Dodaj do ulubionych

Druty na żyłce

13.06.18, 15:37
Wracam do drutowania i i chcę sobie kupić jakiś zestaw drutów. Do tej pory kupowałam pojedyncze HiyaHiya, teraz zastanawiam się nad drewnianymi.
Możecie mi jakieś polecić? Knit Pro? Prym? Lykke? Coś innego? Jakiś konkretny sklep, w którym mają dobre ceny? Będę wdzięczna smile.
Edytor zaawansowany
  • autumna 19.06.18, 13:24
    Ja mam zestaw metalowych HiyaHiya, bardzo dobrze mi się sprawuje już od paru lat. Pamiętam, że dziewczyny tu chwaliły kiedyś Addi Click, z tym że wtedy to były chyba pierwsze druty z wymiennymi żyłkami.
    W zależności od firmy druty mają różne sposoby łączenia z żyłką, np. HH są skręcane na gwint, Addi się "zaklikuje". Żyłki mają różną miękkość (ważne przy technice magic loop). Są w różnych długościach (mam na myśli sam drut, nie żyłkę) - jeśli robisz najwięcej na okrągło, bardziej sprawdzi ci się wersja krótsza. Ogólnie temat dość rozległy.

--
    Mam poprzestawiane w piramidzie Masłowa.
  • smia 23.08.18, 10:22
    jesli chodzi Ci o zestawy w sensie komplet koncowek i kilka zylek do laczenia:

knitpro drewniane zwykle sa ok - choc niektorzy skarza sie, ze po kilku latach zylka peka. inni skarza sie, ze druty odkrecaja sie od zylki - u mnie tylko jesli sie sa dobrze skrecone, wiec imo jest to wina uzytkownika, a nie drutow; plus: latwo dostepne, i sa rozne rodzaje koncowek: drewno, bambus, wlokno weglowe, metal etc.

addi click lace - nie kazdy lubi ten sposb laczenia, u mnie sie sprawdza, choc czasem trzeba sie nameczyc, zeby rozkliknac wink. nie rozlaczaja sie samoistnie - to niemozliwe, chyba ze sa zle sklikniete wink albo zepsute.

prym to w ogole kiepskie druty, nie probowalam zestawow

ludzie dobrze mowia / pisza o hiya hiya, nie probowalam

o lykke czytalam, ze latwo sie lamia, ja wyzej, nie mam doswiadczenia z pierwszej reki

co do sklepu, to ja preferuje amazon.de, i kilka netowych (ale nie beda lokalne dla Ciebie, wiec nie podaje nazw)

--
    “Life is 10% what happens to you and 90% how you react to it” / Ch. R. Swindoll
  • renn.ie77 03.09.18, 11:05
    Hej, dzięki za odpowiedzi. Na razie dokupiłam kilka HiyaHiya i pojedyncze KP Symfonie ale niewymienne. Są faktycznie śliczne, ale robi się na nich ciężej niż na HH, bo włoczka nie prześlizguje się tak łatwo po drutach (wiem, że to też zależy od tego, na jakiej włóczce się pracuje).
    Prym, z tego co widzę, to część KP.
  • edytak9 11.10.18, 18:40
    Kupilam Hiyahiya ze względu na obrotową żyłkę, i fakt robi się nimi cudnie, włóczka sama śmiga po szydelku ale rodzaj żyłki pozostawia wiele do życzenia. Niestety za te pieniądze spodziewałam się czegoś lepszego. Żyłka się niestety potwornie zniekształca. W związku z tym kupilam zestaw chiaogoo i to byl strzał w dziesiątkę 😁 żyłka jest pierwsza klasa, same druty ciut cięższe od hiyahiya ale robię się równie sprawnie 😄
  • edytak9 11.10.18, 18:42
    edytak9 napisała:

> Kupilam Hiyahiya ze względu na obrotową żyłkę, i fakt robi się nimi cudnie, włó
    > czka sama śmiga po szydelku ale rodzaj żyłki pozostawia wiele do życzenia. Nies
    > tety za te pieniądze spodziewałam się czegoś lepszego. Żyłka się niestety potwo
    > rnie zniekształca. W związku z tym kupilam zestaw chiaogoo i to byl strzał w dz
    > iesiątkę 😁 żyłka jest pierwsza klasa, same druty ciut cięższe od hiyahiya ale
    > robię się równie sprawnie 😄
    Tfu po drutach śmiga włóczka 😄
  • autumna 11.10.18, 20:21
    > Żyłka się niestety potwornie zniekształca.

W jaki sposób ci się ta żyłka zniekształca? Ja ze swoją nie mam żadnego problemu. A druty mam z 5 lat.

--
    Mam poprzestawiane w piramidzie Masłowa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.