Dodaj do ulubionych

Help ! Czapka i szalik

07.12.17, 23:08
Obiecałam że zrobię na Gwiazdkę czapkę i szalik. Dziś odebrałam zamówioną włóczkę i załamałam się: pudrowy jasny róż okazał się majtkowym różem. Nie mam czasu żeby włóczkę wymienić . Może udałoby się ją złagodzić mieszając ją z czarną włóczką? Znalazłam taki wzór ale po rosyjsku i nie wiem jak się do tego zabrać
pl.pinterest.com/pin/245516617166878472/
Czy ktoś mi pomoże? Będę bardzo wdzięczna

Edytor zaawansowany
  • antosia333 08.12.17, 04:50
    Wzory z tego linku to tzw. brioszka (ang. brioche) czyli tzw. ściągacz angielski w tym przypadku 2-kolorowy. No niestety nie da się tego w kilku zdaniach powiedzieć na czym to polega. wpisz w wyszukiwarkę np. jak sie robi 2-kolorową brioszke, brioszka youtube, brioszka czesc 1, brioszka poczatek intensywnie kreatywna - pojawią się opisy, filmiki na youtube i będziesz mogla się nauczyc. Jeżeli jeszcze nie robilas tą techniką, to będzie potrzeba trochę czasu na naukę.
    Antosia
  • japoneczka01 08.12.17, 08:19
    Tu masz filmik jak nabrac oczka na czapke brioszkę, aby wzór trzymać w ryzach, bo jako, że to ściągacz patentowy to czapka tym wzorem bardzo sie rozwleka: www.youtube.com/watch?v=Mk670kVxess A tu po polsku opisowy wzór na szalik brioszkowy druting.blogspot.com/2012/02/pomienny-szalik-dwukolorowy-brioszkowy.html Zajrzyj tu antosia2.blogspot.com/2012/12/owoce-mojej-ostatniej-nauki.html na youtube od razu korekta do filmu Dopisuję tutaj właściwą liczbę oczek.Z powodu przejęcia rolą smile pomyliłam liczbę oczek komina petrolowego - właściwa liczba oczek to 108 ( a nie 102 jak powiedziałam), ta liczba oczek ma być podzielna przez 12 - a powiedziane "102" nie podzieli się przez 12. Za pomyłkę przepraszam :oops: a teraz film www.youtube.com/watch?v=uvaJcbmVrUY
  • alisaga 08.12.17, 17:09
    Jesteście kochane! Dziękuję! Obawiam się jednak, że zanim opanuję wzór i zrobię próbki żeby wiedzieć ile oczek nabrać będzie Wielkanoc. A wtedy czapki z głów.
    Ale jestem zauroczona tym wzorem i z pewnością zdążę do następnej wigilii. Pozdrawiam
  • japoneczka01 09.12.17, 02:23
    Tu masz cały wątek jak zrobić czapkę LIGURIA łącznie z tłumaczeniem opisu i wszystkimi problemami, które koleżanki rozgryzły i okazuje się, że wzór łatwy, tylko opis z początku wydaje się zawiły, ale jak wziąć druty do ręki to łatwizna. maranciaki.pl/forum/viewtopic.php?t=12974&postdays=0&postorder=asc&start=0 Wzór do tej czapki był darmowy, więc opis został przetłumaczony oficjalnie i nie jest ukryty.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.