Dodaj do ulubionych

proszę o pomoc w tłumaczeniu wzoru z rosyjskiego p

20.06.15, 12:54
poproszęo pomoc w tłumaczeniu tego pięknego sweterka
bo ja rosyjskiego ni w ząb

www.liveinternet.ru/users/3206915/post358922959/
dziękuję wam kochane dziewczyny
Edytor zaawansowany
  • m_constance 20.06.15, 19:32
    Generalnie ten wzór to wzór płatny, projektantki Joji Locatelli, przetłumaczony, jak podejrzewam bez jej z gody z angielskiego na rosyjskismile
    Tu jest po angielsku www.ravelry.com/patterns/library/darling-emma

--
    Mój sklep: uchmurki.pl/

welnianemysli.blogspot.com
  • justy-n-a74 22.06.15, 15:58
    szkoda, myślałam że nie będę musiała kupować wzoru bo kogo stać aby kupować ciągle wzory
    no ale cóż,, szczególnie że kupowałam już ten wzór ale nie mogę go nigdzoe znaleźć,
    rozumiem że tak bronicie innych szczególnie jak same sprzedajecie wzory i na tym zarabiacie
    sadjakoś Rosjanki się tym nie przejmują ale taka już mentalność polek, smutne
  • bietas 22.06.15, 16:46
    po pierwsze, jeśli kupiłaś wzór to masz go ciągle w zakładce ze wzorami "library" - sprawdź. Jeśli nie znajdziesz, możesz zwrócić się do autorki wzoru, prześle Ci go ponownie.

po drugie, strasznie to przykre, że pochwalasz postępowanie Rosjanek, bo jest to po prostu kradzież. Nieważne czy kradniesz czyjś rower, wózek dla dziecka, samochód, jabłko z sadu czy własność intelektualną. Zawsze to jest kradzież. czyli w rozumieniu prawa przestępstwo.
    Jeśli taki wydatek na wzór dla Ciebie to zbyt dużo, możesz korzystać ze wzorów darmowych. Jest ich całe mnóstwo. Przepięknych. I wtedy nikogo nie będziesz krzywdzić.

--
    bietas
    bietas.blogspot.com
  • malgoha1 23.06.15, 13:22
    Nic dodać, nic ująć !!!
  • m_constance 22.06.15, 20:40
    Przykra jest mentalność Rosjanek niestety... Wiem, że nie każdego stać na wzór, ale to nie zmienia faktu. Joji wymyśliła ten wzór i jest jej własnością, nie wiem czemu ktokolwiek miałby mieć prawo otrzymać go za darmo. To jest taka sama praca jak wszystko inne...
    --

• japoneczka01 23.06.15, 14:05
    Troszkę inny był temat postu, bo justy-n-a74 wykupiła wzór i zapłaciła za niego, ale nie zna języka i nie rozumie opisu. Może ktoś pomoże jej i ona na priv poda tekst, którego nie rozumie. sama tez nie znam języka, więc nie pomogę, ale wierzę, że ktoś jej pomoże.
  • m_constance 23.06.15, 16:02
    Japoneczko oryginalny wzór nie jest po rosyjskusmile W linku był wzór Joji , dostępny za darmo, po rosyjsku. I była mowa o nieznajomości języka rosyjskiego.

--

• japoneczka01 23.06.15, 18:05
    Cytuję justy-n-a74 " szczególnie że kupowałam już ten wzór ale nie mogę go nigdzoe znaleźć" zrozumiałam z tego, że kupiła i nie rozumie opisu.
  • henna1212 23.06.15, 14:02
    Konstrukcyjnie podobny sweterek jest w Sandrze z lutego 2013. Ma inny ażur - ale jeśli koniecznie chcesz mieć taki sam, z rysunku na wzorze podanym odczytasz. A ilość oczek i tak i tak trzeba dostosować do siebie i drutów i włóczki, czyli policzyć z próbki - raz - i zobaczyć jak wyszło w naturze - dwa. A co do mentalności Rosjanek czy Polek jest takie powiedzenie - jeśli wszedłeś między wrony, kracz jak one.
  • jolanta_52 24.06.15, 17:48
    Witam,
    co to znaczy wymyśliła wzór?
    Taki ażur widzę w każdym magazynie o robieniu na drutach,
    a co do rozliczenia oczek to oryginał i tak jest nieprzydatny. Każda z nas robi inaczej i każda włóczka w robocie wychodzi inaczej.
    Najbardziej podziwiam autorkę za to, że wszystko zapisała, a wiem z autopsji że to nie jest łatwe. Mnie się to do tej pory nie udało a zrobiłam kilka autorskich sweterków (dla dziecka).
    Zyczę powodzenia w dzierganiusmile
  • japoneczka01 24.06.15, 18:09
    jolanta_52 - jak się tak zaczęłam przyglądać temu sweterkowi, to stwierdzam, że to jest zwyczajny banał do wykonania. Każdy kto zaczyna naukę dziergania na drutach, to po szaliku obowiązkowo taki sweter robi. Ażurek na przodach do rozliczenia na swój wymiar, no może kołnierz wywinięty i troszkę szalowy trudniejszy, ale w necie są instrukcje jak zrobić taki kołnierz z kursami obrazkowymi i filmikami. I po tej analizie stwierdzam, że masz 100% racji. smile
  • joanna-olga 24.06.15, 18:17
    Japoneczko, obawiam się, że usiłujesz wpędzić początkujące dziewiarki w kompleksy swoim geniuszem wink Dla tych, które jednak nie potrafią tego sweterka zrobić "z głowy i obrazka", na pocieszenie mogę dodać, że ponad 200 osób z całego świata wzór legalnie kupiło smile
  • 12beata123 02.02.19, 20:00
    Proszę o pomoc w przetłumaczeniu. 1 ряд: * 1 лицевая, 1 п. снять непровязанной-нить ЗА работой*-повторять до конца ряда, в конце ряда 1 лицевая. 2 ряд: все петли провязать лицевыми

3 ряд: 1 лицевая, * 1 лицевая, 1 п. снять непровязанной-нить ЗА работой*-повторять до конца ряда, в конце ряда 1 лицевая.

4 ряд: все петли провязать лицевыми

Повторять с 1 по 4 ряд.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.