 12:16
    Sęk w tym, że oczka są w tym wzorze łapane w co drugim rzędzie /czyli zawsze na lewej stronie robótki/ wink Jak napisałam, nie trzeba liczyć do 8 - wystarczy do trzech, bo w liczeniu pomaga skośna linia oczek prawych, poniżej której łapie się oczka wink

Ania
    --
  • zupakalafiorowa 19.11.12, 17:06
    Tak czy siak, chyba sobie faktycznie pomogę, tylko najpierw rozrysuję porządnie. Mylą mi się te łapane oczka, całość mi się zawija, a błąd wyłazi po kolejnych pięciu rzędach. Uparłam się, że zrobię tę czapkę za pierwszym razem taką, jaka powinna być. Dzięki za pomysł, jochweta.
    W związku z czym zaopatrzyłam się w kolejne motki, bo wczorajsze jednak okazały się za grube.

Tyle, że do soboty pewnie niewiele zrobię, czas wrócić na ziemię wink
  • zupakalafiorowa 02.12.12, 18:26
    Zaczęłam.
    Rozrysowałam w excelu, przygotowałam żółtą włóczkę do zaznaczania oczek do łapania, szydełko i robię.
    Po licznych próbach zdecydowałam zacząć łapać od 12 rzędu. Właśnie zrobiłam dwunasty rząd.
    Jak zacznie to wyglądać jak ludzie to wrzucę zdjęcie.
  • wanda43 02.12.12, 19:49
    Ja skonczylam wczoraj. Robilam dla wnuczki komin mobius, został jeden motek i w sam raz starczylo na tę czapkę do kompletu. Czubek ozdobilam farfoclami z lancuszka. Nawet nie zdążyłam fotek zrobić.
    Przy okazji serdeczne dzieki dla Czeremchy za lopatologiczne objasnienie smile
    --
    oto ja
  • czeremcha4 02.12.12, 19:58
    smile
    --
  • zupakalafiorowa 02.12.12, 20:18
    Ja w ogóle nie wiem, co bym bez Was zrobiła.
    wanda43, a jak zakończyłaś? Mam 56 oczek, raczej tego hurtem nie ściągnę, będę musiała coś zrzucać pod koniec.
  • wanda43 03.12.12, 09:27
    Normalnie igłą i nitką pozszywałam mocno, jakoś sie udalo. Oczek mialam tyle samo i wloczke dosc grubą, ale miekką. Farfocle z dlugiego łancuszka zawinełam byle jak, aby byly roznej dlugosci, doszyłam i już. Z pewnościa i komin i czapka fajniej wyglądaly by z jasnej wloczki, ale wnuczka uwielbia brązy, wiec co chciala, to zrobilam.
    --
    oto ja
  • zupakalafiorowa 03.12.12, 10:21
    Dzięki, będę próbować.
    Myślałam o przerabianiu po dwa oczka razem, ale muszę przemyśleć jak to zrobić przy tym wzorze.
    Moja będzie bordowa smile
  • czeremcha4 03.12.12, 15:01
    Może na ostatnie 5 cm przerzuć się na ściągacz - choćby między "żeberkami" - bardziej naturalnie przejdzie w 2 oczka przerabiane razem...

Ania
    --
  • zupakalafiorowa 13.01.13, 19:57
    Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc. Skończyłam dziś czapkę.
    Nie zrobiłam "zwisającej", bo zrobiłam ją z dość sztywnej włóczki i ciasną, brzydko by to wyglądało - zrobiłam więc "myckę". Oczko lewe co 14 oczek.
    Zakańczałam następująco: z początkowych 56 oczek, w kolejnych rzędach spuszczałam:
    4 oczka, 4 oczka, 8 oczek, 8 oczek, 8 oczek, 12 oczek. Do zakończenia zostało 12 oczek.
    Dbałam przy tym o zachowanie wzoru, więc trochę się nagłówkowałam, gdzie te oczka podwójnie przerabiać, ale chyba coś tam wyszło.
    Jeszcze nie prałam, więc oczka nierówne i ogólnie daleko temu do ideału, ale zobaczcie wynik:
    http://images47.fotosik.pl/1683/3edcad9a8cec16cdmed.jpg
    smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka