Dodaj do ulubionych

Ile włóczki na sweter? - prośba o pomoc

23.03.17, 11:44
Poproszono mnie o zrobienie swetra z włóczki (jak poniżej). Znajoma nosi rozmiar 48-50 a sweter ma być długi, mniej więcej do połowy uda. Wzór gładki, rękaw długi, sweter zapinany na guziki, nie jakiś tam bardzo luźny ale też nie obcisły. Nie mam pojęcia ile kłębków potrzeba na zrobienie takiego swetra, ile powiedzieć żeby znajoma kupiła. Żeby potem nie zabrakło i nie zaszła potrzeba dokupienia włóczki, być może już o innym odcieniu.

www.sklep.rumento.pl/shopping/product_enlarge.php?id=842&si=8kdl2hgss47e84jgc96vgnh7f4
Edytor zaawansowany
  • 28.03.17, 14:00
    Nie wiem jak ściśle robisz, ale typowałaby coś pomiędzy 7 a 9 motków. Bo to zależy od wzoru, tego jak ścisłe są oczka, no i wreszcie od długości swetra i rękawów. Zazwyczaj potrzeba +/- 1200 m, im grubsza włóczka tym mniej.
  • 30.03.17, 12:59
    Dziękuję. Powiem znajomej żeby kupiła 9 motków. Lepiej jak trochę zostanie niż jak zabraknie.
  • 28.04.17, 21:57
    Ja na ogol licze tak:
    na swetr dla osoby szczuplej, o przecietnej dlugosci czyli do bioder - dwie na tyl, dwie na przod, i po jednej na rekaw, plus na zapas. i wtedy dodaje po jednej jesli rozmiary sie powiekszaja.
    na dlugi swetr no to dalabym po trzy na tyl, trzy na przod, dwie i pol n a rekaw (czyli trzy), i jedna na hak wink

czyli razem 9- 10. podobnie jak wy.

Minnie

--
    * Można tak powiedzieć, ale po co tak mówić. *
    Stanisław Tym
  • 04.05.17, 11:32
    Na e-dziewiarce jest kalkulator. Wpisujesz typ wloczki (ile metrow w 100 g)i masz trzy mozliwosci S - M - L. Jak skomplikowany, włóczkożerny wzór,to trzeba z np. S przejść na M itd.
  • 04.05.17, 20:07
    Ta tej stronie jest kalkulator pozwalający obliczyć, ile potrzeba motków do zrobienia całego wyrobu.
    www.abc-robotek-na-drutach.com.pl/abc_przepisy/str_interaktywne/ilemotkow.html
  • 04.05.17, 20:09
    Przejęzyczenie wink. Na początku zdania miało być "Na" zamiast "ta" wink.
    ...
    http//serwetki-quillinq.blogspot.com
  • 10.05.17, 10:11
    Na ten rozmiar i tę grubość drutów polecam zakup 90 dkg do 1 kg włóczki. Jak zostanie, można dorobić czapkę lub jakiś "szyjogrzej", a nie będzie stresu. Proszę też zwrócić uwagę na to, że włóczka z taką zawartością akrylu będzie "sprężynować" i z czasem się rozwlekać, więc warto robić dość ściśle. Takie są przynajmniej moje doświadczenia, a z natury robię dość luźno, co szczególnie przy włóczkach z wysoką zawartością akrylu ma potem swoje konsekwencje. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

--
    Zapraszam na mój blog dziewiarski: woolloop.blogspot.com/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.