Pasmanterie w różnych miastach Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Wpisujmy w tym wątku pasmanterie "w realu".
    Za zacznę od opisu Warszawy, reszta miast czeka na Was wink
    (wpisujcie nazwę miasta w tytule postu).
    • - ul. Śniadeckich (między pl. Konstytucji a pl. Politechniki):
      pasmanteria "Soho"
      - ul. Świętokrzyska (na wysokości Pałacu Kultury, blisko sklepu z sukniami
      ślubnymi)
      - ul. Dąbrowszczaków (przy pl. Hallera): również włóczki Gedifra i Schachenmayr
      - ul. Wolska (róg Syreny, jadąc od Centrum w stronę Woli - po prawej stronie)
      - Galeria Mokotów - pasmanteria "Bocian" (II piętro): zdarzają się interesujące
      przeceny, w tym samym czasie co wyprzedaże w innych sklepach w GM
      - bazarek przy al. Lotników
      - ul. Bora Komorowskiego 5e (pasmanteria w blaszanym pawilonie)
      - Wola Park - pasmanteria naprzeciwko kas supermarketu

• Czy Bocian w G Mokotów istnieje jeszcze? Byłam tam jakiś czas temu i nie
        znalazłam, może pomyliłam piętro? Beata
      • No właśnie, co sklerozie po głowie.

W Warszawie są jeszcze:
        - hurtownia Agmako na Włościańskiej 12,
        - hurtownia Pasgala na Mińskiej 25.

Trochę włóczek jest też w pasmanterii na Odyńca, blisko Wołoskiej.
      • nie lubię odwiedzać Bociana w Galerii Mokotów bo panie są niesympatyczne, nie
        można dotknąć włóczki. Kupuję głównie w sklepach internetowych, ceny sa
        zachęcajace. Jest natomiast sklepik na Ursynowie na ul. KEN blisko kościoła
        Wniebowzięcia (to ten najstarszy, przy parku). Tam można buszować za ladą,
        pomacać każdy motek, dobrać kolor, zamówić. Ceny przystępne i nikt nie patrzy
        na człowieka z lekceważeniem kiedy interesują go tanie artykuły.Raj dla
        dziewiarek!
      • Dodaję pasmanterię "Wiktoria" na ul. Widok.

Sporo różnych włóczek - polskie, tureckie, czeskie + Gedifra. Lana Grossa
        sprowadzana na zamówienie.
      • 04.02.06, 08:35
        Mokotowianki pewno były na Woronicza/ Garażowa - po schodkach. Bardzo chwalą
        dziewczyny tę hurtownię,ceny i obsługę. Beata
        • Witajcie. To mój pierwszy wpis na forum i kiepska wiadomość zarazemsad Wybrałam
          się dziś na Garażową, bo ma rzut beretem - moherowymwink, a hurtowni już nie ma.
          Przeniesiona prawdopodobnie do Piaseczna. Szkoda...
          --
          "Zawsze wybaczaj swoim wrogom - nic ich bardziej nie złości"smile
          O. Wilde
        • niestety nie istnieje juz sad

jest jeszcze pasmanteria w Wola Parku na parterze przy linii kas, ale mały
          wybór, a ceny wysokie, włóczki sa droższa niż w centrum przy świętokrzyskiej ;-/
          o sklepach internetowych nie wspominając
          --
          ucztujac...
      • W W-wie jest jeszcze pasmanteria z włóczką na Grójeckiej z przemiłymi Paniami,
        które zawsze doradzą, dadzą dotknąć, naprawdę polecam.
        Jest jeszcze na PL. Narutowicza przy Filtrowej.
      • To ja dodaję pasmanterię na Madalińśkiego tuż przy Puławskiej, duży wybór
        kordonków i akcesorii, za to średni kanw i włóczek. Mają świetne zestawy z
        plastikową kanwą do ozdób swiątecznych ale w cenie 31 zlsad Generalnie duży
        wybór tkanin
        Jeszcze pasmanteria na Puławskiej, w połowie długości ( nie pamietam numeru, po
        przeciwnej stronie do silverscreena)Duuuuży wybór mulin - wszyscy producenci,
        kanw gładkich i drukowanych, włóczek. Ceny przystępne.
        Bazarek przy Powstańców Śląskich koło McDonalds'a. Przemiłe panie, duży wybór
        włóczek, zawsze chętnie coś sprowadzają dla klienta
        --
        www.makatka.pl Świat robótek ręcznych
        • bazarek na Wałbrzyskiej (po lewej stronie jadąc od wyścigów - po prawej
          Macdonald). "KŁĘBUSZEK" al.lotników 1 paw. 148 a
      • witam, czy Bocian jeszcze istnieje? mam zamiar tam się wybrać..
        a może wiecie gdzie dostanę bardzo grubą czarną włóczkę(prawie mały
        palec)nieregularną ze zgrubieniami, miła w dotyku....
      • Świetnie zaopatrzona jest pasmanteria Kolor na bazarze Szembeka.
        Zamieniecka 90 paw. 177
        Obsługa jest tam bardzo miła. Zawsze coś doradzą.
        www.pasmanteria-kolor.pl
      • Szukam pasmanterii na Powiślu, w okolicach szpitala na Solcu, czy może ktoś wie czy jest w pobliżu?
        Pozdrawiam smile
      • W okolicach Warszawy jest nasz sklep z włóczkami, jakich nigdzie indziej Państwo nie znajdą smile(gm. Izabelin koło Puszczy Kampinoskiej). Włóczki można obejrzeć na stronie: e-supelek.com.pl/
        Adres sklepu w "realu": Truskaw, ul. Południowa 138.
        Dojazd autobusem 708 ze stacji metra Młociny (ok. 25-30 minut). Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (660-98-77-40) lub mailowy (esupelek@gmail.com)
        Serdecznie zapraszamy!
    • 27.12.05, 12:03
      W moim rodzinnym mieście są tylko dwie:
      Ul. Dworcowa (wejście z podwórka, obok sklepu Hi-Fi)
      i moja ulubiona - ul. Gliwicka (przy Pl. Kościuszki, obok apteki) - duży wybór
      włóczek, bardzo miłe panie, wszystkie robiące na drutach i chętnie doradzające.
      --
      ---
      Robótkowa strona Zdzichy:
      zdzid.95mb.com/index.html
      • 27.12.05, 13:07
        -Hala Targowa jedno przedewszystkim robótkowe,drugie mniejsze pasmanteria ogólna
        -Astra dwa stoiska,jedno bardzo duzy wybór wszystkiego z zakresu szycia
        -Ruska
        -Sokola
        -Kolejowa wybór włóczek bardzo mizerny
        -Rynek typowa pasmanteria,parę włóczek,druty bardzo drogie ( Perle kosztują
        tam 16.50,a w dwóch róznych miejscach 6-8 zł,bambusowe też drozej)

-
        nesia
        www.robotkowalnia.prv.pl
        • - ul. Lwowska
          - ul. Kollataja, blisko dworca, dosc duzy wybor wloczek, ale i tak nie bylam w
          stanie kupic tam tego, co akurat sobie wymyslilam, raczej drogo (np. Oliwia ok.
          12 zl, dla porownania w Hali Targowej - 9 zl)
          - Podwale, w poblizu DH Podwale
          • 20.01.06, 16:11
            Dwie pasmanterie na ulicy Jedności Narodowej.
            -pierwsza na rogu Jedn. Nar. i Niemcewicza - duży wybór włóczek, niskie marże,
            -druga ok. 50 m dalej, naprzeciwko samu "Stokrotka" - włóczek mniej, za to duży
            wybór wszelkiej pasmanterii,
            - na Bogusławskiego, w nasypie kolejowym, naprzeciwko bazaru,
            - róg Wygodnej i Nowowiejskiej - spory wybór polskich włóczek

A na Kołłątaja ceny są faktycznie z księżyca sad
            • Ostatnio w Magnolia Park otworzyli pseudopasmanterię, ale wybór żaden jak dla
              mnie. Nawet nie patrzyłam na ceny uncertain
              --
              igawroc.blox.pl
              • i 50 zł się pozbyłam smile))
                Ale jaka przyjemność.Z okazji Wszystkich Świętych zawitałam do
                Wrocławia i pokłusowałam na ul.Ruską aby sprawdzic, czy nadal
                sklepik włóćzkowy jest, a w nim siwy pan. I byli,jak zawsze
                ciaśniuteńko ale jak miło!Zaczęłam głośno rozmyślać,co by tu na górę
                do spódnicy takiej odświętnej- i żeby było w kolorze czekolady i ze
                złotą nitką i pan nurkował pod ladę,wyciągał worki, znikał na
                zapleczu,wszystko z usmiechem i zrozumieniem i wymyślił mi i
                wynalazł.Bawełna pod tytułem Virginia 417 m/100g - aniluksu i do
                tego cieniuteńkie jak pajęczyna złote nici altin basak.
                Już mnie palce swędzą do pracy ale oko mam chore i muszę podleczyc.
                Pozdrowiłam pana od naszego forum,obiecał,że pomimo emerytury nadal
                w sklepiku będzie.
              • Na Jatkach też jest sklepik z rękodziełem i jest tam kilka włóczek z
                Aniluxu. Wybór mały ale ceny bardzo przystępne...bardzo!
      • 27.12.05, 13:51
        Tu są chyba 3 pasmanterie. Najbardziej lubię tę na targu, w której sprzedawcą
        jest mężczyzna potrafiący doradzić w zakupach lepiej niż niejedna kobieta!
        Polecam!
        • Ja polecam sklep z włóczkami "Karina" (obok ronda przy ul. Św. Wojciecha)- duży
          wybór różnych włóczek (Gedifra i Lana Grossa) i bardzo miła właścicielka smile
          • Tej pasmanterii również już nie ma.
            Jest za to na ul. Powstańców Śląskich w pobliżu skrzyżowania ze św. Wojciecha z
            męską obsługą (być może to ten pan z targowiska). Wybór włóczek marny.
        • Przykro mi, ale tej pasmanterii którą prowadził ten Pan już nie ma sad
      • 27.12.05, 21:50
        Czy nie chodzi Ci o ul.Jainty? Bo tam też jest dobrze zaopatrzona pasmanteria
        obok apteki przu pl.Kościuszki.
        Nie tylko dwiesmile). Ja znam też na Stolarzowickiej, a na innych osiedlach też
        pewnie są.
        K.
        • 28.12.05, 10:16
          No widzisz, ja sie juz do końca zycia nie nauczę która ulica jest która...
          chodzi oczywiście o tą samą pasmanterię, jeżeli mówisz, że to jest ul. Jainty,
          to ja sie zgadzam! i witam krajankę!
          --
          ---
          Robótkowa strona Zdzichy:
          zdzid.95mb.com/index.html
      • 28.12.05, 10:58
        Nie wiedziałam,że tak blisko mnie znajduje się wybitnie utalentowana osoba.
        Jestem pod urokiem Twoich niezwykłych prac. Nie myślałaś o tym,aby prowadzić
        jakieś kursy lub założyć klub robótkujących? Pozdrawiam z ościennego Zabrza.
        Teresa
        • 05.12.08, 19:52
          To ja jeszcze dorzucę swoje trzy grosze: w Chorzowie przy ul.
          Floriańskiej ( boczna 3 Maja) jast od wielu lat sklep z włóczkami
          prowadzony przez przemiłą i dysponującą anielską cierpliwością panią.
          Włóczki tam są różniste, w cenach przyzwoitych, w ilości około
          mnóstwo. Można grzebać na półkach. Tak powinien wyglądać raj.
          Pozdrawiam. Jola
          • Bajkowa na Rynku - oprócz tureckich mieszanek i akryli wszelkiej maści - Gedifra
            i Lana Grossa w dość wysokich cenach i bardzo kiepskim wyborze. Nie ma już
            możliwości zamówienia czegokolwiek. Niestety, obsługa niezbyt zainteresowana a
            wybór marny.
          • Jest jeszcze Hurtownia Basior co prawda sprzedają tylko hurtowe ilości, ale mają
            świetny sklep online, kilka zakupów tam zrobiłam i naprawdę ogromny wybór
            włóczek a można zawsze podjechać i zobaczyć włóczkę. Męska i kompetentna obsługa
            w dziale włóczek smile
      • 16.10.09, 09:14
        zdzid napisała:

> i moja ulubiona - ul. Gliwicka (przy Pl. Kościuszki, obok apteki) -
        duży wybór włóczek,

Naprawdę spory wybór włóczek markowych, głównie Lana Grossa i Katia
        w bardzo przystępnych cenach (znacznie taniej niż w chorzowskiej
        Bajkowej). Asortyment z aktualnych kolekcji.
    • Zakopane ul.Witkiewicza ul.Zamoyskiego ul.Gimnazjalna ul.Kościeliska
    • 27.12.05, 18:57
      W Elblągu są pasmanterie na ulicach:Wyspiańskiego(bardzo duży wybór
      gatunków),Hetmańska róg 1 Maja(dawny Silvant-chyba najtaniej te proste tytu
      Olivia Kotek i podobne),Nitshmanna(różne),budna na rynku miejskim(przede
      wszystkim Kotek,Kocurek,Czterdziestka i akryle),box w Gildii kupców
      Żuławskich(jest to samo co na Wyspiańskiego),hala Elzam ul.Grunwaldzka
      2-pozdrawiam Ela
      • 27.12.05, 23:04
        a wiec Elblag: ))))
        box w gildii- jest duzy wybor, stosunkowo drogo, ale za to jaka obsluga... nie
        lubie jak sie obce baby zwracają do mnie per "złotko": ))) i sprzedają nici
        rzekomo maszynowe co się rwą.
        silvant, elzam- w srodku socjalizm...
        nie wiem czy ta na tyłach pasazu handlowego to nitchmana, ale tą polecam, cenu
        ludzkie, obsługa miła, zazwyczaj jest, czego szukam.
        dodam pasmanterię przy dworcu pkp- maly wybor ale milo,
        i jeszcze 3go maja, w tym samym budynku co sklep zoologiczny.

• 29.12.05, 15:42
          no cóż...mi zlotko nie przeszkadza-chociazby dlatego , że Pani Danka wpuszcza
          mnie do środka(za ladę) i moge macać wybierac przebierać i marudzić-zawsze
          wybiore sobie to co chcę albo wypatrzę lub wymacam to po co nie przyszłam ale
          kupiłam bo warto smile
        • 29.12.05, 15:49
          w pasmanterii ani wyboru ani ceny nie są atrakcyjne-ale mogłam podać w spisie-na
          pl.Grunwaldzkim jeszcze nie byłam choć słyszałam że jest-pozdrawiam
    • No to Praga Płd.: Uniwersam Grochów- wybór taki sobie, ale czasem perełki sie
      trafią. Bazarek Szembeka -wybór dosyc , dosyc,od bawełny do wełny i szydełka,
      druty i panie b. miłe
      Beata
      • W Bielsku polecam pasmanterię Pasmasz ul. 11 Listopada (na pl. Wojska Polskiego)
        jest najlepiej zaopatrzona ze wszystkich w Bielsku. Od czasu do czasu też
        organizują jakieś pokazy (np frywolitki).
        Pozdrawiam Kasia
    • 07.01.06, 15:55
      ul.Bytomska
      włóczki,druty,szydełka,dodatki krawieckie, tam zawsze jest wszystko czego
      szukam,
      ul.Bytomska (dom usług)
      też wszystkiego po trochu, ale mniejszy wybór.
      • 07.01.06, 20:43
        W Gliwicach jest jeszcze wspaniała pasmanteria "Imis" na ul.Dworcowej 45 gdzie
        oprócz włóczek są przecudne dziergadełka. Zresztą możecie zobaczyć jakie
        cudeńka wykonuje właścielka (chyba plastyczka) na stronie internetowej tego
        sklepu:
        www.imis.friko.pl
        Oprócz tego w Gliwicach są jeszcze dwie dobrze zaopatrzone pasmanterie na ul.
        Bednarskiej oraz trochę włóczek jest w "Kaprysie" na ul. Zwycięstwa.Pozdrawiam
        Teresa
        • Rzeczywiście najlepiej zaopatrzony we włóczki jest Imis...ale tylko w
          specyficznym zakresie. Olbrzymi wybór akryli, bawełny, wiskozy i moherów.
          Natomiast słabiutko z wełną. Włóczki wyłącznie polskie i tureckie, być
          może też czeskie. Ceny nieco wyższe niż w sklepach internetowych. Obsługa miła,
          niewykorzystane motki mozna wymienić na coś innego.
          W GCH wyłącznie akryle, bawełna i, jak to któraś z pań kiedyś określiła -
          'włóczki z homeopatyczną zawartością wełny' - ponadto drogo.
          W pozostałych 2 pasmanteriach na Bytomskiej asortyment bogatszy, nadal jednak
          krążący w okolicach bawełny i akrylu, ceny przystępne, W sklepie w domu usług
          ostatnio pojawił się katalog Rozetii - ponoć można zamawiać.
          W żadnym ze sklepów nie dostanie się
          jednak włóczek takich producentów jak Lana Grossa, Gedifra, Katia czy Adriafil itd.
      • W Gliwicach sa jeszcze dwie pasmanterie dobrze zaopatrzone na ulicy nie wiem
        jakiej ale jest to boczna zwyciestwa ( druga w prawo liczac od strony rynku) i
        obie sa kolo siebie jedna nazywa sie GUZIK a druga NITKA. W Guziku sa pewne
        rzeczy tansze a w nitce sa pewne rzeczy ktorych nie ma w guzkiu w kazdym razie
        sa to duze pasmanterie dobrze zaopatrzone.
        • 07.01.06, 21:58
          Chyba myślimy o tych samych pasmanteriach.Ja zawsze wchodzę od Zwycięstwa w
          ulicę Bednarką i one rzeczywiście są nieźle zaopatrzone. Poprzedniczka w swoim
          poście też o nich prawdopodobnie pisze.
    • 09.01.06, 16:38
      Jest jeszcze w podziemiach GCH, rózne rózności i miła obsługa.
      • 09.01.06, 21:15
        W GCH jest makabrycznie droga włóczka.
        • 12.01.06, 18:44
          Przy ul. Kościuszki jest całkiem spory i ładny sklep (chyba nazywa się DANA).Mają spory asortyment włóczek a także pasmanterii i dodatków.Amatorki haftu też znajdą tu coś dla siebie. Obsługa świetna. Mam same dobre doświadczenia związane z tymi Paniami, zawsze chętnie doradzą i wyjaśnią wszystko.
          pozdrawiam
          --
          krzysia76
        • bBo w GCh maja bardzo duze czynsze bo to duze centrum handlowe w samym centrum
          kolo dworca wiec nic dziwnego ze musza na tym dobzre zarabiac dlatego nie
          chodze za niczym do GCH.
    • 20.01.06, 16:34
      Od kilku miesięcy mieszkam w Łodzi i zaczynam dopiero "uczyć się" miasta. Wiem,
      że świetna pasmanteria jest na Piotrkowskiej od strony pl. Wolności.
      • Lepszej niż Pająk na Piotrkowskiej przez 5 lat nie odkryłam. Jest też taka
        malutka przy przystanku 12, ostatnim zanim tramwaj skręci w Gdańską( jadąc od
        Piotrkowskiej oczywiście), nazwy ulicy niestety nie pamiętam. Wchodzi się po
        schodkach. Wybór nie jest oszałamiający, ale czasem za podobną włóczke co w
        Pająku można zapłacić dużo mniej. Na pewno druty, szydełka są tam tańsze.
        • 16.02.06, 15:30
          chodzi oczywiście o ulicę Zieloną smile

--
          Nie lubię sygnaturek:///
          • oczywiście, że Zielona smile
            • 25.02.06, 11:54
              Czy akurat musi być pasmanteria? Jeżeli chodzi o zakup włóczek wszelkiego
              rodaju, to spory wybór jest na Teofilowie tj. DH TEOFIL, pasmanteria na
              ryneczku przy Rydzowej. Jest też hurtownia na ul. Brukowej 10( jak się
              uśmiechniemy to również sprzedaż detaliczna ). Ja również kupuję włóczke u
              producenta na ul Rzgowskiej17 tj. ARLEAN. To są moje podstawowe miejsca
              zakupu.Pozdrawiam
        • To zapraszam do nas. Wojtek, Piłsudskiego 109
          • wszystko sie zgadza , i Zielona "przystanek 12" i na Ryneczku i u Wojtka jest
            bardzo duzy wybór i tanio. Polecam Ela.
        • 29.10.07, 18:34
          "drugi" Pajak jest po skosie saspolu - to jest chyba ulica Struga (przepraszam
          nie jestem pewna) a doslownie dwa sklepy dalej jest kolejna pasmanteria -
          rowniez duzy wybor i przystepne ceny smile

a pasmanteria z ul. Zielonej przeniosla sie- niestety nie wiem gdzie
    • czy zna ktos moze adres jakiejs duzej(czyt. z duzym wyborem towarow) pasmanterii w w/w miescie? z gory dziekuje

--
      ...nie szukaj mnie,
      ukryłam się,
      nie poznasz twarzy pod makijażem...
      • 05.02.06, 22:07
        Spory wybór włóczek - głównie polskich - znajduje się w sklepie przy ul.
        Mariackiej. Nie jest to jednak pasmanteria .
        Można jeszcze zajrzeć do pasmanterii na rogu ul.Słowackiego i 3-go Maja - w
        pobliżu pl.Wolności.
        Jest jeszcze niewielka pasmanteria (co prawda pytasz o dużą) w ŚLĄZAKU przy ul.
        Mickiewicza. Ceny konkurencyjne (tak na moje oko).
        Tak prawdę mówiąc nie wydaje mi się, aby w Katowicach była jakaś rzeczywiście
        duża pasmanteria.
        Pozdr.
        • Rzeczywiście w Ślązaku jest tanio i wybór jest spory...
          --
          Mój skarb rośnie
          • Bardzo dobra pasmanteria NOVA. Znajduje sie w podwórzu. Wejście zaraz za Skarbkiem
            pomiędzy ulicami 3 Maja a Mickiewicza. Sklep oferuje duży wybór włóczek
            akcesoria krawieckie i pasmanteryjne. Godziny otwarcia 0.30 do 17.30 . Cudownie
            zaopatrzona.
            • wrzosiec napisała:

> Bardzo dobra pasmanteria NOVA. Znajduje sie w podwórzu. Wejście zaraz za Skarb
              > kiem
              > pomiędzy ulicami 3 Maja a Mickiewicza. Sklep oferuje duży wybór włóczek
              > akcesoria krawieckie i pasmanteryjne. Godziny otwarcia 9.30 do 17.30 . Cudowni
              > e
              > zaopatrzona.
              • 16.01.10, 23:44
                Potwierdzam. Można też uzyskać fachową poradę robótkowąsmile
              • W soboty otwarta od 10 do 13.
                Zaopatrzenie naprawdę dobre, włóczki polskie, tureckie i całkiem sporo Lana Grossy. Bardzo miła obsługa.
            • NOVA-to super pasmanteria,świetnie zaopatrzona,a jak czegoś nie ma, to można zamówić i Pani Grażynka stara się sprowadzić,sama właścicielka robi przepiękne rzeczy,z włóczek lnianych
        • 05.04.06, 13:54
          Jeste jeszcze pasmanteria Guzik na ul. Kochanowskiego (niedaleko pl. Miarki) -
          dość dobrze zaopatrzona; na ul. Wojewódzkiej (głównie włóczki, także te drogie
          np. Gedifra) oraz na rogu Warszawskiej i Starowiejskiej (nie mylić ze
          Staromiejską!)- tu jest moim zdaniem dość tanio. Jest jeszcze malutka
          pasmanteria przed dawnym Juniorem (teraz jest tam klub ProAktiv). Bardzo fajna
          pasmanteria jest też w Piotrowicach ul. bodajże Wilcza (jadąc Jankego z centrum
          w lewo skręca się w Tyską a w prawo właśnie w tą uliczkę i pasmanteria jest po
          lewej stronie)

Pozdrawiam,
          Magda
      • Na ul. Mikołowskiej 3 w sklepie z maszynami do szycia jest też
        pasmanteria.Wprawdzie nie ma włóczek, ale do szycia można dostać
        prawie wszystko.(np.ja dostałam tam nóż i matę do cięcia tkanin)
      • Katowice, Józefowska 112. Świetna pasmanteria, miła i kompetentna właścicielka,
        włóczki można dotknąć samemu smile co nas włóczkomaniaczki bardzo cieszy. Duży
        asortyment, nie tylko włóczek.
    • 16.02.06, 12:43
      1. "Zrób to sama" na ul. Wielkiej.
      To wprawdzie nie typowa pasmanteria, a raczej sklep z włóczkami + trochę
      akcesoriów. Duży wybór, włóczki polskie i z importu. Ceny chyba też dośc
      przystępne (np. Oliwia 7,80; Diva 3,50 - a gdzie indziej 4,50, Wendy Double
      tańsza niż w internecie).
      2. Pasmanteria przy Pl. Wielkopolskim - fajne włóczki z importu, dośc drogie,
      ale inne niż w popularnych pasmanteriach.
      3. Na ul. Zeylanda - asortyment i ceny podobne do ul. Wielkiej, choc chyba
      większy wybór (dawno nie byłam, bo za daleko i nie po drodze na zakupywink)
      2. Pętelka na Półwiejskiej - lubię pogadac ze sprzedawcą i zawsze coś mi taniej
      policzy albo gratis dorzuci.
      • 04.04.06, 17:18
        moja ulubiona to ta na zeylanda, w sumie to ta Pani nauczyła mnie
        szydełkować big_grin jest przemiła i chętnie doradzi. lubie jeszcze pasmanterie na
        ul. maczka i al. marcinkowskiego - to ta sama firma, choć w tej na maczka
        bardziej lubię personel. szkoda, że już nie ma mojej zaprzyjaźnionej
        sprzedawczyni, której zawsze musiałam pokazać każdy gotowy wyrób.
    • Stargard Szczeciński-tania w pasazu TESCO
      • Wiem, że były tu kiedyś na forum dziewczyny z Rzeszowa (lub okolic). Jest tam
        jakaś pasmanteria godna polecenia?
        Basia
        • Witam.Najczęściej zaglądam do tej pasmanterii, która jest w Galerii Rzeszów na
          Słowackiego - a drugą mają na Sokoła obok Teatru. W galerii jest spory wybór
          włóczek i nie tylko. Co do poziomu cen to nic nie powiem, bo kupuję przeważnie
          tylko tam - mój bank jest naprzeciwko smile))))))
        • W Rzeszowie jest fajna hurtownia na Syrokomli. Minus trzeba kupić większą ilość,
          np. zgrzewkę.
      • Pasaż Tesco - włóczki akrylowe i bawełny + Altum Basak Klasik w kolorach innych
        niż biały, dość tanio, bardzo miła obługa.
        Ul. Szczecińska na wprost stacji benzynowej po schodkach w dół - asortyment
        podobny do poprzedniej.
        Ul. Piłsudskiego na wprost Domu Kultury (oprócz włóczek ciuszki dla dzieci) -
        oprócz bawełny i akrylu z serii 'to co wszędzie' zdarzają się ciekawostki
        produkcji tureckiej (Art Yarn).
        Ul. Piłsudskiego po schodkach do góry - największy asortyment.
        Ul. Łokietka, parter bloku - to co wszędzie + grubsze bawełny i śladowe wełny,
        mniejszy asortyment kolorów.

Reasumując - we wszystkich pasmanteriach akryle i bawełna w mniejszym lub
        większym wyborze, z wełną kiepsko, markowych włóczek brak.
    • Witam,

Aż się zdziwiłam, że jeszcze krakowskich nikt nie wymienił. Zaczynam:

- Kłębuszek - Karmelicka, koło przystanku "Batory" - kto był to wie smile Bardzo
      miła właścicielka Kasia - sama robótkująca; bardzo duży wybór włóczek
      (szczególnie zagranicznych, ale nie tylko) - można chodzić, dotykać smile

- Karmelicka 5 - niestety, dotykać nie bardzo się da, ale można tam czasem
      znaleźć ciekawe włóczki, szczególnie takie, które w wielu innych miejscach się
      skończyły, a my szukamy 1 motka...

- na Kościuszki (jak ktoś pamięta numery, to uzupełniajcie) - na rogu Kościuszki
      i Komorowskiego - dość duży wybór włóczek i kanw drukowanych smile oraz różnych
      bajerów typu nożyki do patchworków

- przy Matecznym - jak dobrze pamiętam, to filia tej na Kosciuszki - wybór
      mniejszy niestety, ale sporo kordonków za to smile

- w DH Wanda (Nowa Huta) - oczywiście nie ta miniówka na piętrze, tylko ta na
      dole, jakby obok wejścia do samego domu handlowego - sporo włóczek, kordonków,
      muliny

- na Krakowskiej (koło Sunset Suit) - sporo polskiego akrylu w dobrych cenach

- Mały Rynek - dawno nie byłam, kiedyś bardzo chwalona, ale ja nie przepadam
      (pamiętam, że były tam polskie włóczki)

- ul. Bojki (chyba 4 lub 5 smile ) - pracownia krawiecka i pasmateria w jednym, w
      szczególności z włóczkami

- ul. Łużycka - uwaga - nie byłam tam od roku, więc nie gwarantuję, że jest...
      ale była fajna, poza tym można było zamawiać rzeczy z katalogów jeśli nie mieli
      ich na stanie i dość szybko realizowali zamówienia

- ul. Wielopole - tak w połowie mniej więcej, jakby pomiędzy BPH i PKO wink Spory
      wybór włóczek, choć na półkach za ladą, to panie podają, żeby "podotykać";
      natomiast gorzej z ich wiedzą o nowinkach

- Piątka na ul Konarskiego - 4 lata temu to była moja ulubiona pasmnteria, teraz
      sa lepsze, ale i tak warto tam zajrzeć, bo ceny są dość zachęcające, a i można
      się umówić na sprowadzenie czegoś, czego szukamy smile

- M1 - z włóczkami jest jedna - bardzo droga, choć wybó niemały; w drugiej są
      muliny i kanwy

- Tesco na Wielickiej - taka "wyspa", niezbyt duży wybór, ale dość umiarkowane ceny

- Centrogal - hurtownia - na Łagiewnickiej 52B - kordonki, włóczka, kanwy,
      mulina... Jedyny minus - trzeba kupić całe opakowanie, czyli - zależnie od
      producenta - 0.5 lub 1 kg. Ale cenowo jest to baaaardzo opłacalne. Cena zakupu z
      grudnia - malutki Altin Basak (poliestrowy) - op. 10szt. - 14,5 zł, w sklapach 1
      szt - 3,9-5,20; Muza - op. 6 szt. chyba niecałe 56 zł, w sklepach - ok. 14-16...

A na koniec, te, gdzie nie byłam, tylko słyszałam:
      - na placu "Manhatan" - podobno całkiem dobrze zaopatrzona i dość tania (płd
      Krakowa, dojazd np. Nowosądecką)
      - budka koło Hali Grzegórzeckiej
      - budka na Tomexie (są nawet 2, widziałam, ale nie miałąm czasu się przyjrzeć,
      więc nic więcej nie wiem)
      - na Ruczaju (jeden albo dwa przystanki za Tesco...)

Chyba tyle na razie pamiętam...

Pozdrówki,
      Aneczka

• 13.03.06, 10:31
        Dobra robota Aneczko smile

Od siebie dodam:
        M1 - druga pasmanteria, Igiełka, oprócz materiałów (m.in. duży wybór dość
        tanich polarów) ma fajne włóczki, może niezbyt duży wybór ale zupełnie inne niż
        gdzie indziej

plac targowy na Woli Duchackiej (pętla tramwajowa na Kurdwanowie) - filia
        pasmanterii z DH Wanda - wybór podobny czyli bardzo dużo wszystkiego, i
        dodatkowy plus w stosunku do macierzystej placówki - włóczki są dostępne na
        wyciągnięcie ręki smile
      • 29.08.06, 19:32
        Czesc, przegladalam adresy pasmatrii na terenie miasta Krakowa i brakuje
        najfajniejszego na dzien dzisiejszy miejsca w ktorym miesci sie Małopolskie
        Centrum Robotek Ręcznych, na ul. Kalwaryjskiej, wejscie co prawda ukryte i mało
        widoczne, bo za przystankiem tramwajowym w strone centrum i nalezy wejsc w
        podziemia Korony, warto nie tylko ze wzgledu na pasmanterie, ale osob
        prowadzacych i odwiedzajacych, zreszta zobaczcie same na stronie www.axal.pl
        goraco polecam
      • Pojawiła się kolejna pasmanteria - w Galerii Krakowskiej. Są włóczki, mulina DMC
        i Anchor, troszkę kanw + maszyny do szycia.

Ceny dość wysokie (mulina, kordonki i włóczki - w maszynach się nie orientuję,
        kanw nie sprawdzałam), ale warto czasem zajrzeć do kosza z hasłem "wyprzedaż" -
        jak widziałam ostatnio (ub. tydzień) panie tam wrzucały m.in. motki z
        uszkodzonymi banderolami (np. naderwanymi), końcówki danych włóczek, ale chyba
        też końcówki motków z danej serii (na półce była ta sama włóczka, banderola cała
        - zdziwiłam się i zaczęłam porównywać - granat w koszu był jakiś ton ciemniejszy
        niż ten na półce). Obniżki były różne - od 1 - 8 zł na motku.

--
        Pozdrówki,
        Aneczka
      • 02.01.08, 14:06
        Często odwiedzam pasmanterię na os. Zgody, dwa przystanki za DH Wanda w stronę
        Huty. Lubię to miejsce, czasami jest zabawnie bo za ladą stoi często
        młodzieniec, jak przypuszczam, syn właścicieli, który do swej pracy podchodzi ze
        śmiertelną powagą ;P
        --
        aglayasknittinggarden.blogspot.com/
      • Chciałam tylko poinformować,ze sklep z ul. Kościuszki zostaje przeniesiony od 2
        czerwca na ul. senatorską 26 jest to przystanek dalej jadąc tramwajem bliżej
        Salwatora.
        Zapraszamsmile
      • Witam,
        Serdecznie zapraszam do Pasmanterii przy ul. Senatorskiej 26 jest to dawny sklep przeniesiony z ul. Kościuszki, zmieniliśmy lokal to dokładnie przystanek dalej bliżej Salwatora.
        Podam może numer telefonu jeśli ktoś ma pytania można dzwonić:501891688
        Także zmienił się adres naszego drugiego sklepu aktualny to Pl. Inwalidów 8.
        Pozdrawiamy i zapraszamysmile
    • 13.03.06, 10:46
      Pilnie potrzebuję informacji o adresach sklepów i hurtowni włóczek w Bydgoszczy.
      Jutro mam wyjazd do tego miasta i przy okazji chętnie bym coś kupiła już z
      myślą o wiośnie i lecie smile, niestety nie znam Bydgoszczy zupełnie, mile więc
      widziane wskazówki jak dojechać do sklepów.
      Z góry dziękuję za pomoc
      Sea
przejdź do: 1-100 101-150
(101-150)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.