Choroba skóry u kota - poradźcie! Dodaj do ulubionych

Witajcie!
Mam problem z moim kotem i to tej pory nie udało mi się go rozwiązać, pomyślałam że napiszę na forum, może ktoś z Was miał podobne doświadczenia. Żaden weterynarz nie umiał mi pomóc:(
Mój kot zawsze miał dosyć cienką sierść, taki widocznie ma "gatunek" sierści. Jest przy tym podatny na choroby skóry. Od dłuższego czasu się drapie, mimo iż regularnie jest odpchlany. Na grzebiecie zrobiły mu się od tego strupy. Weterynarz sugerował że to jakaś alergia (być może pokarmowa) i podawał kotu zastrzyk odczulający, ale to przynosiło poprawę tylko na 1-2 miesiące. Zmieniłam też kotu karmę na lepszą, często podaję mu świeże mięso zamiast gotowej karmy.
Inny weterynarz podejrzewał że to świerzb i dał mojemu kotu serię odpowiednich zastrzyków, sierść się nieco poprawiła, ale kot nadal się drapie:( Doszło do tego, że wydrapał sobie rany, które krwawią. Przycinam mu pazurki,żeby nie robił sobie krzywdy, smaruję rany antybiotykiem ale niestety nie widać efektu.

Czy ktoś z Was może miał taki problem z kotem? Nie wiem już co robić. Najrozsądniej byłoby chyba zrobić posiew, ale każdy weterynarz mnie od tego odwodzi, mówiąc że to dużo roboty, trzeba próbki zawieźć do większego miasta oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów, można najpierw wypróbować taką a taką serię zastrzyków... I tak już od dłuższego czasu nie mogę się doprosić o to badanie. Szkoda mi mojego kota, że tak się męczy. Większość czasu siedzi na kaloryferze, najwyraźniej takie wygrzewanie przynosi mu ulgę. Przez to swędzenie jest też bardzo nerwowy. Dodam jeszcze, że jest to kotka i była wysterylizowana ok.3 lata temu.
Pomóżcie!

Pozdrawiam serdecznie
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.