co grozi za jazdę po spożyciu alkoholu Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Co grozi za jazdę po spozyciu niecałych dwóch piw. Wg odczytu z "elekronicznego balonika" wyszło mi 0,55 promila, czyli popełniłem przestępstwo. Przejechałem samochodem zaledwie 4 km, a zostałem "złapany" jak juz stałem pod swoim blokiem przez pieszy patrol. Mam wezwanie na 28.12 na komendę. Jaka może być kara za takie przewinienie i jakie mam prawa?
  • Gość: ??? IP: *.czerniakowska / 212.160.106.* 24.12.05, 16:10
    :-) Dwa piwa, czy dwie skrzynki piwa ? :-)
  • Gość: Wiesiek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.12.05, 17:06
    A gdzie patrole piesze chodzą z alkomatem ( w moim mieście patrole piesze to
    rzadkie zjawisko)? Napisałeś " Wg odczytu z "elekronicznego balonika" wyszło
    mi 0,55 promila"" wynik z alkomatu mnoży się przez 2. Piłeś chyba dużo więcej
    niż 2 piwa. Ja kiedyś sprawdzałem orientacyjnie po ilu piwach moge jeździć
    wypiłem 2 i poszedłem się przebadać na komende. Po 2 czarnych specjalach
    alkomat wskazał 0,15 co daje 0,3 promila (badanie godzine po wypiciu). Wniosek
    mogę jeździć tylko po jednym. Grozi ci do grzywna ograniczenie wolności (prace
    społeczne) albo do 2 lat pozbawienia wolności art 178a kodeksu karnego i
    srodek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów według art 42 paragraf 2
    kodeksu karnego. Wszystko zależy od sędziego.
  • Gość: Wiesiek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.12.05, 17:20
    .
  • Gość: renegat IP: *.trustnet.pl 24.12.05, 17:41
    mnie złapali na rowerze byłem po 50wódki i piwie(pieszy patrol widzial jak pije
    to piwo oparty o rower i musial dac cynk do suki bo podjechali zaraz jak tylko
    ruszylem tym rowerem w droge)na komendzie dwa razy wykazalo 0,33 co po
    przemnozeniu daje o,66 promila czyli stan nietrzezwosci efekt-700pln grzywny i
    prawko do depozytu na rok frajerstwo z mej strony na maxa ale cóż człowiek uczy
    sie całe życie myśle że z prawkiem pożegnasz sie na pewno a i grzywna bedzie
    dość duża ok.1000pln do pierdla raczej nie pójdziesz(bez przesady) gdyby
    przesadzili z wyrokiem bierz adwokata i zglaszaj sprzeciw mnie adwokat
    powiedzial że bierze 800pln od takiej sprawy no ale ja mam tylko rok i nie bede
    musial zdawac ponownie egzaminu dlatego nie kombinowalem ze sprzeciwem tylko
    poslusznie poddalem sie karze pozdro
  • przyznaj sie i idz na ugode z prokuratorem:)
    --
    spieprzaj dziadu
  • Piszecie o podwójnym mnożeniu odczytu z alkomatu. W moim przypadku odczyt był prawidłowy i wynosił 0,55 promila (na tyle mam wycinek potwierdzajacy). Moje pytanie: W myśl art.147a kiedy zabierają prawko dozywotnio, a kiedy wstrzymują na 1 rok czy 2? Co mi tak naprawdę grozi jeżeli miałem 0,55, nie spowodowałem wypadku, jechałem o 3 rano (nie było w ogóle ruchu), nie zostałem zatrzymany w ruchu tylko na postoju.
  • Gość: skov IP: 213.199.253.* 27.12.05, 10:50
    § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2
    § 2. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania inny pojazd niż określony w §1,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
    § 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec podanie wyroku do publicznej wiadomości. Należy tu przypomnieć co według prawa rozumie się pod pojęciem stan nietrzeźwości oraz stan po spożyciu alkoholu.

Stan nietrzeźwości zachodzi (zgodnie art. 115 §16 Kodeksu karnego oraz z art. 46 ust.3 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi) wtedy, gdy:

zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość
    lub zawartość alkoholu w l dm 3 wydychanego powietrza przekracza 0,25 mg albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość. Stan po użyciu alkoholu (zgodnie z art. 46 ust. 2 ww. Ustawy) zachodzi wtedy,
    zawartość alkoholu we krwi zawiera się w przedziale od 0,2 do 0,5 promila lub zawartość alkoholu w l dm3 wydychanego powietrza zawiera się w przedziale od 0,1mg do 0,25 mg.

pozdrawiam
  • Gość portalu: skov napisał(a):
    ........ Stan po użyciu alkoholu (zgodn
    > ie z art. 46 ust. 2 ww. Ustawy) zachodzi wtedy,
    > zawartość alkoholu we krwi zawiera się w przedziale od 0,2 do 0,5 promila lub
    z
    > awartość alkoholu w l dm3 wydychanego powietrza zawiera się w przedziale od
    0,1
    > mg do 0,25 mg.
    >
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    No to powyżej 0.5 mamy już rozpracowane :-)

Czy możesz przytoczyć "reguły gry" dotyczące kierowcy w przedziale 0.2-0.5
    (pomijajac przewóz osób)???

Co z takim kierowcą ? Moze jechać dalej ?
    Musi się z kimś zamienić (za kierownicą) ?
    Czy jak .....?

Wiele osób interpretuje "to" w różny sposób !!!!!!!!!
  • witam

nie usprawiedliwia cię pozr jazdy, to, że sei nikomu nic nie stało...nic...
    polecam adwokata zabrać ze sobą na komendę, coby najlepeij pomógł...

dziwię się, że wsiadasz za kólko po piciu czegokolwiek z %......czy masz tak
    słabą wole, że nie mozęsz sobie odmówic? Może lepiej, ze ci prawko zabiorą...
  • a co mam rozumieć poprzez ograniczenie wolności? Bo pozbawienie wolności to rozumiem.

• Gość: renegat IP: *.trustnet.pl 28.12.05, 14:34
    ludek nie panikuj zabiora ci prawko na dwa lata bo miales ponad promil jakbys
    mial ponizej promila to zabraliby ci na rok dostaniesz tez gdzies okolo 1000pln
    grzywny moze 1500 i to wszystko po miescie i tak mozesz jezdzic bez prawka chyba
    ze zrobisz dzwona albo ktos na tobie zrobi dzwona wtedy... lepiej nie mówic
  • Gość: kaśka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.12.05, 10:10
    Boże, chroń nas przed takimi ludźmi... obejrzyj sobie, człowieku, jakieś strony
    ze zdjęciami ludzi po wypadkach! a ty tu się tylko o własny tyłek martwisz!!!
  • Gość: mmmmmm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.12.05, 09:15
    Tragedia!!!! Dobrze Ci tak !!!!
  • Gość: student IP: *.man.olsztyn.pl 04.01.06, 11:13
  • Gość: WujeK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.01.06, 05:09
    Dziwne, teorytycznie możesz sobie nawet spać pijany we własnym aucie, ale
    musisz miec kluczyki wyjete ze stacyjki i spac chyba nie na miejscu kierowcy.
    Sam raz popiłem na imprezie, dopiero PO uświadomilem sobie, że autem
    przyjechalem, wiec kompletnie pijany poszedlem do autka, uwaliłem sie na fotelu
    pasazera i spałem :D Na dodatek Policja sie krecila czesto kolo tego miejsca i
    nie zareagoali nawet , pewnie nie hcieli mnie budzić :P
    Wiec JEŚLI policjanci nie widzieli że auto było w ruchu i nie miało właczonego
    silnika to mogą Ci naskoczyć

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.