Dodaj do ulubionych

Mam 18 lat i kat. C ale mam pytanie!

IP: *.adsl.inetia.pl 02.04.07, 10:41
wiec słyszałem cos ze jesli mam 18 lat i prawo jazdy kat.C to moge jezdzic
autem do 7,5ton do 21roku zycia ale czy to prawda? dzieki za info:)
Edytor zaawansowany
  • elia_kazan 02.04.07, 11:10
    tym możesz jeździć, na co zezwala Ci prawo jazdy. Jesli masz C1 to do 7,5 tony,
    jesli C to bez ograniczeń
  • Gość: ? IP: *.chello.pl 02.04.07, 11:13
    a jak zdałeś (się uczyłeś ) niewiedząc na jakie uprawnienia?
  • Gość: łukasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.04.07, 11:26
    Masz kat C, kurs kwalifikacji na przewoz zeczy i se smigasz bez ograniczenia KG !!!!
  • Gość: jo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.04.07, 18:32
    bzdury gadacie do 21 roku życia możesz jeździć tylko autami o masie do 7,5 tony a potem wszystkim
  • Gość: PRD IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.07, 20:28
    Jo - zamiast strzelać bez prochu wystarczy zajrzeć do PoRD.
    W art. 90 ust.2 pkt 3 napisano: wymagany dla danej kategorii wiek wynosi: 18
    lat - dla kategorii A, B, B+E, C, C+E, C1 lub C1+E.
    Wiek 21 lat wymagany jest TYLKO dla kat. D, D+E, D1 lub D1+E
    Prawo jazdy kat. C uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o dmc
    przekraczającej 3,5t, z wyjątkiem autobusu, a także ciągnikiem rolniczym lub
    pojazdem wolnobieżnym - art. 88 ust.2 pkt 5.
  • Gość: instruktor kat.C IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.04.07, 09:00
    ten wiek co tam kolega napisał to jets wymagany wiek aby zrobić prawo jazdy a przewozy przeczy pozrobieniu prawa jazdy to całkiem inna rzecz i to co tam kolego jo napisał o tym że do 21 lat można jeździć do 7,5 tony jest prawdą
  • Gość: Hmnielcio IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.07, 01:12
    hehehe koles niewiesz co gadasz !!! wryles sie na forum, zgrywasz cwaniaka i do
    tego nic niewiesz! Wprowadzasz ludzi w blad ! Jezdze od 18 roku zycia czyli juz
    12 lat, i niema zadnych ograniczen wiekowych posiadajac prawko kat C,C+E
  • Gość: instruktor kat.C IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.04.07, 08:57
    to sobie to poczytajcie dokładnej jak idziesz na kurs na przewóz rzeczy i dostajesz zaświadczenie o ukończeniu kursu to na dole pisze jak byk że do 21 roku życia możesz jeździć autami o dmc do 7,5tony nie wiem kto tu się urwał i kto kogo w błąd wprowaza a jak jeździsz od 12 lat to już masz napewno ponad 21 to cie to nie interesuje
  • Gość: zdziwiony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.07, 10:40
    W/g tego co czytam posiadanie prawa jazdy kat. C oznacza, że między 18 a 21
    rokiem życia wolno jeździć tylko pustym pojazdem powyżej 7,5t czyli to
    uprawnienie nie pozwala przewozić rzeczy?
    Czy ustawa w takim razie ma mniejszą rangę niż rozporządzenie? Może to temat
    dla trybunału konstytucyjnego? Pachnie mi to analogią do ostatniego
    rozstrzygnięcia w sprawie fotoradarów używanych przez straż miejską
  • Gość: Hmnielcio IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.04.07, 23:11
    Tak jezdze 12 lat !!! W wieku 19 lat robilem kurs na przewoz zeczy i nic takiego
    niebylo !!! druga sprawa to taka, ze kumpel ktory ma 20 lat wlasnie niedawno
    zrobil tez kurs i normalnie jejdzi w miedzynarodowce. Wiec niewiem skad masz
    takie inf :)
  • Gość: instruktor kat.C IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.04.07, 11:22
    to niech jeździ jakimś 10 tonowcem jak go złapie kontrola to bobaczymy kto miał racje
  • Gość: Hmnielcio IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.07, 00:19
    to niech jeździ jakimś 10 tonowcem jak go złapie kontrola to bobaczymy kto miał
    racje

    no wlasnie jejdzi 12 tonowka !!! Pare razy łapli go zieloni i niemial zadnych
    problemow. Cos ci sie chyba z kat D powalilo :) Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka