Dodaj do ulubionych

problem ze zdaniem na kat. A w Tarnobrzegu

10.10.10, 19:54
Witam wszystkich.
Pierwszy raz jestem na forum za to już trzeci raz nie udało mi się zdać prawa jazdy na kat A. w Tarnobrzegu. Z tego co zaobserwowałem większości zdających przede mną osób, bez problemu udawało się przynajmniej przejechać "ósemkę". Na dodatkowych jazdach w szkole nie mam większych problemów z pokonaniem tego elementu egzaminu jednak w czasie jego trwania nie wiem, mam trudność nawet z włączeniem drugiego biegu w motocyklu. Te 2 motocykle, na których się zdaje egzamin na kat A w Tarnobrzegu chodzą jakoś tak ciężko. I kiedy w końcu udaje mi się włączyć 2 bieg to przejeżdżam linie ósemki. Co robię nie tak? Zaznaczam, że wyjeździłem w szkole jazdy jakieś 25 godz. i w sumie to jest do tej pory mój jedyny kontakt z motocyklem. Gdzie jest dobra szkoła w Tarnobrzegu, która nauczy mnie dobrze jeździć i w końcu zdać ten egzamin. Proszę o wskazówki.
Edytor zaawansowany
  • Gość: sarawi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.10.10, 20:05
    A na jakim motocyklu zdaje sie kategorie A w Tarnobrzegu?
    Jesli masz problemy z osemka, nie rob jej na drugim biegu, naucz sie na pierwszym. Moze motocykle maja za niskie obroty i dlatego masz problem? To by wiele wyjasnialo.
  • Gość: hubert343 IP: 78.155.124.* 11.10.10, 08:09
    Witam ponownie.
    Te motocykle to: Suzuki 125cc i Suzuki Maruder 250cc. Jeździłem już na obu w czasie egzaminu. Sugeruje Pan żeby na jedynce spróbować tą ósemkę zrobić? Spróbuje, ale chyba najpierw na jazdach próbnych. Tak mi zależy żeby zdać ten egzamin.
  • sarawi 11.10.10, 08:55
    Tak, dlatego, ze czasem motocykle egzaminacyjne maja ustawione mniejsze obroty, niz powinny miec. Taki sam problem byl kiedys w Krakowie. Yamahy powinny miec obroty na okolo 1300, a jezdzily na 800 i byl duzy problem ze zrobieniem osemki, na drugim biegu nierealne. Zwroc na to uwage nastepnym razem. Naucz sie jezdzic na pierwszym biegu, wtedy nie bedzie problemu, nie bedzie tez koniecznosci zmiany biegu w trakcie krecenia osemki na drugi, a czesto wtedy traci sie panowanie nad motocyklem i wyjezdza on poza linie. Pamietaj, w ustawie o zasadach egzaminowania na kategorie A nie ma nic o tym, na jakim biegu masz wykonywac ten manewr i z jaka predkoscia, wiec egzaminator nie moze kazac Ci robic osemki na drugim biegu. Robisz w taki sposob, w jaki Tobie odpowiada, byle nie najechac na linie, nie potracic pacholkow, nie podeprzec sie noga, nie zatrzymac sie, nie przewrocic.
    --
    sarawi
  • Gość: instruktor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.11, 22:52
    Kolego ósemkę wykonuje się na jedynce. (możesz w marauderze delikatnie podkręcić obroty i nie będzie szarpał). Powodzenia wiosną. W razie prolemów dzwoń 508-352-280. Chętnie pomogę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka