Dodaj do ulubionych

ile lat na prawo jazdy???

IP: 213.186.93.* 22.02.03, 12:54
mam prawie 17 lat w marcu skoncze 17 mam w zwiazku z tym pytanie ile
muszemiec lat aby moc zdawac prawo jazdy 17 czy18
prosze o odp !
Edytor zaawansowany
  • Gość: WWM IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 04.03.03, 01:13
    Pospiesz się! Niedlugo wprowadzają prawko od 21 lat. ;)
  • Gość: nordem IP: *.chello.pl 04.03.03, 10:44
    PRAWO JAZDY,OD UBIEGŁEGO ROKU MOŻNA UZYSKAĆ,CZYTAJ-PRZYSTĄPIĆ DO EGZAMINU-
    PO UKOŃCZENIU 18-GO ROKU ŻYCIA,KURS MOŻNA ROZPOCZĄĆ NA TRZY MIESIĄCE PRZED
    TĄ DATĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ile razy można powtarzać to samo,na tym forum również.
  • chaladia 04.03.03, 21:36
    A1 i B1 dwa lata wczesniej.
    Trzeba wcześniej wystarać się o odpowiedni pojazd. Fiat 500, Mikrus albo
    Ligier, zależnie od posiadanych zasobów finansowych i umiejętności naprawiania.
    Z motocyklem jest łatwiej - ograniczenie do 125 ccm i jakiejś-tam mocy. Yamaha
    robi choppera specjalnie pod limit tego prawa jazdy.

    --
    Salaamu Wa-alleikum

    Chaladia Bolandi
  • nelsonek 13.03.03, 12:26
    Art. 90.
    1. Prawo jazdy otrzymuje osoba, jeżeli:
    1) osiągnęła wymagany dla danej kategorii wiek,
    2) uzyskała orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do
    kierowania pojazdem i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań
    psychologicznych do kierowania pojazdem, o ile jest ono wymagane,
    3) odbyła wymagane dla danej kategorii szkolenie,
    4) zdała z wynikiem pozytywnym egzamin państwowy wymagany dla danej kategorii,

    2. Wymagany dla danej kategorii wiek wynosi:
    1) 16 lat - dla kategorii A1, B1 lub T,
    3) 18 lat - dla kategorii B+E, C, C+E, C1 lub C1+E, - traci moc z dniem
    01.06.2002
    3) 18 lat - dla kategorii A, B, B+E, C, C+E, C1 lub C1+E, - wchodzi w życie z
    dniem 01.06.2002
    4) 21 lat - dla kategorii D, D+E, D1 lub D1+E, z zastrzeżeniem ust. 4.

    3. Osoba, która nie ukończyła 18 lat, może uzyskać prawo jazdy kategorii A1, B1
    lub T za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów.

    pozdrawiam
    --
    Wszystko płynie jak powiedział Pan Tarej. :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka