Dodaj do ulubionych

jazda z przyczepką

IP: *.belchatow.msk.pl 12.06.08, 12:41
Mam pytanie,które brzmi następująco: Czy mając prawo jazdy kategorii
B jest się uprawnionym do jazdy z przyczepką? Na prawku jest co
prawda oddzielna kategoria BE, ale wiem, że wiele osób mających
tylko B jeździ z przyczepkami.Poza tym jak miałby wyglądac egzamin
na kategorię BE (L-ka z przyczepką?) :). Więc jak to jest? Sama
prawa jazdy jeszcze nie mam, ale planuję zrobić. dzięki za odp.
Edytor zaawansowany
  • w357 12.06.08, 12:53
    Gość portalu: grahamka napisał(a):

    Sama
    > prawa jazdy jeszcze nie mam.....

    ---------------------------------------------

    :-)

    I dlatego to pytanie :-)

    Kategoria B zezwala na prowadzenie:
    - pojazdu do 3,5 tony lub zespołu pojazdów (samochód + przyczepa) do
    3,5 tony (łącznie).
    - traktora .
  • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.08, 10:51
    Z kategorią B może mieć przyczepke jednoosiową na dwu musisz mieć już inną
    kategorie prawka.
  • Gość: df IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.08, 11:21
    Akurat liczba osi nie ma tutaj żadnego znaczenia. Istotna jest tylko masa
    całkowita przyczepy oraz zespołu pojazdów (samochód + przyczepa).
  • Gość: ooo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.08, 11:27
    dokładnie tak jest jak pisze df.
  • Gość: Staś IP: *.idc.net.pl 30.09.08, 21:41
    A naprawdę dokładnie przeczytamy w Prawie o ruchu drogowym (art.88).
    Czyli mając prawo jazdy kategorii B możemy jeździć:
    a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5
    t z wyjątkiem autobusu lub motocykla (co nas tutaj nie interesuje),
    b) pojazdem wyżej wymienionym z przyczepą o d.m.c. nieprzekraczającej masy
    własnej pojazdu ciągnącego, pod warunkiem, że łączna d.m.c. zespołu tych
    pojazdów nie przekracza 3,5 t,
    c) ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym,
    d) i w art.88.3.3) - pojazdem wymienionym wyżej z przyczepą lekką.

    A kategoria B+E jest potrzebna wtedy, gdy w/w warunki nie są spełnione, czyli:
    1. d.m.c przyczepy przekracza 750 kg (przyczepa nie jest lekka) i d.m.c
    przyczepy przekracza masę własną pojazdu ciągnącego,
    2. d.m.c przyczepy przekracza 750 kg (przyczepa nie jest lekka) i d.m.c. zespołu
    przekracza 3,5 t,
    3. nie mamy kategorii T, a chcemy jeździć ciągnikiem rolniczym, z przyczepą
    (przyczepami).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka