Dodaj do ulubionych

Rosja - przejęła kłamliwą historię po ZSRR

29.12.11, 17:37
dlaczego nie odbrązowili historii

np. II wojny światowej

paktu HItler-Stalin

agresji na Polskę

- nie potrafią pogodzić się z własną historia ,

jako Państwo

to nadal jest wschodnia satrapia z kultem Wodza
Edytor zaawansowany
 • igor_uk 29.12.11, 18:25
  Bardzo sie ciesze,ze jestes tutaj.Jak by tam nie bylo,ale ta czesc zaproszenia: ",jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek" dotyczy ciebie bezposrednio.Tak co witam ciebie,jak drogiego i oczekiwanego goscia
  http://www.gastronom.ru/site_images/00000011/00025242.jpg

  Oczekuje na to,ze wniesiesz sporo ciekawych tematow do dyskusji.  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • mongolszuudan 29.12.11, 20:07
  Naprawde jestes takim tepym oluchem ze uwazasz siebie w prawie radzic innym narodom jaka historie oni musza miec? Nie pamietam kto tak powiedzial, lecz to jest prawdziwiejsza prawda: narod ktory akceptuje obca wersja historii jest skazany na zaglade. Nie doczekasz sie, swolocz.
 • niegracz 29.12.11, 21:38
  mongolszuudan napisał:

  > Naprawde ... uwazasz siebie w prawie radzic innym nar
  > odom jaka historie oni musza miec? Nie pamietam kto tak powiedzial, lecz to jes
  > t prawdziwiejsza prawda: narod ktory akceptuje obca wersja historii jest ska
  > zany na zaglade.

  .
  dlatego polecam studiowanie historii ZSRR na podstawie dokumentów i oryginalnych wydawnictw z czasów ZSRR

  Stalin o tym że to Anglia i Francja zaczęły II wojnę św. Niemcy i ZSRR chcą ja jak najszybciej zakończyc Gazeta Prawda, z XII 1939
  oldgazette.ru/siskusstvo/01121939/01121939-2.djvu
  ( stare gazety radzieckie dostepne w sieci - tu trzeba uzyć do odczytania programiku free- djvu

  Sovietskoje isskustvo 1 Diekabria 1939 r.
  Tow. Stalin komentuje artykuł agencji HAVAS na temat wystapienia Stalina na Politbiuro 19 sierpnia 1939 roku
  Stalin
  a) To nie Niemcy napadły na Anglie i Francje
  ale Anglia i Francja napadły na Niemcy

  b) Po rozpoczęciu wojny Niemcy zwróciły się do Anglii i Francji z propozycja zawarcia pokoju, która to propozycja pokojowa została poparta przez Związek Radziecki, który uważa że szybkie zakończenie wojny poprawiło by istotnie sytuację wszystkich państw narodów

  nie uczyli tego w szkole
  a powinni
  sama Prawda
 • igor_uk 29.12.11, 21:49
  Co najsmieszniej,ze to co mowil Stalin,rzeczywiscie bylo prawda.Bo widzisz li,formalnie Anglia i Francja tak i zrobili,jak mowil Stalin,po tym,jak Hitler zaatakowal Polske,ale a nie Francje,a nie Anglie on nie atakowal na tam ten moment.
  Tak co formalnie Stalin mial racje,a ty,jak zwykle,nie wiesz o czym piszesz.
  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • niegracz 01.01.12, 13:18
  igor_uk napisał:

  > to co mowil Stalin,rzeczywiscie bylo prawda.Bo widzisz li,f
  > ormalnie Anglia i Francja tak i zrobili,jak mowil Stalin,po tym,jak Hitler zaat
  > akowal Polske,ale a nie Francje,a nie Anglie on nie atakowal na tam ten moment.
  > Tak co formalnie Stalin mial racje,

  .
  cyniczne kłamstwa Stalina przyjmujesz za prawde
  tak jak pisałem- do dziś kłamstwa stalinowskie funkcjonuja jako prawda w dużej cześci społeczeństwa Rosji

  - igor- czy ty rozumiesz co napisales ?\
  Otóż - przyjmujesz kłamliwa wersję Stalina jakoby Hitler i Stalin dązyli do pokoju w Europie w okresie wrzesień -grudzien 1939
  ta wypowiedź Stalina ma miejsce już po agresji ZSRR na Finlandię

  wizja pokojowej Europy Stalina wg jego cytowanej wypowiedzi nie obejmuje Polski\ zresztą w podręcznikach wydanych po wrzesniu 1939 w okresie wojny w stalinowskim ZSRR nie ma już na mapach Polski
 • igor_uk 01.01.12, 13:33
  niegracz,ja tylko napisalem to,co mialo miejsce w Historii.
  Bo po tym,jak Hitler napadl na Polske,to po dwoch dniach Anglia i Francja wypowiedzialy Niemcom wojne. Tylko o to mnie chodzilo,reszte ty dolozyles od siebie.

  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • niegracz 03.01.12, 17:23
  igor_uk napisał:

  > niegracz,ja tylko napisalem to,co mialo miejsce w Historii.
  > Bo po tym,jak Hitler napadl na Polske,to po dwoch dniach Anglia i Francja wypow
  > iedzialy Niemcom wojne. Tylko o to mnie chodzilo,reszte ty dolozyles od siebie.
  .
  niczego nie dołożyłem
  - Co sądzisz o poparciu przez ZSRR inicjatywy pokojowej Hitlera we wrześniu 1939 roku ?

  --
  Fizyka wg Naciskowców z forum katastrofa: Garnek aluminiowy można podpalic i spalic na powietrzu. Przy schodzeniu po schodach noga przenosi ciężar ok. 600kg(*9,81m/sek kw.)
 • mongolszuudan 29.12.11, 23:09
  WOJSKO POLSKIE
  NACZELNE DOWÓDZTWO
  Warszawa, dnia 1 stycznia 1946 r.
  ROZKAZ NR 1
  Żołnierze Wojska Polskiego w kraju i za granicą!
  Minął 1945 rok. — Rok największej chwały i zwycięstw oręża polskiego na całej przestrzeni naszych dziejów. Chociaż już nieraz Wojsko Polskie krwią swoją tworzyło wiekopomne pomniki chwały narodowej, rozsławiające imię nasze po całym świecie i czyniące je symbolem walki o wolność w Europie i za Oceanem, to jednak nigdy jeszcze nie odniosły Bojowe Białe Orły Polskie takiego olbrzymiego triumfu w odwiecznej walce z nawałą germańską, jak właśnie w 1945 roku...
  Dzięki czemu, żołnierze, takie olbrzymie epokowe zwycięstwo stało się możliwe? Czy może naszym przodkom brak było męstwa i woli, że dawniej nie mogliśmy odnieść takiego zwycięstwa? Cienie poległych wstaną z grobów, by zaświadczyć, że bohaterstwa Polakom nigdy nie brakowało... Dzieci Warszawy, które z butelkami benzyny zdobywały czołgi niemieckie, zaświadczą, że ręka i dusza germańska były silne tylko w Majdanku wobec bezbronnych ofiar. Czego więc brak było w Polsce, że przez tyle wieków prusactwo trzymało nas w pognębieniu?
  Rok 1945 dał na to ostateczną odpowiedź. Brak było rządów sprawiedliwych i rzetelnie polskich w Polsce. Z pokolenia w pokolenie, jak folwark dziedziczny, brali władzę ludzie, którym Niemiec był potrzebny jako sojusznik przeciwko ludowi polskiemu. Nie przypadkiem całe dynastie niemiecko-saskie królowały w Polsce przed rozbiorami. Nie przypadkiem Goring ściskał się serdecznie z Rydzem przed napaścią na Polskę...
  Dopiero wówczas, gdy bohaterstwo polskiego żołnierza znalazło swe kierownictwo w rządzie ludowym, wyłonionym przez powstałą dwa lata temu w noc sylwestrową, w podziemiach walki, Krajową Radę Narodową — Sejm Wyzwolenia Narodowego — uwieńczyć się mogło triumfem zwycięstwa na gruzach Berlina. Tylko prawdziwie polski rząd mógł wygrać wojnę i pokonać na zawsze bestię krzyżacką, dać chłopu ziemię, unarodowić przemysł i pozyskać Polsce wiernych i silnych sojuszników.
  Wygraliśmy wojnę największą w dziejach narodu i świata dzięki sojuszowi z robotnikiem i chłopem radzieckim. Zjednoczyła nas wspólna niedola, wspólna krew przelana na froncie, wspólne bratnie mogiły — największe pomniki naszej nowej, ale wieczystej przyjaźni.
  I jest to waszym dziełem, żołnierze. To wyście zwyciężyli wroga na Zachodzie i pozyskali przyjaciela na Wschodzie. To wyście zbudowali dla Polski ze swych piersi nową, niezniszczalną granicę na Zachodzie, a z serc swych, płonących wdzięcznością i bratnim uczuciem, przyjacielską granicę na Wschodzie. Nie chcemy bowiem, by nas ktokolwiek uciskał i dlatego nie chcemy nikogo ze swej strony uciskać... Takiej Polski jest nasze demokratyczne wojsko wierną strażą i oporą, gdyż tylko w jedności z narodem i w służbie dla niego widzimy spełnienie swej misji. Pogrzebaliśmy raz na zawsze wojskową politykę sanacyjną rozkazywania narodowi z szablą w ręku. Tworzymy nowy korpus oficerski i nową generalicję z najbardziej zasłużonych żołnierzy, z prawdziwych synów ludu właśnie w tym celu, by szabla polska już nigdy więcej nie zwróciła się jak w roku 1926 przeciwko narodowi polskiemu i godnie strzegła granic i praw naszych w świecie. Obok najwartościowszych starych oficerów stają na stanowiska dowódców zasłużeni żołnierze. Nie herby i majątki, lecz zasługi i praca awansują i będą awansować żołnierzy na oficerów, a oficerów na generałów.
  Żołnierze!
  Z uczuciem dumy i dobrze spełnionego obowiązku patrzeć możecie na wielki przełomowy rok 1945. Usprawiedliwiliście pokładane w Was przez naród nadzieje. Jesteście największą dumą narodową Polski. Obecnie znaczna część spośród Was demobilizuje się i przechodzi w szeregi budowniczych nowego wspaniałego gmachu Rzeczypospolitej. Na tym nowym froncie pokażcie, iż jesteście godni swych poległych braci, a Rząd i Naród otacza najtkliwszą opieką inwalidów wojennych, weteranów bojowych, osadników i repatriantów wojskowych.
  Żołnierze polscy na obczyźnie!
  Wrócili do nas Wasi bracia z Francji i częściowo z Włoch, serdecznie witani przez cały naród. Wiemy o Waszych cierpieniach, o prześladowaniach przez reakcyjne dowództwo. Polska jednak Was nigdy nie porzuci. Waszym dowództwem nie są generałowie sanacyjni, lecz władze wojskowe w kraju, uznane przez cały świat. Tylko te rozkazy legalnej władzy polskiej są dla Was obowiązujące.
  Żołnierze!
  W uroczysty dzień Nowego Roku, składając Wam wraz z całym Narodem serdeczne noworoczne życzenia, wyrażam głębokie przekonanie, że w nowym 1946 roku jeszcze bardziej wzmocnicie Wasze szeregi i dyscyplinę, podniesiecie poziom wyszkolenia wojskowego i uświadomienia obywatelskiego, staniecie na wysokości tych ogromnie odpowiedzialnych zadań, jakie historia w Nowym Roku stawia przed nami, by Polskę z ubogiej i zrujnowanej uczynić bogatą i rozbudowaną, by dać ludziom pracy nie tylko wolność, ale i pod dostatkiem chleba oraz wszystkiego, co potrzebne jest, by z wolności w pełni można było korzystać.
  Niech żyje Krajowa Rada Narodowa i Rząd Jedności Narodowej!
  Niech żyje Niepodległa Demokratyczna Polska Ludowa!
  Naczelny Dowódca WP
  (—wink Michał Żymierski
  Marszałek Polski
  Zastępca Naczelnego Dowódcy WP
  do spraw pol.-wych.
  (—wink Marian Spychalski
  generał dywizji
 • mongolszuudan 29.12.11, 23:12
  Premier do Biura Spraw Zagranicznych

  7 stycznia 1944 roku

  1. Nie sądzę, że trzeba zapraszać Polaków, ale powiadomię was o tym w ciągu najbliższych 48 godzin.

  2. Głęboko zastanowiłbym się zanim zdecydowałbym się zawiadamiać świat o tym, że ogłaszamy wojnę za Polskę i że polski naród godzien jest mieć lepsze terytorium, tym bardziej, że nigdy nie braliśmy na siebie zobowiązań, że będziemy bronić istniejące polskie granice, a 20-30 milionów radzieckich ofiar daje prawo do gwarantowanej bezpiecznej zachodniej granicy z Polską.

  3. Ponadto, bez radzieckich wojsk Polska byłaby unicestwiona lub zdegradowana do stanu niewolniczego, a sam polski naród starty z powierzchni ziemi. Ale bohaterskie radzieckie wojska wyzwalają Polskę i żadne inne siły w świecie nie dokonałyby tego. Teraz Polsce wyznacza się położenie wielkiego niepodległego narodu w sercu Europy, z przepięknym nadmorskim wybrzeżem o lepszym terytorium niż to, które miała przedtem. A jeśli ona nie przyjmie tego, Brytania zdejmie z siebie wszystkie swoje zobowiązania i niech Polacy sami dogadują się z Sowietami.

  4. Nie sądzę, że możemy dawać chociażby jakiekolwiek nadzieje na dalszą pomoc lub uznanie tak długo, póki oni nie wyrażą swojego szczerego poparcia dla decyzji, do której doszliśmy razem z naszym radzieckim sojusznikiem. Oni muszą być bardzo głupi, uważając, że zamierzamy zacząć nową wojnę z ZSRR o polskie wschodnie pogranicze. Narody, które nie są w stanie obronić się, powinny brać pod uwagę wskazania tych, co ich uratowali i otwierają przed nimi perspektywę prawdziwej wolności i niepodległości.

  Winston Churchill.

  Romuald Swiatek (Świątek-Horyń), The Katyn Forest. London. Panda Press, 1988. 106 pp. ISBN 1-870078-30-6
 • mongolszuudan 30.12.11, 00:13
  Pojecia nie masz co my uczylismy w szlole, a co nie. Nie rob z siebie guru z wyzsza transcedentalna wiedza, ze spuscil sie z nieba zeby wyksztalcac glupych tubylcow. Jestes smieszny. To co oficialno wydawalo sie w ZSRR nie bylo i nie moglo byc zadna tajemnica ani dla kogo i w czasy istnienia ZSRR i tym bardziej teraz. Jesli nie potrafisz zrozuzumiec ze jeden powszechnie wiadomy fakt moze miec absolutnie roznie znaczenie dla roznych narodow, szkoda mnie ciebie. Jestes tepy jak dab, do pasa drewniane poleno. Ciebie nie uczyc kogos trzeba, samemu isc z powrotem do przedszkoly. Tam takim same miejsce.
 • niegracz 29.12.11, 21:43
  Mołotow odpowiada Lidze narodów
  o przyjaznych stosunkach z Finlandią
  1 grudnia 1939 roku
  już po agresji ZSRR na Finlandię
  oldgazette.ru/siskusstvo/01121939/01121939-1.djvu
 • kamandir_vzvoda 29.12.11, 23:02
  no chyba nie Polacy skoro tak mal otma o polskim udziale w budowie i utrzymaniu obozów koncentracyjnych? o rzeziach dokonywanych przez Polactwo na terenach Rosji na pocztku 17 wieku?

  BTW Sikorskiego to oczywiscie nie UK zabiło tylko Ruskie co nie? a moze wypadek byl jak z Lepperem wink
 • mongolszuudan 29.12.11, 23:25
  W dupe zabij sobie swoj pakt HItler-Stalin. 1. Nic takiego nigdy nie istnialo. 2. Co publikuja pod nazwa pakt Molotowa-Ribbentropa - to tania gorbaczowska falszywka. Tak uwazaja wszyscy rozumni rosyjskie historici. Tak samo jak wszystkie tak zwanie katynskie materialy. Jesli nie wierzysz, sprobuj znalezc w internrcie normalni kopii w koloru, ktore mozna czytac, a nie czarno-biale gowno rozmiarom w 1/10 oryginala, ktore po pierwszej publikacji pare raz bylo juz poprawiano, zeby tepota i glupota tekstu nie tak szokowala ludzi, co0 potrafia czytac z rozumieniem.
 • mongolszuudan 29.12.11, 23:42
  Publikacja w interniecie nie jest zrodlo. Wszystko jedno jaki chuj nazywa taka publikacja zrodlem, ona nie jest niczym takim. Dopoki oryginalnie archiwne zrodlo nie jest dostepne dla badania jego kazdym historikem to nie zrodlo, lecz spory kawal propagandycznego krowego gnoju. Nikt z Polakow w ogole nie widzial zadnych oryginalow tych dokumentow, na bazie ktorych wasi nowoczesnie ideolodzy buduja wasze terazniejsza identycznosc. Wszystko co gorbaczowsko-jelcynowsko-putinowska mafia dla smiechu przekazala polskim durniom to zlej jakosci kserokopii, niechaj nawet zawizirowane dyrektorem archywnej sluzby Rosji, ktory jest tylko drebnym srubkiem tej mafii. Ja moge siebie lekko wyobrazic jak caly swiat bedzie smiac sie nad polskimi idiotami, kiedy wyjasni sie, ze im 20-30-40 lat Ruscy po prostu jebali mozgi - wlasnie dlatego zeby potem wystawic cale polskie panstwo na posmiewisko.
 • mongolszuudan 29.12.11, 23:58
  Poziom prac polskich historykow z ostatnich 20 lat po prostu znikomy. To w ogole nie prace historikow, ale bezmozgich propagandystow, co bezdumnie i nie trzebujac zadnych dowodow chawaja wszystko co potrafia znalezc w kazdym informacyjnem smietnisku bye tylko informacja ta byla antyradziecka i antyrosyjska, a jak lepszy dowod jej prawdziwosci oni uwazaja pochodzienie takiej informacji od nikomu nie wiadomych w Rosji rosyjskich liberalnych pseudointelektualistow ekspertow nikomu nie wiadomych jakoby spolecznych instytutow, historikow-samozwancow z bardzo nietradicyjnymi pogladami i metodami badania. Nikt z polskich historykow nigdy nie pracowal w rosyjskich archiwah, ktore w zasadzie sa odwarte dla kazdego badacza. No i pomysl sam, jesli masz czym myslec w ogole, komu potrzebna taka wasza historia? Czym wasze historiki-propagandisty lepiej niz stalinowskie historiki. Jedno gowno.
 • przyjacielameryki 30.12.11, 12:03
  ZSRR to było bandyckie państwo, agresor i sojusznik Hitlera w pierwszej fazie II w.ś. ZSRR wspólnie z hitlerowskimi Niemcami przygotował i realizował plan eksterminacji narodu polskiego. Takich zbrodni, mordów, zniewolenia, dramatów i tragedii jakich doznaliśmy od Hitlera i ZSRR nigdy wcześniej nie mieliśmy. Wyjątkowe barbarzyństwo a ZSRR z naszego polskiego punku widzenia uczynił nam tyle samo złego co Hitler. Obecnie Niemcy całkowicie i rzetelnie rozliczyły się z II w.ś. a Rosja spadkobierczyni ZSRR cały czas mataczy, kręci, zupełnie nie potrafi poradzić sobie z szalenie prostą sprawą jaka jest Katyń.
  Z Niemcami jesteśmy partnerami w UE i w NATO, możemy tam swobodnie podróżować, rodzi się wspólnota interesów polsko-niemiecka i normalna przyjażń pomiędzy Polakami i Niemcami. Rosja dla młodego pokolenia Polaków w ogóle nie istnieje, ta jakaś wielka, nieznana i niebezpieczna plama na mapie. Rosja jest nieprzewidywalna, nieprzyjazna, cały czas zakłamuje historię II w.ś. i tym min. wzbudza wielką nieufność Polaków, ale i Czechów Słowaków, Litwinów, Niemców, Łotyszy, Estończyków, Anglików, . . . . . . . . . . . . . . . . . . !!!!

  Ja już nie wierzę w Rosję!!
 • mongolszuudan 01.01.12, 18:37
  Jak widzieli II Rzezpospolite z ZSRR
  http://www.segodnya.ua/img/ui/_64db3349788ebd0e9c2cd8debd722cb0.jpg
  Jak widzieli II Rzezpospolite z Estonii
  http://img-fotki.yandex.ru/get/4704/39478662.12/0_50da9_d9eda01e_orig

  Lepszego dowodu prawdziwosci tego o czym ja pisalem, czym paranoidalny propagandyczny bred przyjacielahameryki po prostu byc nie moze. przyjaciel nie tylko bolszewik, a prawdziwy skrajnyj lewy oportunista jak Trockij albo Mao. jemu miejsce nie w nowoczesnej europie, a w Polnocnej Koree - spadaj tam do ichnego Kin' Chuj Wczaja albo jak tam nazywaje sie ich dzisiejszy wodz, paranoidalny kretynie.
 • vidmo76 02.01.12, 23:27
  My Polacy mamy swoje ciemne plamy na historii i Rosjanie maja takie same. Żaden naród nie jest skłonny przyznawać się do zbrodni. Więc w żaden sposób, nie pojmuję tej nachalnej natarczywości z naszej strony, do tego by Rosjanie przyznali się do wszystkich swych zbrodni.
  --
  vidmo76.blox.pl/html suspicious
 • walter622 03.01.12, 13:31
  przyjacielameryki napisał:
  > Rosja spadkobierczyni ZSRR cały czas mataczy, kręci, zupełnie nie potrafi
  > poradzić sobie z szalenie prostą sprawą jaka jest Katyń.


  Kolejny raz piszesz kłamstwa na temat Zbrodni Katyńskiej.
  Więc jeszcze raz powtarzam. W Polsce nie uświadczysz żadnych informacji o działalności
  Centrum Sacharowa, Ośrodka Sołżenicyna czy "Memoriału", zajmujących się prowadzeniem badań i dokumentowaniem zbrodni stalinowskich, w tym popełnionych na Polakach ( jest nawet oddzielna polska sekcja). Rezultaty swych prac publikują ( miedzy innymi wydali zbiór dokumentów dotyczących Polaków - bez jakiejkolwiek współpracy, a tym bardziej wsparcia, ze strony IPN).
  Jak wspomniałem - o ich działalności w Polsce praktycznie nie ma żadnych informacji
  (swoista blokada informacyjna), natomiast sami aktywiści tych organizacji w Polsce są
  znieważani i upokarzani. Znieważani podobnie jak członkowie Komisji Rotfelda.
  Tak więc bez trudu można dostrzec, że w Polsce istnieją bardzo konkretne środowiska, które nie są zainteresowane rozwiązaniem miedzy innymi "kwestii Katyńskiej", bowiem to zagadnienie traktują wyłącznie jako kartę w bieżących rozgrywkach politycznych.

  > Ja już nie wierzę w Rosję!!

  Nie musisz, bowiem przecież za to tobie "przyjaciele" nie płacą.

  **************************************************************
  "Bo mi Boy Zelenski tkwi w poprzek mego gardla. Jakies ruskie scierwo strzela w naszego pisarza i tlumacza.
  Czy jakis rosjanin przeprosil?" (polski_francuz)
 • misterpee 03.01.12, 15:03
  Czy Anglia przeprosila Szkocje za mordowanie katolikow szkockich i aneksje Szkocji? Czy Szwecja przeprosila Polske za Potop? i Danie za dunskie wojny? Czy polska przeprosila Rosje za polskich carow w Moskwie? Czy Francja przeprosila Rosje za wojny napoleonskie?,czy Ameryka przeprosila za aneksje terytorium Meksyku, Kube? Filipiny?
  Swiatem rzadzi sila i Rosja jest poteznym panstwem, ktore w roznych fazach ustrojowych ksztaltowalo historie Europy. W okresie Stalinowskim nastapil nowy podzial Europy za zggoda zachodu. Gdyby dzis Rosja potepila ten podzial, Polska mialaby prawo do Lwowa i Wilna do ktorych dzisiejsza Rosja nie ma zadnych praw. Nastapilby konflikt miedzy Polska, Litwa, Ukraina, Bialorusia, a i Niemcy nie byliby neutralni. Jasne ze Rosja nie bedzie przepraszac , zwlaszca ze na granicy Polski sa rakiety skierowanej przeciwko niej . Oczywiscie kiedy bylem we Lwowie i Wilnie czulem tam tetno Polski, kazdy skrawek ziemi mial polski DNA. Jezeli Ukraina i Litwa uszanuje ten rodowod to nie bedzie przesada ze kiedys moze byc zgodamiedzy nami. My tez musimy uznac ze historycznie nie byla to Polska , ale Unia trzech narodow. Na tej bazie moze dojsc do prozumienia z naszymi rosyjskimi bracmi i przestaniemy sie klucic o nasze historyczne dziedzictwo.
 • niegracz 04.01.12, 17:17
  misterpee napisała:


  > Swiatem rzadzi sila i Rosja jest poteznym panstwem, ktore w roznych fazach ustr
  > ojowych ksztaltowalo historie Europy. W okresie Stalinowskim nastapil nowy pod
  > zial Europy za zggoda zachodu. Gdyby dzis Rosja potepila ten podzial, Polska mi
  > alaby prawo do Lwowa i Wilna
  .
  piszesz nie na temat
  watek jest o postrzeganiu historii ZSRR przez Rosję
  -kraj który nie potrafi w miarę przyzwoity sposób pisać o swojej historii
  nie potrafi rozliczyc się z przeszłoscią - tkwi w niej
  zamiast tworzyć nowe

  I tak np. zakłamana historia II wojny światowej
  w której propaganda komunistyczna /a teraz wspołczesnej Rosji\
  przedstawia ZSRR jako miłujaca pokój ofiare wojny a nie
  jako kraju współuczestniczącego w jej rozpoczęciu i eslalacji działań

  Wymyślono nawet pojęcie Wielkiej Ojczyźnianej
  aby w pamieci zatrzeć Małą polska i małą finską


  nawet data rozpoczecia Wielkiej Ojczyźnianej jest z lekka zafałszowana
  ponieważ ZSRR który rzekomo został zaskoczony wojną

  juz 19 czerwca 1941 roku przekształcił okręgi wojskowe we Fronty
  , które miały dośc dziwny jak na obrone plan działan

  i tak szykowano się do forsowania Niemna i innych rzek
  a inna jednostka na poludniu sforsowała Dunaj i zdobyłą przyczólek na terenie Rumunii
  itd/
  .
 • romrus 04.01.12, 17:46
  niegracz napisał:
  > misterpee napisała:
  > Swiatem rzadzi sila i Rosja jest poteznym panstwem, ktore w roznych fazach ustrojowych ksztaltowalo historie Europy. W okresie Stalinowskim nastapil nowy podzial Europy za zggoda zachodu.


  Dokladnie tak jest. Kazde panstwo ma swoja racje stanu, potezne panstwo daje rady ja zrealizowac, slabsze - nie.

  > -kraj który nie potrafi w miarę przyzwoity sposób pisać o swojej historii nie potrafi rozliczyc się z przeszłoscią - tkwi w niej zamiast tworzyć nowe

  Co to znaczy sie rozliczyc? Bylismy silnejszy a racja stanu bylo zajac zachodni tereny, nalezacy do Finlandii, Polski, Rumunii,Llitwy,Lotwy, Estonii. Nikt w niej nie tkwi, kiedys bylo tak, potem, inaczej, teraz jeszcze raz inaczej. Przegrywalismy. wygrywalismy, roznie bylo. Rosjanie nie maja zwyczaju patrzyc do tylu, wiedza ze trza ijsc do przodu.

  W ogole nie rozumiem co i komu mame udowodniac i przed kim mame sie tlumaczyc.

  Katyn niewatpliwe byla zbrodnia wojenna, ktorzy sie zdarzaja na kazdej wojnie.
  Sprawcy nie zyja, rozstrzelac juz nie ma kogo. Co teraz?
 • kaszebe12 04.01.12, 19:29
  ... bo zwyciezca ma zawsze racje .
 • niegracz 04.01.12, 21:29
  Co to znaczy sie rozliczyc? Bylismy silnejszy a racja stanu bylo zajac zachodni
  > tereny, nalezacy do Finlandii, Polski, Rumunii,Llitwy,Lotwy, Estonii. Nikt w n
  > iej nie tkwi, kiedys bylo tak, potem, inaczej, teraz jeszcze raz inaczej. Przeg
  > rywalismy. wygrywalismy, roznie bylo. Rosjanie nie maja zwyczaju patrzyc do ty
  > lu, wiedza ze trza ijsc do przodu.
  >
  > W ogole nie rozumiem co i komu mame udowodniac i przed kim mame sie tlumaczyc.
  >
  -Ty zapewne nie -ludzie mają różne poglądy, preferencje etc.

  Ale już najwyższe Władze Rosji
  Jedynie Słuszną ( w ich mniemaniu) a w rzeczywistości zakłamaną historię II wojny światowej
  uważaja za sprawe Najwyższej Wagi Panstwowej powołując komitet czy jak to nazwali zajmujacy się obrona Jedynie Słusznej Wersji
  i wyposażając stosowne organy w narzędzia w postaci odpowiedniego karomierza dla tych co sie odchylaja od Jedynie Słusznej wersji
  i w ten sposób historia która rzekomo nie ma dla Ciebie żadnego znaczenia - bo patrzysz w przyszłosc\
  dla Rosji ma znaczenie zasadnicze
 • kaszebe12 04.01.12, 21:39
  Teraz przechodzisz , niegracz , do najwyzszych wladz...Badz tak dobry i przeczytaj komentarz Waltera (nieco wyzej) , moze zmienisz kat widzenia ?
 • romrus 05.01.12, 01:52
  niegracz napisał:


  > Ale już najwyższe Władze Rosji Jedynie Słuszną ( w ich mniemaniu) a w rzeczywistości zakłamaną historię II wojny światowej uważaja za sprawe Najwyższej Wagi Panstwowej powołując komitet czy jak to nazwali zajmujacy się obrona Jedynie Słusznej Wersji

  To nie zbyt madra reakcja wladz Rosji na nie zbyt madry decyzje krajow Pribaltyckich o zrownaniu weteranow SS do bohaterow walki z komunizmem i zakazie uzywania symbolow radzeckich.


  >i wyposażając stosowne organy w narzędzia w postaci odpowiedniego karomierza dla tych co sie odchylaja od Jedynie Słusznej wersji ii w ten sposób historia która rzekomo nie ma dla Ciebie żadnego znaczenia - bo patrzysz w przyszłosc dla Rosji ma znaczenie zasadnicze

  Ten "karomierz" ma tylko znaczenie symboliczne, przypomina wprowadzenie odpowiedzialnosci karnej we Francji za nieuznanie genocydu Ormian przez Turkow.
  Historia dla mnie ma znaczenie, tyle ze komuna i jej dzialania to tylko jeden z etapow historii mojego panstwa, przy tym nie naibardzej dlugi. Nawet okres tatarski byl co naimniej 4-5 razy dluzszy. Okres komuny nie ma moim zdaniem znaczenia zasadniczego dla przyszlosci Rosji, chociaz byl wazny.
 • kaszebe12 05.01.12, 06:51
  ...polega na utrzymaniu , podbudowie , wzbogacaniu calej mitologii spolecznonarodowej.- Wielokrotnie pisalem , ze jestemy zwierzetami spolecznymi obdarzonymi defektem inteligencji , co zmusza nas do przyjmowania i opierania sie na mitach : religii , rasy , narodu,wysublimowanej historii itd , itp...-Te wlasnie mity pozwalaja kazdemu spoleczenstwu na przezycie ,okreslanie tozsamosci , swiadomosci ,na walke z konkurentem,na walke z przeciwnosciami...
  Nie wierze w to ,zeby w Polsce , Estonii ,Rosji , czy Butanie doprowadzono do tak destruktywnej spolecznie sytuacji , do jakiej doprowadzono , n.p. , we Francji , gdzie rzadzace lobby narzuca spoleczenstwu poczucie winy i skruchy , za co tylko popadnie ,nawet ,gdy uraga to objektywnej prawdzie.-Dzisiejszy ,przecietny Francuz ma obowiazek czuc sie winnym za kolonie,za wojny,za rasizm,za zanieczyszczanie srodowiska , za niewolnictwo i , co najwazniesznie,za udzial w holocauscie ,przy jednoczesnym wykreslaniu ze zbiorowej pamieci wielkich i wysoce pozytywnych kart historii ...-Czy temu ma sluzyc poszukiwanie politycznie poprawnej "prawdy" ?
 • niegracz 06.01.12, 17:36
  protown.ru/information/hide/5010.html
  strona Federacji Rosyjskiej
  a historia udziału w II poczatku II wojny
  - ja za ZSRR
 • kapitan_marchewa 06.01.12, 18:15
  Niezłe, ale to o pracach z 1940 i początku 1941.
  A wiesz dlaczego rosyjskie czołgi miały zdejmowane gąsiennice i dlaczego tak dbano rozwój sił powietrzno-spadochronowych wcześniej?
  --
  "Kapitan Marchewa pisząc listy strzelał przecinkami na oślep"
  By Terry Pratchett.

  forum.gazeta.pl/forum/f,103214,Forum_dla_marudnych.html
 • niegracz 07.01.12, 17:54
  kapitan_marchewa napisał:

  > Niezłe, ale to o pracach z 1940 i początku 1941.
  > A wiesz dlaczego rosyjskie czołgi miały zdejmowane gąsiennice i dlaczego tak dbano rozwój sił powietrzno-spadochronowych wcześniej?

  .
  tak
  polecam wątek:
  forum.gazeta.pl/forum/w,539,99962330,99962330,plany_sowietow_uderzenia_na_zachod_1941.html
  Jeszcze o kłamliwej publicystyce rosyjskiej:

  Piszą w zdecydowanej większosci kłamstwa
  lub obrażaja inne panstwa i narody

  oto np. Igor Pychałow popularny publicysta. rocznik 1965 ale zdążył
  wstąpić do partii komunistycznej przed rozpadem ZSRR

  o agresji ZSRR na Polskę w 1939 roku
  liewar.ru/content/view/136/1/
  " powołani do wojska polskiego ukraincy i białorusini nie chcieli walczyć
  gdyż pod polskim jarzmem traktowano ich jak pozbawione praw bydło "

  - Ciekawe też w kontekście tego jak traktowała ludzi sowieckich władza stalinowska

 • asmall4 07.01.12, 20:25
  moSSkale nigdy nie poznają własnej historii ,a szczególnie początku WW2(tony spalonych dokumentów).

  Jednakże można sie sporo dowiedzieć od ludzi dążących do poznania prawdy czyli Suworowa,Sołonina i wielu innych.
  --
  en.wikipedia.org/wiki/Cyberwarfare_by_Russian_state
  solonin.org/
  www.sovietstory.com/
  abakus.salon24.pl/80548
 • niegracz 16.01.12, 20:55
  dla nie go wązniejsze było załatwienie pewnych kwestii propagandowych niz ukaranie zbrodniarzy
  i tak
  ( jak to celnie skomentował Wiktor Suworow( Rezun)
  gen Paulus był na tym procesie świadkiem
  a za zbrodniarzy zostali uznani gen. sztabowcy Jodl i Keitel

  tylko ze to gen Paulus nie tylko jako sztabowiec opracował plan Barbarossa ale dowodził Wermachtem który zabijał sowietów


  z kolei Ribbentrop został skazany ( prokurator Wyszyński miał stosowne instrukcje od Stalina)

  gdyż upierał sie ze Niemcy wypowiedziały wojnę ZSRR - co było prawdą wreczono stosowną note
  ale na procesie sowieci mówili ze to kłamstwo

  aby zamknac sprawe zgładzili gościa
 • igor_uk 16.01.12, 21:20
  Paulus od pare lat byl juz wieziony w ZSRR,poddawszys przed tym sam i resztki swojej armii .W czym widzisz manipulacje? I co to ma z tak zwana klamliwa historia?

  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • niegracz 17.01.12, 17:25
  igor_uk napisał:

  > Paulus od pare lat byl juz wieziony w ZSRR,poddawszys przed tym sam i resztki s
  > wojej armii
  .
  i z tego powodu wybaczyli mu plan i realizację planu Barbarossa

  .W czym widzisz manipulacje? I co to ma z tak zwana klamliwa histor
  > ia?
  .
  naprawdę nie widzisz ? wątpię

  Dlaczego skoro skazali Ribbentropa nie skazali tez Mołotowa ?

  Przecież to od paktu Ribbentrop Mołotow zaczeła sie II wojna
  _ No tak - ale Ribbentropowi przypisano deportacje Żydów z krajów okupowanych\

  no tak -ale Mołotow - jako członek Najwyzszego kierownictwa ZSRR- maczał palce w deprtacjach Polaków Ukrainców Łotyszy Litwinów i innych narodowosci
 • niegracz 29.01.12, 14:19
  dokładnie w wersji jak w ZSRR
  a jeszcze dokładniej- wersji wypracowanej przez Stalina

  - ZSRR jako ofiara wojny
  ( gdy tymczasem ZSRR zawarł pakt z Hitlerem w 1939 roku a potem napadł na Polskę Finlandię także na kraje bałtyckie i Rumunię ( ansschluss)

  Stalinowi zależało na wojnie w Europie
  to i ja dostał \tylko że nie taka do jakiej sie szykował
  --
 • niegracz 08.02.12, 19:12
  Propagandowy film fabularny nakręcony w 1939 roku
  pokazujący jak w przyszłej wojnie
  ZSRR lekutko pokona Niemców

  i to nie pozwalając im na wkroczenie choćby na kawałeczek własnej ziemi
  w głównych rolach:
  czołgi BT-5 i T-26

  kapnob.ru/pro-voinu/2738-tankisty-1939.html-
 • mongolszuudan 09.02.12, 18:40
  Pidor gnojny, ZSRR tak i siak pokonal Hitlerza, a co powiedziesz o polskiej propagandzie z czasow II Rzp? Spiewaj siebie, gnoju: Marszalek Smigly-Rydz, i z ta piesnia pizduj, mudak, razem ze swoim wodzom na Wilno, a przez 2 tygodnia od poczatku wojny z Niemcami musisz z dzielna polska konnica wziec Berlin.
 • mongolszuudan 09.02.12, 18:42
  I nie zapomnij - Los' to lepszy samolot wszystkich czasow.
 • niegracz 09.02.12, 22:34
  mongolszuudan napisał:

  ZSRR tak i siak pokonal Hitlerza, a co powiedziesz o polskiej pro
  > pagandzie z czasow II Rzp? Spiewaj siebie, gnoju:
  .
  widzisz postalinowski gnoju
  ZSRR zadał Polsce cios nożem w plecy
  gdy Polska wlczyłą przeciw faszystom
  ZSRR ich wspierał i bandycko napadł na Polskę

  - co więcej - układ Stalin Hitler przyspieszył napad Niemców na Polske

  Hitler nie był jeszcze przygtowany do wojny na duża skalę -i aby mysleć o szybkim ataku na Francję nie mogł sobie pozwolic na ugrzęźnięcie w walkach w Polsce
  pomoc Stalina umozliwiła mu podjęcie decyzji o ataku

  gdyby nie układ Stalin Hitler Niemcy zaatakowali by powiedzmy tydzien - dwa później

  a czas był Polsce potrzebny na skrytą mobilizację

  gdyby nie sowiecki nóz w plecy wojsko polskie walczyłoby i to w październiku coraz bardziej skutecznie
  gdyz czołgom kończył się resurs i wymagały remontu brakowało tez niektórych typów amunicji i bomb
  a dzien stawał sie krotszy , pogoda mniej sprzyjająca

  a może oo Polski spowodował by przynajmniej ograniczona akcję Zachodu - ataki lotnicze i ograniczone walki graniczne co odciągnełoby cześć sił


  Gdyby 17 lipca 1941 roku Japonia zadała ZSRR cios nożem w plecy
  stalinowski ZSRR padłby najpóźniej w 1941 roku

  .
 • romrus 09.02.12, 22:37
  niegracz napisał:
  > widzisz postalinowski gnoju
  > ZSRR zadał Polsce cios nożem w plecy
  > gdy Polska wlczyłą przeciw faszystom

  ...o zamachu na Pana generala Sikorskiego.

  Kto go zabil?
 • romrus 11.02.12, 16:06
  ...kazdy medal ma dwie strony.

  "Zamiast zajmować się badaniami, zajęliśmy się budowaniem pomników. Jeśli zamkniemy oczy na fakty, to za kilka lat nasze dzieci będą się zastanawiały, czy te pomniki zburzyć.....Mam 91 lat....Ja za stary już jestem, żebym kłamał."

  wyborcza.pl/1,87648,11122127,Strzal_w_plecy.html

 • igor_uk 11.02.12, 18:34
  Na ogol w ogole nie przymuja do wiadomosci,ze cos w ich historii moglo byc nie tak.Wiedza tylko jedno -zawsze cierpieli i zawsze byli ofiarami.
  Naprawda przyraza mnie,ze w tych samych glowach sasiaduje to,ze Polace,to narod bohaterski ,ze wspaniala historia ,a jednoczesnie ciagle byl ofiara. Dla innych to nie jest zrozumialo,zreszta Polace rowniez tego nie moga wytlumaczyc.
  --
  *****************************************************************
  Zapraszam wszystkich,komu Rosja lezy na sercu,jak rowniez tych,kto od samego tego slowa dostaje drgawek,na forum "Rosja"

  forum.gazeta.pl/forum/f,154812,Rosja_.html
 • niegracz 27.02.12, 17:58

  > Na ogol w ogole nie przymuja do wiadomosci,ze cos w ich historii moglo byc nie
  > tak . Wiedza tylko jedno -zawsze cierpieli ale zasłużenie ( Stalin mial prawo zamordowac 20 mnl sowich w imie wyższych idei)
  > Naprawda przyraza mnie, ze w tych samych glowach sasiaduje to,ze Rsojanie,to na
  > rod bohaterski ,ze skomplikowana historią ,a jednoczesnie ciagle byl i oprawcą i ofiara .. siebie
  Dla
  > innych to nie jest zrozumialo,zreszta Rasjanie rowniez tego nie moga wytlumaczyc.

  I nie chca i nie potrafią powiedziec prawdy o swojej najnowszej historii ( od 1917 roku)

  ...............


  -np. bohaterem narodowym jest niejaki gen,Żukow
  winien śmierci setek tysiecy z może i milionów swoich Zołnierzy

  popisywal sie już okrucieństwem nad Chalchyn Goł gdy wydawał kilka wyroków smierci dziennie\

  a przed atakiem Niemców 22 czerwca 1941 roku wydawał rozkazy i dyrektywy zabraniajaće otwierania ognia do Niemców

  Rosjanie wielbią swoich( dosłownie) oprawców - jest to dla ludzi z Europy
  kompletnie niezrozumiałe
 • niegracz 27.03.12, 21:13

  większośc społeczeństwa Rosji
  ma mózgi zlasowane klamliwa prophganda
  przykład:


  Единственная страна, которая дала отпор фашистским тварям - СССР. Остальные, как страусы в песок свои головы засунули и выжидали, кто кого.
  Jedyne panstwo które dała odpór hitlerowcom - Związek Radziecki. Inne panstwa
  jak strusie schowały głowy w piasek i czekaly

  W rzeczywistości"
  - to Polska podjeła samotna walkę przeciw hitlerowcom a Związek Radziecki w przymierzu z Hitlerem zxadał Polsce cios w plecy.

  www.youtube.com/watch?v=Ymy40qn8HIE
  --
  Fizyka wg Naciskowców z forum katastrofa: W czasie chodzenia, w fazie podparcia, czyli gdy stoimy na jednej nodze, kolano przenosi czterokrotny ciężar naszego ciała-przy 100 kg wynosi to aż 400 kg.[/i] Ludzie nie mający wiedzy są podatni na manipulacje mediów.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.