Dodaj do ulubionych

Pytanie o szkolenie dodatkowe.

22.12.07, 10:17
Czy ktoś orientuje się, jak zgodnie z przepisami powinno wyglądać
takie szkolenie dodatkowe po 3 uwalonym?
- czy ogranicza mnie jakoś liczba godzin, tak jak w szkoleniu
podstawowym (pierwsze 8h po 2h, potem po 3h dziennie), czy już mogę
normalnie jeździć po 3 dziennie, jeśli jestem, rzecz jasna po
szkoleniu podstawowym.
- I czy zgodnie z prawem muszę znowu zaliczać jazdy nocne i poza
obszarem tak, jak jest to napisane w tym trzecim załączniku?
Mam nadzieję, że nie, bo to 4 h w plecy;/.

Xadam, Ty powinieneś mieć DZU w małym palcu - jak to jest?
--
Więc myśląc o instruktrze wyłącz część "miły" i potem oceniaj.
teledyski.onet.pl/10174,1001216,teledyski.html
Edytor zaawansowany
  • sowaa5 27.12.07, 13:15
    up... chociaz mam nadzieje ze mi sie jednak nie przyda:/
    --
    //...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...//
  • linia.frontu 27.12.07, 21:33
    sowaa5 napisała:

    > up... chociaz mam nadzieje ze mi sie jednak nie przyda:/

    Ja również mam nadzieję, że Ci się nie przyda - zmuszona będę
    wówczas sama odpowiadać sobie na własne pytanie, ślęcząc w dzienniku
    ustaw:)

    Rozumiem, że § 12 tyczy się szkolenia podstawowego, a tylko § 4
    dodatkowego? I dalej - że pkt. 4 traktuje o szkoleniu podstawowym, a
    dopiero pkt. 5 o dodatkowym?

    Godziny:

    § 12. 1. Zajęcia praktyczne nie mogą być dłuższe niż:
    1) 2 godziny dziennie w okresie pierwszych:
    a) 4 godzin szkolenia - w zakresie prawa jazdy kategorii A1 lub A,
    b) 8 godzin szkolenia - w zakresie innych niż określone w lit. a
    kategorii prawa jazdy oraz pozwolenia;
    2) 3 godziny dziennie - po określonych w pkt 1 godzinach nauki
    dla prawa jazdy poszczególnych kategorii oraz pozwolenia.

    § 4. Liczbę godzin zajęć dla każdej osoby podlegającej szkoleniu
    dodatkowemu ustala indywidualnie instruktor, przy czym nie może być
    na mniejsza niż:
    1) 10 godzin szkolenia teoretycznego, jeżeli osoba podlegająca
    szkoleniu dodatkowemu trzykrotnie uzyskała negatywny wynik z części
    teoretycznej egzaminu państwowego;
    2) 5 godzin szkolenia praktycznego, jeżeli trzykrotnie uzyskała
    negatywny wynik z części praktycznej egzaminu państwowego.

    Wymogi dot jazd;

    4. Zajęcia praktyczne obejmują zajęcia prowadzone na placu
    manewrowym i w ruchu drogowym, przy czym:
    1) mogą być rozpoczęte po przeprowadzeniu zajęć teoretycznych;
    2) muszą uwzględniać jazdę poza obszarem zabudowanym lub na
    drogach o dopuszczalnej prędkości poruszania się powyżej 70 km/h o
    łącznym czasie nie krótszym niż:
    a) 3 godziny, przy kategorii A1, A lub B1,
    b) 4 godziny, przy kategorii B, C1, C, T, B+E, C1+E lub D1+E,
    c) 10 godzin, przy kategorii D1, C+E oraz D+E,
    d) 20 godzin, przy kategorii D;
    3) powinny być prowadzone łącznie na odcinku nie mniejszym niż
    50 km (z wyjątkiem kategorii T) w czasie jednych zajęć, jeżeli
    dotyczą jazdy, o której mowa w pkt 2;
    4) powinny uwzględniać co najmniej 2 godziny jazdy w ruchu
    drogowym w okresie od zmierzchu do świtu dla wszystkich kategorii
    prawa jazdy - nie dotyczy osób w stosunku do których lekarz
    wprowadził ograniczenie możliwości prowadzenia pojazdu w okresie od
    zmierzchu do świtu.
    5. Po zakończonym szkoleniu podstawowym lub dodatkowym,
    przeprowadzany jest egzamin wewnętrzny zgodnie z zasadami
    przeprowadzania egzaminu wewnętrznego na kursie dla kandydatów na
    kierowców.



    --
    Więc myśląc o instruktrze wyłącz część "miły" i potem oceniaj.
    teledyski.onet.pl/10174,1001216,teledyski.html
  • sowaa5 28.12.07, 16:30
    5 luty i mam nadzieje ze to wreszcie ostatnie podejscie:) juz bym sobie
    pojezdzila autkiem:) a ty Linia ile razy juz zdawalas:) ??? zapisalas sie na
    kolejny? jezdzisz L czy sobie zrobilas dluzsza przerwe?
    --
    //...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...//
  • linia.frontu 28.12.07, 17:26
    sowaa5 napisała:

    > 5 luty i mam nadzieje ze to wreszcie ostatnie podejscie:) juz bym
    sobie pojezdzila autkiem:)

    No to będę trzymać kciuki!!!

    a ty Linia ile razy juz zdawalas:) ???

    3: łuk, sygnalizacja na rondzie, łuk.

    > zapisalas sie na kolejny?

    Nie:). Czeka mnie jeszcze teoria.

    jezdzisz L czy sobie zrobilas dluzsza przerwe?

    Coś około 11.07.2007 była moja ostatnia jazda eLką trwająca całą
    godzinę, potem mykałam około 20 minut z Innym Instruktorem: 27.09.07
    po 19:00, ale to tak... pozakursowo:)


    --
    Więc myśląc o instruktrze wyłącz część "miły" i potem oceniaj.
    teledyski.onet.pl/10174,1001216,teledyski.html
  • Gość: Bartek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.07, 21:29
    Wszystko w rękach instruktora.
    A w normalym kraju przy takiej ilkości wypadków jak u nas byłaby
    współpraca WORD-OSK, egzaminator-instruktor.
    Na kurs dodatkowy kursant przyniósłby wszystkie trzy zaświadczenia
    negatywne, na podstawie których instruktor określiłby braki
    faktyczne a nie musiałby słuchać wymyślanych historyjek.
    Oczywiście nie jest to zasadnicza sprawa, bo po 10 minutach można
    człowieka ocenić i program dopasować.

    A mogą być poważniejsze sprawy...
  • linia.frontu 27.12.07, 21:41
    Gość portalu: Bartek napisał(a):

    > Wszystko w rękach instruktora

    To co, to znaczy, że zgodnie z prawem mogę wyjeździć te pięć godzin
    jednego dnia, tuż przed egzaminem???

    --
    Więc myśląc o instruktrze wyłącz część "miły" i potem oceniaj.
    teledyski.onet.pl/10174,1001216,teledyski.html
  • Gość: Bartek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.07, 23:14
    Wiesz, że zgodnie z przepisem wyżej cytowanym nie możesz.
    Aby uzyskać zaświadczenie o tych minimalnych pieciu godzinach trzeba
    je przejechać wczesniej, zdać egzamin wewnętrzny i dopiero ustalać
    następny egzamin za ok dwa miesiace.
  • linia.frontu 28.12.07, 16:29
    Gość portalu: Bartek napisał(a):

    > Wiesz, że zgodnie z przepisem wyżej cytowanym nie możesz.
    > Aby uzyskać zaświadczenie o tych minimalnych pieciu godzinach
    > trzeba je przejechać wczesniej, zdać egzamin wewnętrzny i dopiero
    > ustalać następny egzamin za ok dwa miesiace.

    No dobra, musiałabym być idiotą, żeby myśleć, że dokumenty, które są
    wystawiane na podstawie przeprowadzonego szkolenia, można wystawić
    przed jego zakończeniem, a nawet rozpoczęciem:D


    --
    Więc myśląc o instruktrze wyłącz część "miły" i potem oceniaj.
    teledyski.onet.pl/10174,1001216,teledyski.html
  • sowaa5 28.12.07, 16:34
    linia.frontu napisała:


    > No dobra, musiałabym być idiotą, żeby myśleć, że dokumenty, które są
    > wystawiane na podstawie przeprowadzonego szkolenia, można wystawić
    > przed jego zakończeniem, a nawet rozpoczęciem:D


    to jest mozliwe i samam tego doswiadczylam ale nie bede sie rozpisywac bo to
    troche ponad prawem:P i wcale nie trzeba byc idiota:P....zalezy od
    instruktora,czasami jesli wie co potrafisz to wystawi ci takie zaswiadczenie a
    wykupione godziny wyjezdzisz bezposrednio przed egzaminem...
    >
    >


    --
    //...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...//
  • linia.frontu 28.12.07, 16:59
    sowaa5 napisała:

    > to jest mozliwe i samam tego doswiadczylam ale nie bede sie
    rozpisywac bo to troche ponad prawem:P

    No więc właśnie - a to wątek o tym, co można, a czego nie można
    według litery prawa. Zaświadczenie o odbyciu szkolenia dodatkowego
    zgodnie z prawem można uzyskać tylko po odbyciu szkolenia.
    A rzeczywistość... rzeczywistością :D
    --
    Więc myśląc o instruktrze wyłącz część "miły" i potem oceniaj.
    teledyski.onet.pl/10174,1001216,teledyski.html
  • sowaa5 28.12.07, 17:14
    "A rzeczywistość... rzeczywistością :D
    -- to prawda:D
    ale nie odpowiedzialas na moje wczesniejsze pytanie?:P
    --
    //...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...//
  • linia.frontu 28.12.07, 17:29
    sowaa5 napisała:

    Nie, chyba już na wszystko odpowiedziałam?



    --
    Więc myśląc o instruktrze wyłącz część "miły" i potem oceniaj.
    teledyski.onet.pl/10174,1001216,teledyski.html
  • linia.frontu 28.12.07, 16:39

    > czy już mogę normalnie jeździć po 3 dziennie, jeśli jestem, rzecz
    jasna po szkoleniu podstawowym.

    Na kat. B przez pierwsze 8 godzin (szkolenia podstawowego) mogę
    mykać tylko 2 dziennie i tylko te pierwsze 8 godzin jest obłożone
    ograniczeniem - a przez pozostałe godziny (również godziny szkolenia
    dodatkowego) mogę jeździć maksymalnie do 3 w ciągu dnia.

    > znowu zaliczać jazdy nocne i poza obszarem

    Co za idiotyczne pytanie. Jazdy poza obszarem i w nocy dotyczą
    szkolenia podstawowego, nie dodatkowego. Tematykę szkolenia
    dodatkowego ustala indywidualnie instruktor, tak więc mogę to
    zaliczać, ale nie mam obowiązku.
    Jedyną rzeczą, którą muszę bezwzględnie zaliczyć jest egzamin
    wewnętrzny praktyczny, na przeprowadzany na ostatniej godzinie
    szkolenia.

    Miałam nadzieję, że chociaż raz to ja założę wątek i chociaż raz to
    ja nie będę musiała grzebać się w rozporządzeniu:.(.
    --
    Więc myśląc o instruktrze wyłącz część "miły" i potem oceniaj.
    teledyski.onet.pl/10174,1001216,teledyski.html
  • sowaa5 28.12.07, 17:12
    wiec znalazlas sobie odpowiedz na swoje pytanie:)) a i zapomnialam dodac
    przedtem ze podziwiam za cierpliowsc w czytaniu tych rozporzadzen:)
    --
    //...Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...//
  • linia.frontu 28.12.07, 21:58
    sowaa5 napisała:

    > wiec znalazlas sobie odpowiedz na swoje pytanie:)) a i zapomnialam
    dodac przedtem ze podziwiam za cierpliowsc w czytaniu tych
    rozporzadzen:)

    Wiesz co, to tak, jak z meczem: nie możesz się zabrać za oglądanie,
    ale jak już zaczniesz, to wkręca:)


    --
    Więc myśląc o instruktrze wyłącz część "miły" i potem oceniaj.
    teledyski.onet.pl/10174,1001216,teledyski.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka