Dodaj do ulubionych

Stoimy na światłach ze wciśniętym sprzęgłem?

09.07.18, 21:17
Jadąc jako pasażer z młodą kobietą (świeże prawo jazdy), ze zdumieniem stwierdziłem ,że zatrzymując się na światłach wciska sprzęgło, włącza jedynkę i trzyma nogę na hamulcu. Stała tak ze dwie minuty,zanim zapaliło się zielone. Taki sposób jazdy, to szybsze zużycie łożyska wyciskowego sprzęgła,sprężyny dociskowej a i okładziny mogą ucierpieć.Podczas jazdy wieczorowo nocnej ,dodatkowo oślepia się lampami stopu kierowcę pojazdu stojącego za nami. Na zwróconą uwagę, by wyrzuciła luz i zaciągnęła ręczny,odpowiedziała ,że jeździ tak, jak ją nauczyli na kursie!!! Ponieważ używa samochodu na krótkich, najeżonych światłami trasach, to efekty takiego sposobu jazdy są widoczne. W jej C3 sprzęgło już jest do wymiany. Ktoś potrafi uzasadnić taki styl jazdy?
Edytor zaawansowany
  • pawel1337 19.07.18, 09:28
    Dla młodych ( początkujących) kierowców jest tak wygodniej ponieważ po zmianie światła na zielone nie musisz zwalniać ręcznego i wrzucać biegu. Jednocześnie zmiesza to szanse na to że silnik zgaśnie przy ruszaniu.
  • kos52 28.07.18, 21:33
    Przerażające jest to, że mogą być osoby, które poznając elementarz uznają, że ta wiedza jest skończona i nie ma obowiązku dalszego pogłębiania wiedzy i umiejętności.
    Będą wielokrotnie zdziwieni i oby się to kończyło tylko awariami, mandatami ...

A zagrożenia w ruchu drogowym płyną z różnych zródeł - warto je poznawać korzystając z dobrych wzorów, podpowiedzi ludzi życzliwych, z internetu też - chociażby z www.prawko-kwartnik.info/

• zzsot2zz 28.09.18, 21:48
    Mnie też uczyli tak na jazdach, dopiero jak już zdałam i kupiłam sobie swój samochód to kierowcy, którzy ze mną jechali zwrócili mi na to uwagę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.