• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

instalacja 2 linuxów

• 30.11.15, 19:37
    cześć
    widzę że to forum ledwie dyszy ale przecież wystarczy jeden kumaty człowiek żeby mi odpowiedzieć :)
    mam tu konto, to na razie nie będę się rejestrować na innych forach

ad rem - mam acer aspire one D257 i chcialbym mieć tam dwa linuxy
    - coś w rodzaju openSUSE na LXDE
    - android x86
    przy czym z dysku 240 GB dałbym na androida powiedzmy 64GB a reszta dla głównego distro

no i pojawiają się pytania
    - jak podzielić dysk żeby było optymalnie (swap, boot, home itp...)
    - jak zrobić żeby się dobrze bootowały (GRUB2 żeby pokazywał oba systemy, bo na razie to jeden nadpisuje poprzedni i nie da się wybrać z menu)

dzięki za porady, albo dajcie chociaż znać gdzie jest jakieś żywe forum gdzie mnie poprowadzą przez ten proces :)
    Edytor zaawansowany
    • 23.02.16, 16:29
      Będziesz musiał założyć partycje na każde distro możesz sformatować system plików na stosowany w linuxie , oraz partycję swap, każda z dystrybucji powinna ja zobaczyć.
      Sorki dawno tego nie robiłem i nie jestem na bieżąco. To tylko ogólne wymagania. Linuxy z mojego doświadczenia potrafią używać partycji rozszerzonej, windows musi być na primary. Zatem początek dysku na primary, ew sprytnie nie kasując partycji odzyskiwania systemu (może się przydać oraz zwykle tam masz instalkę ststemu bez konieczności płacenia za nią lub kombinowania)
      • 23.02.16, 20:08
        jeszcze nie rozwiązałem mojego głównego problemu, ale w sumie mam tyle laptopów i tabletów że to nie problem :)
        to forum chyba nie działa, 1 wpis/ miesiąc
        dobrze że dostałem powiadomienie bo w ogóle zapomniałem że tu napisałem
        pytanie z innej beczki czy ktoś widział w sklepie w PL uchwyt na tablet który można przyczepić jakoś do łóżka, zaczepić nad głową i oglądać filmy?
    • 29.02.16, 15:28
      Z tego co pamiętam to kiedyś używało się swapa odpowiadającego ilości ram w komputerze, konfigurację gruba można edytować i dodać w niej drugi system ;)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.