Dodaj do ulubionych

Ocena odległości w lusterkach auta

17.04.19, 18:37
Witam. Zaczęłam niedawno przygodę z jazdą samochodem. Kilka godzin za kółkiem z instruktorem a teraz z mężem. Mam problem z oceną odległości w lusterkach i zmiana pasa/włączanie się do ruchu to dla mnie jakiś koszmar. Lusterko boczne zmniejsza samochody i odległość wydaje się większa, w lusterku wewnętrznym wydają mi się duże i blisko. Nie wiem nigdy kiedy mogę wykonać manewr zmiany pasa, bo totalnie nie czuję gdzie te samochody za mną są. Macie na to jakieś sposoby by wystarczająco precyzyjnie to oszacować? Patrzycie na tył swojego auta w lusterku bocznym? Czy ufacie swojej ocenie w tych lusterkach bocznych, które oddalają pojazdy? Obawiam się, że się komuś kiedyś wpierniczę pod koła :( opiszcie swoje sposoby. Z góry dzięki.
Edytor zaawansowany
  • allegropajew 19.04.19, 19:37
    W takich np. USA UWALĄ na egzaminie, jak się przy zmianie pasa nie spojrzysz przez właściwe ramię za siebie. Więc masz odpowiedź!!!!

Gościula
  • larysa123 20.04.19, 14:02
    Zmieniając pas z prawego na lewy mam patrzeć przez ramię? Pierwsze słyszę w zasadzie, raczej używa się lusterek + lekki rzut okiem w bok - martwy punkt. Tak mnie uczono. Tylko właśnie gapię się w to lusterko i przy większym natężeniu ruchu to mam duże obawy w w kwestii zmiany pasa czy przykładowo włączeniu się do ruchu na drogę szybkiego ruchu. Auta suną- czy są w miarę daleko czy może jednak za blisko - tu pojawia się mój problem z oszacowaniem...
  • oixio 25.04.19, 21:07
    Musisz wiedzieć, że lusterka kłamią.
    To kłamstwo jest nieznormalizowane.
    Może być, że w jednym samochodzie każde lusterko ma inny stopień zmniejszania=kłamania.
    Trzeba to ocenić, porównać i zapamiętać przy stojącym pojeździe obserwując pojazd z tyłu np. w odległości 20 m.

Dawno temu pisałem na ten temat:
    O lustrach, lusterkach

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka