pomocy! (dot. czap...

robotki na drutach

założyciel: virfa

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • mam taki problem, otoz chcialabym zrobic najprostsza czapke na drutach, ale te
    wszystkie opisy jak to zrobic sa dla mnie enigmatyczne. Probowalam juz na 4
    drutach (ale kompletnie nie wiem jak to robic) a takze na drutach z zylka ale
    to jest jeszcze trudniejsze. Bede wdzieczna za pomoc.
    • 16.11.05, 20:08 Odpowiedz
      na początek proponowałabym czapkę robioną na dwóch drutach i zszytą.
      próbka: nabierz kilkanaście oczek (w zależności od grubości nitki - tyle żeby
      robotka była szersza niż 10 cm. przerób kilka rządków. luźno położoną próbkę
      zmierz na szerokość i policz ile oczek potrzeba na te 10 cm. potem policz ile
      musisz nabrać na obwód czapki. ja to zawsze robię "z proporcji" ktore pamiętam z
      lekcji chemii w podstawówce. Ja już policzysz, to nabierz potrzebną ilośc oczek
      i rób czapeczkę na wys. ok.15-16 cm ( zależy oczywiście od głowy). najprostszy i
      najbezpieczniejszy ścieg to ściągacz 2 prawe 2 oczka lewe. Czapeczka zawsze
      będzie dobrze się układać na głowie i dopasowywac do jej wielkości. Potem trzeba
      zacząć kończenie. sposobów jest kilka ale to "w następnym odcinku"...smile póki co
      moje koty ostro dopominają się chwilę dla nich wink
      • 17.11.05, 11:48 Odpowiedz
        dziekuje serdecznie za odpowiedz i czekam na ciag dalszysmile
        • 19.11.05, 10:06 Odpowiedz
          smile)) ło matko... juz piszę... skoro czapeczka jest ze ściągacza to najlepiej
          zakończyć tak: w co drugim pasie pionowym gdzie są oczka prawe - z dwoch zrobić
          jedno ( w jednym rządku). rządek powrotny przerobić tak jak oczka schodzą z
          drutu. W trzecim rządku przerobić razem w jedno oczka prawe z pozostałych pasków
          pionowych. Czwarty rząd - przerobić tak jak wychodzą oczka. Piąty: z wszystkich
          oczek lewych ( są po dwa) zrobić jedno. Szósty przerabiać po kolei po dwa oczka
          razem w jedno. No i w zalezności od tego ile oczek zostało w tylu rządkach
          zdziewać 2 oczka w jedno, aż zostanie ok.4-6. Wtedy wszyskie zbieram w jedno
          (bardzo pomaga szydełko). Ucinam nitkę na takiej długości aby wystaczyła do
          zszycia ( ok. 2 wysokości czapki) i przeciągam nitkę przez te ostatnie oczka.
          Teraz wystarczy ładnie złozyć i zszyć po lewej stronie "na okrętkę" łapiąc z
          każdej strony po jednym oczku z brzegu.

mam nadzieję że to wam troszkę Dziewczyny rozjasni sposób robienia czapeczki. W
          zalezności od tego jak gruba jest włóczka i ile jest w zwiazku z tym oczek na
          drucie, trzeba robić "dwa w jedno" częściej lub rzadziej. To juz kwestia
          wyczucia.....
          czekam teraz na informację od Was jak sie udały czapeczki ? napiszcie koniecznie
          !! a jak zaraz zmykam na wykłady.. ( znów zaspałam...wink
      • 19.11.05, 08:50 Odpowiedz

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.