Dodaj do ulubionych

Rower w pociągu KM

14.06.06, 09:45
Czy wiecie, czy trzeba płacić w weekendy za przewóz roweru pociągiem KM i ile
się płaci za taką przyjemność?

--
Keep the Moment
Obserwuj wątek
        • sqh Re: Rower w pociągu KM 14.06.06, 21:58
          Od kilku lat robią taki miły prezent rowerzystom i przez lato się nie płaci.

Swoją drogą, skoro nie płaci się latem, czyli wtedy, kiedy więcej osób na
          rowerach jeździ, to mogliby i poza latem z tej opłaty zrezygnować...

--
          Na bani
                • kugliczka Ale uwaga! 20.06.06, 16:26
                  znam takich co już od pewnego czasu
                  z rowerem z rańca do wawki jeżdżą;)
                  aż mnie ciarki przechodzą jak pomyślę
                  o przeciskaniu się przez zakorkowaną marszałkowską
                  albo aleje
                  ale pewnie nad kondycją pracują
                  albo płucka ćwiczą;)
                  • chiste Re: Rowerem z rańca 21.06.06, 11:35
                    Ja tak śmigam czasami. Oszczedza się na karcie miejskiej. Na Mokotow jedziesz
                    tak szybko, jak metrem. Samochody nie przeszkadzają.
                    _______
                    Ospo czorna!
                    Idź do Dorna!
                    • edward81 Re: Rowerem z rańca 23.06.06, 10:46
                      > Ja tak śmigam czasami. Oszczedza się na karcie miejskiej. Na Mokotow jedziesz
                      > tak szybko, jak metrem. Samochody nie przeszkadzają.

Chiste jak organizujesz sobie podróż rowerem na Mokotów? Gdzie wysiadasz? Ile
                      czasu zajmuje Ci podróż do pracy?
                      W przyszłości też chciałbym dojeżdzać rowerem na Mokotów.

• chiste Kolego z Mińska Maz.! 21.06.06, 11:31
                  Nie bądź taki mundry, bo tu nie jest forum nieoficjalne KaeMa, a wypada
                  wiedzieć, że panna F12 chce jechać ze Starefsi, więc jej SKM ani PKP PR nie
                  interesuje. Było wyraźnie napisane - pociąg KM!
                  Przewoz, ty mnie podaj taryfę na rower w PKP IC przy kupnie "taniego biletu",
                  jakes taki mundry...

Pzdr.
                  _______
                  Ospo czorna!
                  Idź do Dorna!
                  • przewoz_pw Re: Kolego z Mińska Maz.! 21.06.06, 22:56
                    chiste napisał:

> Nie bądź taki mundry, bo tu nie jest forum nieoficjalne KaeMa, a wypada
                    > wiedzieć, że panna F12 chce jechać ze Starefsi, więc jej SKM ani PKP PR nie
                    > interesuje. Było wyraźnie napisane - pociąg KM!
                    > Przewoz, ty mnie podaj taryfę na rower w PKP IC przy kupnie "taniego biletu",
                    > jakes taki mundry...
                    >
                    > Pzdr.

Mundry nie jestem, tylko dodaję, że aż tak upewniać się nie trzeba, bo wszystkie
                    osobówki to KM w tym terenie.
                    Co do IC to pojęcia nie mam, bo nie przewoziłem rowerku. Jedyne co znalazłem, to
                    zryczałtowana opłata, niezależna od odległości - 9 zł - i pewnie tak jest przy
                    wszystkich biletach, nie widzę powodu, dlaczego przy "tanim" miało być inaczej...

--
                    przewoz_pw
                    Pasażer kolejki podmiejskiej
                    System śledzenia banknotów
                  • francesca12 Re: Kolego z Mińska Maz.! 22.06.06, 13:29
                    a wypada
                    > wiedzieć, że panna F12 chce jechać ze Starefsi, więc jej SKM ani PKP PR nie
                    > interesuje. Było wyraźnie napisane - pociąg KM!

No chyba! Chcę jechać ze Starefsi i to na dodatek w kierunku przeciwnym, bo w
                    kierunku Dęblyna. Martwię się tylko, jak ja się właduję do pociągu z rowerem i
                    czy nie będę musiała jechać w niemiłej służbówce? Z tym rowerem.

--
                    Keep the Moment
                        • kubek musisz też wiedzieć że w służbowym 22.06.06, 17:08
                          wszyscy są służbowo i
                          Sub-atmosfera zaczyna się i kończy na progu przedziału
                          po wejściu mówi się
                          -Witam panów (kobiet nie widziałem)
                          Od momentu przekroczenia progu wszyscy są na Ty

Jeśli chodzi o częstowanie to prawda.

Można też bekać czasem nawet piarnąć!

Osoby nie udzielające się w rzeczowych dyskusjach
                          są nie mile widziane i łypie się na nie „z pode łba”!

A jeszcze istotne jest że nie używa się antyrespirantów
                          i innych drażniących skórę środków czystości.

Ogólnie atmosfera bussines klasy, można pić ile wlezie.
                          ;)
                    • niemed Re: Kolego z Mińska Maz.! 22.06.06, 23:26
                      francesca12 napisała:

> No chyba! Chcę jechać ze Starefsi i to na dodatek w kierunku przeciwnym, bo w
                      > kierunku Dęblyna. Martwię się tylko, jak ja się właduję do pociągu z rowerem
                      i
                      > czy nie będę musiała jechać w niemiłej służbówce? Z tym rowerem.

Od lat jeżdżę z rowerem pociągami, w różne strony, a najczęściej właśnie na
                      południe.
                      Owszem prawie wszystkie pociągi w stronę Dęblina, tzw, jednostki albo
                      podmiejskie należą do KM, ale bynajmniej nie wszystkie, podobnie jak na innych
                      kierunkach. W ub roku naciąłem się jadąc do Hajnówki...
                      Bardzo poprawiły się warunki dla rowerzystów w tych pociągach:
                      - wsiądziesz bez stresu, zwracają uwagę na gramolącego się rowerzystę,
                      - w wagonach na ogół są statywy do przypięcia roweru.
                      Miłej podróży:-)
                      • chiste W sprawie Hajnowki i służbowki 23.06.06, 14:05
                        W ubiegłym tygodniu jechaliśmy pospiechem do Hajnowki i panikowalem strasznie,
                        że nie będzie miejsca na rower. A tu CO?
                        Salonka rowerowa podjechala! Ful wypas!
                        W sprawie słuzbowki - jak jeżdżę z rowerem pociagiem z roboty, to zostawiam
                        rower w służbowce i ide do innego przedziału (chłopaki pilnują ;) ). A tak
                        sobie myślę, ze w weekend to raczej na panów słuzbówkowych się nie nadziejesz,
                        predzej na innych rowerzystow albo chłopców po kilku kwasach wracajacych z
                        impry w Celestynowie.
                        Co ciekawe, wracaliśmy z wyprawy osobówka z Lublina z przesiadka w Dęblinie.
                        Ładujemy sobie roweru osakwione do słuzbowki, chociaz siedzi juz tam dwoch
                        wytatuowanych jegomości z klubowymi w zębach. Kiedy zobaczyli nas trzech z
                        trzema objuczonymi rumakami, opuscili azyl i udali sie na dalszy pomost (to
                        pewnie nasze nieogolone mordy i przewaga liczebna ich wystraszyły ;) )

_______
                        Ospo czorna!
                        Idź do Dorna!
                        • niemed Re: W sprawie Hajnowki i służbowki 23.06.06, 14:15
                          Jeżeli to w ostatnią niedzielę o 19.11. z Dęblina to widziałem Was ( trzy mocno
                          osakwione wielbłądy na środku składu),też wracałem z rowerka tym pociągiem:-)
                          Rowerzyści w pociągach osiągnęli masę krytyczną i zaczęło się zmieniać na
                          lepsze dla nas.
                              • chiste Re: W sprawie Hajnowki i służbowki 23.06.06, 15:02
                                dzień 1:
                                Sycze - św. Góra Grabarka - Siemiatycze - Drohiczyn - Siemiatycze - Serpelice

dzień 2:
                                Serpelice - Janów Podlaski - krzaluny nad Bugiem - Pratulin - Terespol -
                                krzaluny nad Bugiem - Jabłeczna - Liszna (pod Sławatyczami)

dzień 3:
                                Sławatycze - Włodawa - Sobibór - przez las nad Jezioro Białe (Okuninka)

dzień 4:
                                Okuninka - przez lasy Sobiborskiego PK - Urszulin - Pojezierze Łęczyńskie
                                (Piaseczno) - Bogdanka - Łęczna - Spiczyn - Turka - Lublin.
                                _______
                                Ospo czorna!
                                Idź do Dorna!
                                  • chiste Re: W sprawie Hajnowki i służbowki 23.06.06, 15:10
                                    Właśnie do Monasteru nie dojechaliśmy, bo nas szlak zwiódł gdzies w prawo, a
                                    jak wylądowaliśmy w Lisznej, to juz sie nie chcialo wracać. Za to w schronisku
                                    zobaczyliśmy zdjęcia i się nam troche przykro zrobilo, że byliśmy tak blisko, a
                                    drogowskaz nas zmylił.
                                    _______
                                    Ospo czorna!
                                    Idź do Dorna!
                                      • chiste Schronisko 23.06.06, 15:26
                                        Schronisko w Lisznej.
                                        NO, jechalismy se, pędzeni perspektywa kapieli na CePeNie w Sławatyczach, a tu
                                        po drodze se patrzę, znak drogowy z domkiem i choinką. Mowie - chłopaki, to
                                        musowo schronisko młodziezowe.
                                        Się wróciliśmy, zobaczyliśmy kartke z numerem telefonu na drzwiach i
                                        skorzystalismy. Tanio jak barszcz, pod dachem, z kuchnią i trochę zasyfiałymi
                                        przysznicami ;)
                                        _______
                                        Ospo czorna!
                                        Idź do Dorna!
                                        • niemed Re: Schronisko 23.06.06, 15:34
                                          To już rzadkość całoroczne schronisko młodzieżowe poza dużym miastem.
                                          A o co chodzi z :
                                          "pędzeni perspektywa kapieli na CePeNie w Sławatyczach"
                                          ( ciągle się uczę:-))))))))) )
                                          • chiste Pęd na Sławatycze 23.06.06, 15:45
                                            To znaczy...
                                            Mi się wydawało, że w Sławatyczach, przy przejsciu musza być jakieś natryski.
                                            Planowalismy tej nocy nocleg w namiotach, ale koniecznie chcielismy się
                                            wykąpać. Więc gnalismy do tych Sławatycz, a mnie sie napatoczył ten znak przed
                                            oczami.
                                            No i całe szczęście, bo w tych Sławatyczach to lipa chyba z natryskami.
                                            _______
                                            Ospo czorna!
                                            Idź do Dorna!
                                • edward81 Dojazd na Mokotów 23.06.06, 15:13
                                  Chiste jak organizujesz sobie podróż rowerem na Mokotów? Gdzie wysiadasz? Ile
                                  czasu zajmuje Ci podróż do pracy?
                                  W przyszłości też chciałbym dojeżdzać rowerem na Mokotów.

Przyszły Otwocczanin
                                  • chiste Re: Dojazd na Mokotów 23.06.06, 15:21
                                    Ale ten dojazd to ma byc z pociagu, czy z Otowcka?

Jak pociągiem, to:
                                    Wysiadka na Środmiesciu - Emilii Plater - Polna - Waryńskiego
                                    I tu wybór
                                    - albo walisz przez Pole Mokotowskie za pomnikiem Jazdy Polskiej, albo
                                    - jedziesz se dalej Waryńskiego i skręcasz w Batorego, potem Wiśniową

Jak z Otwocka, to ja się bujam Wałem do Mostu Siękorkowskiego, potem
                                    Czerniakowską i Spacerową pod górę.

_______
                                    Ospo czorna!
                                    Idź do Dorna!
                                    • michaelandro Re: Dojazd na Mokotów 23.06.06, 15:37
                                      Musicie mieć żelazne łydki i siodełka ;)

A trasa Drohiczyńsko- Siemiatycka przepiękna tylko szkoda, że wcześniej nie
                                      dałeś znać, że jedziecie- podpowiedziałbym gdzie skręcić ;) Podziwiam w każdym
                                      razie... tamtejsze pagórki nie jeden raz mnie kompletnie wykończyły ;)

--
                                      Zapraszam do Otwocka :)
                                      • niemed Re: Dojazd na Mokotów 23.06.06, 15:44
                                        michaelandro napisał:

> Musicie mieć żelazne łydki i siodełka ;)
                                        >
                                        > A trasa Drohiczyńsko- Siemiatycka przepiękna tylko szkoda, że wcześniej nie
                                        > dałeś znać, że jedziecie- podpowiedziałbym gdzie skręcić ;) Podziwiam w
                                        każdym
                                        > razie... tamtejsze pagórki nie jeden raz mnie kompletnie wykończyły ;)

Do Serpelic jest nie lepiej, no i w czwartym dniu też się bujali:-)
                                            • chiste Re: Łydki i dupy 29.06.06, 11:20
                                              Majkel, a chciałbys sobie dobierac garnitur pod kolor ramy rowerowej?
                                              Jeżdżę takim eleganckim rowerem czasami i do niego garniak jak najbardziej by
                                              pasował, ale u mnie w pracy "mundurkowe" nie obowiązuje.
                                              Znaczy się, w strone do Warszawy raczej rowerem nie jeżdże (ładuję sie z
                                              rowerem do pociągu), a odcinek Centrum - Mokotów siódmych potów nie generuje.
                                              Na drogę powrotną, jezeli mam zamiar pokoać ją w całosci rowerem, raczej się
                                              przebieram w jakieś luźne gatki i lanserską koszulkę :)
                                              _______
                                              Ospo czorna!
                                              Idź do Dorna!
                                              • kugliczka niedługo chyba i ja popracuję nad moimi łydkami i 29.06.06, 14:09
                                                jak zamkną tunel średnicowy to pewnie będzie taki bałagan,
                                                że może być rowerem do centrum ze wschodniej
                                                szybciej niż tą całą "zastępczą komunikacją"
                                                a wy jakie plany macie na dojazd do wawki w czasie remontu?

rozważałam też ary, ale jakoś tak z pociągami się zżyłam
                                                i ciężko mi będzie się pożegnać :-(
                                                • chiste Warianty na remont tunelu 29.06.06, 14:51
                                                  Ja też na poczatku myslałem tylko o rowerach, ale ostatnio jestem
                                                  wykorzystywany jako bagazowy, więc troche kiepsko jeszcze dodatkowo rower pod
                                                  pacha ciagać.
                                                  Jest jeszcze jeden problem - prawdopobnie będa remontować torowisko tramwajowe
                                                  na Alei Zielenieckiej i wiezyce na Poniatowszczaku, a to zwęża gardło dojazdowe
                                                  ze Wschodniej do centrum i spycha rowerzystę na jezdnię.

Mam 3 warianty na tę okazje:
                                                  otwock.org.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=1339
                                                  _______
                                                  Ospo czorna!
                                                  Idź do Dorna!
                                                  • kugliczka potok rowerów w KMce 04.07.06, 09:30
                                                    czy zwróciliście uwagę?
                                                    odkurzone zostały nawet stare składaki
                                                    prawie na każdym pomoście stał rower
                                                    czyżby remont tunelu miał nam wyjść na zdrowie?
                                                    może powinniśmy manifestację rowerową zorganizować
                                                    żeby nam wzdłuż trasy wschodnia-zachodnia
                                                    specjalną ścieżkę zbudowali przez stadion, powiśle, ochotę...
                                                    na czas remontu przynajmniej;-)
                                            • chiste Nastepna razą tez sie przeciągnij 29.06.06, 11:03
                                              W ten sposób dasz mi znak, że to Ty. Może jak będę z rowerem, to się przez
                                              chwilę ziewu paszczowego namyślę i rzeknę: "wskakuj na bagażnik! Podwiozę".*

* - oferta podwózki nie obowiązuje na szlaku remontu tunelu średnicowego, na
                                              trasie Warszawa Wschodnia - Warszawa Śródmieście.

;-)
                                              _______
                                              Ospo czorna!
                                              Idź do Dorna!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka