Dodaj do ulubionych

zamykanie oczek, pomoc z wzorem

19.12.18, 09:23
Hej, jestem początkująca na drutach i nie potrafię rozgryźć wzoru... chodzi o zamykanie oczek. Będę wdzięczna jeśli ktoś mi łopatologicznie wytłumaczy co mam zrobić. Jest zapisane:

Nabrać 122 oczek, przerabiać ściegiem gładkim zamykając w co 10tym rzędzie 4x1 oczko i w co 8mym rzędzie 6x1 oczko. Zostaje 102 oczek.

Czyli jak dokładnie mam zamykać? Mam z jednej strony policzyć które to 4 oczko i z drugiej i tylko je zamknąć i potem tak zrobić z 6 oczkiem z obu stron by pojedynczo je zamknąć? I którym sposobem najlepiej?

Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź !
Edytor zaawansowany
  • autumna 20.12.18, 10:41
    Jest to niewątpliwie część, która ma się stopniowo zwężać. Jeśli masz rysunkowy schemat kształtu i wymiarów swetra, powinno być to na nim widoczne. Zwężenie uzyskujesz właśnie przez zamykanie oczka z brzegu robótki.
    "w co 10tym rzędzie 4x1 oczko"
    W jednym rzędzie zamykasz pierwsze oczko, dziewięć następnych przerabiasz normalnie. I tak 4 razy. Czyli przerobiłaś 40 rzędów i na tym odcinku szerokość zmniejszyła ci się o te 4 zamknięte oczka.
    "w co 8mym rzędzie 6x1 oczko"
    W jednym rzędzie zamykasz pierwsze oczko, siedem następnych przerabiasz normalnie. I tak 6 razy.
    Czyli przerobiłaś 48 rzędów i na tym odcinku szerokość zmniejszyła ci się o te 6 zamkniętych oczek. Opisy zwykle zresztą podają, ile oczek powinno ci zostać na drucie po każdej tego typu operacji.

--
    Robótkowe ADHD
  • sophynna 20.12.18, 17:56
    dziękuję za wyjaśnienie !

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.