Dodaj do ulubionych

Który linux?

17.08.11, 09:11
A Wy którego linuxa używacie?
Ja osobiście Minta (Mint 11) i Debiana. Windowsa mam pudełkowego i otwieram go pod VirtualBoxem do zadań specjalnych gdy muszę coś zrobić na Windowsie...

--
Tworzymy aplikacje internetowe, prowadzimy kampanie social media
Edytor zaawansowany
  • 03.01.12, 14:13
    Ja korzystałem z CentOS'a (taki darmowy Red Hat).
    --
    Do salonów kosmetycznych: sklep z urządzeniami kosmetycznymi, Makijaż permanentny.
  • 03.01.12, 15:46
    Ja używam Ubuntu 10.11
    --
    Porady prawne
  • 07.01.12, 15:32
    Debian na serwerze Ubuntu jako stacja robocza. poza tym bootowalne cd'ki..
    --
    chcesz by politycy wzięli się w końcu do roboty?
    to ich nie wybieraj!
  • 08.01.12, 11:42
    Do niedawna jeszcze używałem Debiana (wersja testing) jako drugi system operacyjny, obok Windowsa. Ale w końcu doszedłem do wniosku, że 2 systemy na desktop to trochę za dużo zabawy, więc zostałem przy XP-ku.

Zaczynałem od Mandrake, potem Mandriva, OpenSuse, Slackware - aż w końcu trafiłem na Debiana. Spodobał mi się sposób instalacji nowych pakietów. Próbowałem potem innych dystrybucji opartych na Debianie, m.in. Minta i ubuntopodobnych, ale zawsze coś mi w nich nie odpowiadało. Więc jeśli miałbym coś polecić nawet początkującemu to właśnie Debiana.
  • 12.01.12, 18:24
    Ubuntu 11.10 na GNOMIE.
  • 23.10.12, 14:57
    Polecam OpenSUSE, profesjonalnie przygotowana dystrybucja, zawiera wszystkie nie zbędę aplikacje, przyjazny interfejs użytkownika.

• 25.10.12, 12:24
    Mint albo Ubuntu. Teraz na lapciaku mam Ubuntu z Cinnamonem i nie narzekam. Do Unity nigdy się nie przekonam.
  • 29.10.12, 07:52
    Ten: solusos.com/

Jest to bardzo ładnie podrasowany Debian.
    Wszystko jest i działa "prosto z pudełka" = od razu. Jest zbliżony funkcjonalnością do Win XP.
    Jest na prawdę solidnie zrobiony.
    Instalacja jest ładna i banalnie łatwa. Prościzna. Każdy da radę.

Serdecznie polecam.
  • 16.08.13, 12:34
    Właśnie, zbliżony do XP, czyli osoba, która używała do tej pory XP poradzi sobie bez problemu?? Czy jest polska wersja językowa? Jakieś uwagi co do instalacji. Używałem ostatnio eubuntu, trochę się zestarzał!
    --
    Wchodzi informatyk do drogerii i mówi: -środki do czyszczenia portu wejścia i wyjścia prosze! O sorry, paste do zębów i papier toaletowy proszę!
    graj-z-nami
  • 19.11.12, 16:10
    Witam zapraszam do mnie po linuxa nam prawie wszystkie do wyboru oczywiście systemy są darmowe glu ja polecam battracka chomikuj.pl/MR-Tomasz
  • 20.06.13, 20:52
    Bierz ubuntu 13.04 to najlepszy obecnie system linuxowy, a dodatkowo posiada do wszystkiego sterowniki
    --
    Recenzje i rankingi notebooków na: notebookranking.pl
  • 29.08.13, 21:02
    Używam Marathon Rosa - Jestem z niego bardzo zadowolony. Kiedyś używałem Mandriva ale się jakoś tak sypał. :) Pozdrawiam
  • 10.09.13, 08:13
    Ja swego czasu długo siedziałem na Slackware. W między czasie RedHat i kilka innych..
    --
    Strony internetowe Wrocław
  • 14.04.14, 14:23
    Ja osobiście używam OpenSuse i na razie nie mam na co narzekać. Nadaje się nawet dla niezaawansowanych użytkowników- bardzo szybko i bezproblemowo można się na niego przesiąść z Windowsa.
  • 15.04.14, 20:38
    elementaryOS Luna. Lekki i szybki nawet na słabym sprzęcie (netbook z Atomem N570 i 1GB RAM) i - jak na linuksa - rewelacyjnie spójny. Natywne aplikacje po prostu działajątak, jak mają działać i nic nie trzeba zmieniać.
  • 22.04.14, 18:25
    Teraz używam Petry = mint16......
    Zacząłem od RedHata 5.1 Hurricane, potem była przerwa 4 lata......
    Mandrake 8.0 potem wyższe z KDE
    wreszcie Fedory od 1 do nie pamiętam.....
    Teraz LinuxMint od 8 do 16 i jest OK
    --
    =================================
    In Googlis non est, ergo non est.
  • 21.02.15, 16:55
    Nigdy więcej żadnego linuksa. Do linuksa to trzeba skończyć przynajmniej studia informatyczne
  • 02.03.15, 21:47
    pierdu pierdu
  • 20.07.16, 15:15
    Podobnie jak autor, tyle, że bez Ubuntu. Zdążyłem dość mocno przejechać się na tym systemie i zdecydowanie nie chcę do niego wracać.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.